FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
EVE
Autor Wiadomość
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 19:56   EVE

http://www.eve-online.com...l=28112006&n=16
czyli Nowa Gierka Maciora :D

wie ktos cos na ten temat?? gierzy ktos z forum ??

http://eve-centrala.pl/



Cytat:
Pamiętasz gry z serii Elite i Frontier? Pamiętasz Privateera? Zamierzchłe czasy… Można powiedzieć, że Eve jest w prostej linii kontynuacją tych gier… Taki mały symulator życia w przyszłości.
Wiele osób pyta mnie, czemu Eve wygrało w kilku rankingach gier MMO… Co ją tak wyróżnia? Wymienię kilka najważniejszych (wg mnie) elementów.

Po pierwsze prawie kompletna dowolność rozwoju postaci. Nie ma tu sztywnych profesji, poziomów itp. znanych z np. WoWa, Star Wars Galaxies czy gier RPG. W Eve możesz robić to na co pozwalają Ci umiejętności, a tych jest naprawde dużo i nic nie ogranicza Cię w ich wyborze. Chcesz być wojownikiem, górnikiem, naukowcem czy łowcą nagród – żaden problem, uczysz się odpowiednich umiejętności i jazda… Znudzi Ci się? Chcesz się przekwalifikować? Dokupujesz odpowiednie skille i już z górnika jesteś naukowcem… Inna sprawa, że żeby być w czymś naprawdę dobrym należy poświęcić temu naprawdę sporo czasu. Właśnie – czasu. W Eve (i to kolejny „plus”) umiejętności nie rozwija się poprzez masakrowanie niezliczonych mas potworków… Tu wszystko wymaga czasu… I tylko czasu (no, i kasy na umiejętności Wink ). Tu postać rozwija się, nawet jak nie jesteś zalogowany. Po prostu każda umiejętność wymaga określonego przedziału czasu, żeby podnieść jej poziom. Im bardziej złożona umiejętność i im wyższy poziom tym dłużej trwa podniesienie tego poziomu. Żebyś miał niejakie pojęcie to ten czas waha się między około 15 minutami, a ponad miesiącem.

Kolejna sprawa, to wpływ graczy na świat. Np. market – w 90% kontrolowany przez graczy. Większość towarów (statków, modułów itp.) jest produkowana i sprzedawana przez graczy. Nie jest to system idealny, ale mocno przypomina ten, który znamy z tzw. „prawdziwego” świata. Innym aspektem jest polityka. Poza głównymi imperiami NPCowymi, większość wszechświata jest kontrolowana przez sojusze tworzone przez graczy. Gracze kontrolują w tych miejscach stacje kosmiczne i inne struktury w kosmosie, sami strzegą granic swoich terytoriów i dbają o bezpieczeństwo, stosunki z sąsiadami… A w przyszłości mają mieć możliwość także tworzenia misji dla innych graczy.

Przy okazji sprawy wszechświata, wspomnę o jeszcze jednym gigantycznym plusie Eve. Parafrazując, można by powiedzieć: „Eve. Jedna gra. Jeden wszechświat. Jeden serwer”. Nie ma tutaj żadnego shardowania, wielu serwerów itp… Wszyscy gracze „mieszkają” na jednym serwerze. To daje poczucie przynależności do świata, do pewnej społeczności… 20.000 osób na jednym serwerze… I teoretycznie z każdym z nich możesz w grze porozmawiać, powalczyć czy robić interesy.

Zainteresowałem Cię? Chciałbyś spróbować zagrać? Nic prostszego. Ze strony oficjalnej ściągasz sobie klienta, generujesz klucz na 14-dniowy okres próbny i możesz grać. Nie potrzeba kart kredytowych, nie musisz wydać nawet grosza i możesz wypróbować grę. Potem już niestety trzeba płacić – ceny podobne jak w innych MMO. Aktywacja po trialu i 30 dni grania – 19.95 euro, potem za 30 dni płacisz 14.95 euro, lub mniej jeśli wykupujesz abonament na dłuższy okres.

Moje wrażenia po pierwszym dniu gry – rany julek, ta gra jest ogromna… Ponad 5000 systemów, ponad 13 tysięcy tras międzysystemowych, niezliczona ilość stacji, dziesiątki statków i setki różnych modułów w które można te statki wyposażyć. To potrafi przytłoczyć. Na szczęście istnieje całkiem przejrzysty tutorial, który pozwala w miarę bezboleśnie rozpocząć rozgrywkę. A potem warto zalogować się na kanały chatowe w grze – tam można zapytać się o wszystko i prawie zawsze dostaje się odpowiedź. Najpopularniejsze polskie kanały to „Polish”, „Polska” i „Centrala”. Tam też można poznać ludzi z różnych korporacji i wybrać jakąś dla siebie. Po co? Bo to gra MMO i nie warto w nią grać samemu. Poza tym samemu znaaaacznie trudniej osiągnąć coś w grze.

Przeszedłeś tutorial, zrobiłeś kilka misji, przekopałeś pierwsze asteroidy, być może znalazłeś nawet korporację. Co dalej? To już zależy od Ciebie. Chcesz bawić się w PvP? Proszę bardzo. A może wolisz zostać górnikiem, producentem, naukowcem, handlowcem? Dobierz odpowiednie sille i graj. Możesz też „bawić” się w pirata, łowcę nagród, możesz robić misje, możesz… robić cokolwiek :)

Kilka słów o technikaliach.

Oprawa graficzna i muzyczna gry stoi na naprawdę wysokim poziomie, mimo, że engine gry ma już około 3 lat, grafikę można ocenić oglądając screeny na stronie oficjalnej. Wymagania sprzętowe – ja grałem na Athlonie 1GHz, 512MB ramu i karcie GeForce 2 64 MB – chodziło znośnie, chociaż zalecana jest nieco lepsza grafika i 1 GB pamięci. Co do łącza, to wystarcza nawet zwykły modem lub GPRS… Chociaż nie polecałbym walczyć na czymś takim. Natomiast Neostrada 128Mbit wystarcza już w zupełności.

Nic nie wspomniałem o wadach gry, co nie oznacza, że Eve jest całkowicie ich pozbawiona. Największym chyba problemem jest lag dający się odczuć szczególnie w bardzo zatłoczonych systemach i przy bitwach flot. W tej chwili Eve jest przenoszona na nowe serwery i wydawca obiecuje, że lagi w znaczący sposób się zmiejszą. Inne wady zależą już od gustów grających – każdy wymienia co innego, i w większości są to rzeczy, na które początkujący gracz nie zwróci uwagi – przynajmniej takie jest moje zdanie.



Mam nadzieję, że choć odrobinę przybliżyłem Ci czytelniku tę wspaniałą grę. Jeżeli się skusisz, zagrasz i będziesz miał jakieś pytania – nie wahaj się zaczepić mnie w grze. Nick mojej postaci to Xarthias.

Pozdrawiam i do zobaczenia w przestrzeni!

P.S. Ocena dla zwykłego zjadacza chleba (no, z małym minusem). Dla fanów Frontiera itp. ocena to 5 (no, też z małym minusem :)

Plusy:
+ Po pierwsze społeczność. Niezwykle zwarta, kreatywna. Nie spotkałem się w żadnej innej grze z takim przywiązaniem do niej ludzi.
+ Po drugie ogrom świata.
+ Po trzecie olbrzymie możliwości wpływania na ten świat przez graczy.
+ Po czwarte niezwykle duża swoboda w wyborze i rozwoju postaci.
+ Po piąte - jeden serwer.
+ I na koniec (co nie oznacza, że najmniej ważne) - bardzo dobry kontakt graczy z developerami i na odwrót.

Minusy:
- Po pierwsze gra może nudzić na początku... Jeśli nie trafimy na kolegów, znajomych lub nie poznamy kogoś fajnego. To nie jest gra dla samotników. Chociaż to akurat może być i zaletą :)
- Po drugie - gra jest skomplikowana, bardzo złożona i bez pomocy łatwo się pogubić.
- Po trzecie - bardzo wysokie death penalty - znam osoby, które zaliczywszy zgon odchodziły z gry, bo straciły "dorobek" kilku miesięcy gry.
- Po czwarte - lagi. Potrafią skutecznie zniechęcić do gry, ale ostatnio po zmianie serwerów sporo się zmiejszyły.
- Po piąte - jest płatna. 15 euro miesięcznie może i nie majątek, ale wiele osób skutecznie odstraszy.

Ocena ogólna: 8/10
Recenzja dla portalu gry.gildia.pl
_________________
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 19:59   

Odrazu mówie gra płatna, ok 120zeta za 90dni, jest 14dniowy trial. Jak kogoś wciągnie może zapomniec o innym życiu.
_________________
 
 
 
Upierdliwy 
speed demon
aka Clio


Auto: 525
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3635
Wysłany: Nie Lip 01, 2007 09:56   

Jak można w takie coś grać? :o
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam