FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: siwy
Nie Cze 03, 2012 08:07
ICE (In Case of Emergency)
Autor Wiadomość
bodek 
Dyrektor


Auto: maty
Skąd: Lublin
Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 5018
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 00:12   ICE (In Case of Emergency)

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić.

Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.

http://www.cspsp.pl/wdp/b...sy_pow_wyp.html
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 16:06   

Bardzo dobrze że to wrzuciłeś,

ja osobiście chciałbym wszystkim zaproponować coś, co mam od bardzo długiego czasu - KARTĘ GRUPY KRWI - mam ją zawsze przy sobie i jest tak samo ważna jak papierowe oznaczenie grupy krwi. Taka karta kosztowała około 30zł + 2 badania krwi (jedno musi być wykonane w CM Luxmed, nie wazne w ktorej placówce)

_________________
 
 
MarcinLbn 
the fastest furious
Ustrzelił 100000post


Auto: nexia
Skąd: Nałkowskich
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 2097
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 16:16   

jak sie oddaje krew to chyba taka karte mozna sobie ze free wyrobic cos tak mi kiedys w krwiodastwie babka mowila :)
_________________

 
 
 
GUPETTO 
drifter
TRANSPORTOWIEC


Auto: VW mk2.VW 4
Skąd: Kalinowszczyzna
Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 447
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 16:46   

W krwiodastwie oddajac krew masz wszystkie badania krwi od reki bez kolejek :spoko:
_________________

 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 17:17   

MarcinLbn napisał/a:
jak sie oddaje krew to chyba taka karte mozna sobie ze free wyrobic cos tak mi kiedys w krwiodastwie babka mowila :)
moja żona jest honorowym krwiodawca i nie ma takiej karty :/ wyrobila sobie w Luxmedzie razem ze mna.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam