FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wydech
Autor Wiadomość
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:35   

nie wiem co ale 10% przyrosto po zrobieniu samego dolotu nie będzie.....
a te 550zł to tazem z filtrem czy sam musisz go kupić?? i pytanie jescze jak oni dają filtr to jakiej firmy??
 
 
Misiek_lbn 
the fastest furious


Auto: 200sx s14a
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2292
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:37   

http://www.el-tec.pl/
wydaje mi sie ze z filtrem, tam pisze ze cena obejmuje zrobienie i montaż ale chyba nie pisze jakiej firmy, albo zwyczajnie mi umknęło...
_________________
Przejeżdżam przez Inżynierską w 7.19 sek, a TY ???
 
 
 
tomczo 
Specjalista


Auto: Opel Astra Coupe Turbo
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 197
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:42   

Skoro nie będzie 10% przyropstu,to cena wcale nie jest okazyjna.tym bardziej że dochodzi dojazd do i z wawy. Nie chce zakładać nowego tematu,dlatego podepne pytanie tutaj. Mam możliwość zrobienia wydechu w krakowie czy w nowym sączu w firmie,któa specjalizuje sięw renówkach. Za 1100zł obiecują 11-14bhp i 12-17 nm. Czy warto ??
_________________
Opel Astra Coupe Turbo - Z20LET ;) )
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:44   

piszą że opierają sie na filtrach K&N tak że :spoko: , same wykonanie też wyglada dobrze, tylko do niektórych zdjęć miałbym zastrzeżenie co do lokalicacji samego filtra.... , no ale może się nie znam :)
myślę że Techmax zrobił by ci to na miejscu, a jak byś powiedział o uszczelce izolującej dolot od kolektora to też pewnie by zrobili.... :spoko:

[ Dodano: Czw Lut 08, 2007 10:46 am ]
tomczo napisał/a:
Skoro nie będzie 10% przyropstu,to cena wcale nie jest okazyjna.tym bardziej że dochodzi dojazd do i z wawy. Nie chce zakładać nowego tematu,dlatego podepne pytanie tutaj. Mam możliwość zrobienia wydechu w krakowie czy w nowym sączu w firmie,któa specjalizuje sięw renówkach. Za 1100zł obiecują 11-14bhp i 12-17 nm. Czy warto ??


jeżeli rzeczywiście będzie taki przyrost to warto, jak na N/A to bardzo dużo.... przypuszczam że za tą cenę robią wydech od kolektora do końca czy też kolektor też zmieniają?
 
 
Misiek_lbn 
the fastest furious


Auto: 200sx s14a
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2292
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:47   

to kosa kilka pytań jeszcze:
1. co daje ta uszczelka ??
2. jakie mogą być przyrosty w zależności czy wymiana jest tylko tłumika końcowego, czy końcowego ze środkowym
A tomek zobacz na eltecu tez pisze o przyrostach i ceny i porownaj sobie ;)
_________________
Przejeżdżam przez Inżynierską w 7.19 sek, a TY ???
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:59   

sharxhunter napisał/a:
to kosa kilka pytań jeszcze:
1. co daje ta uszczelka ??
2. jakie mogą być przyrosty w zależności czy wymiana jest tylko tłumika końcowego, czy końcowego ze środkowym
A tomek zobacz na eltecu tez pisze o przyrostach i ceny i porownaj sobie ;)


taka uszczelka izoluje dolot od nagrzewania się od silnika przez co silnik dostaje wiecej tlenu a to się równa większa moc.... do nissanowskiego sr20 można cos takiego kupić na e-bayu i z tego co pamiętam kumpel po montażu miał przyrost 4km, ale takie coś można też samemu dorobić
co do tłumika to bardzo różnie bywa... zależy czy seryjny wydech jest mocno skopany przez producenta, najlepiej wzorować się na doswiadczeniach innych, ale na pewno rozluźnienie wydechu poprzez dodanie na koniec przelotowego tłumika nie zaszkodzi....
 
 
tomczo 
Specjalista


Auto: Opel Astra Coupe Turbo
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 197
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:05   

Właśnie sprawdziłem,że to co podałem jest troszkę zawyżone :mad: Tak naprawdę to wydech viga daje 7-9 bhp i 15 NM. Tyle podaje wykonawca tego. Myśle że za te 1100zł robią cały wydech od kolektora do końca. Sam kolektor supersprinta,którego ceny nie znam,daje 6-8 bhp. Jest jeszcze możliwość wstawienia chipa w krakowie za 1100 zł,który daje 12-14bhp i 14-18 Nm. Mimo wszystko 8 koni i 15NM w N/A to już daje odczuwalną różnicę :D
_________________
Opel Astra Coupe Turbo - Z20LET ;) )
 
 
 
daniel 
technical monster
hondatech.pl


Auto: CRV
Skąd: Czechów
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 1493
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:08   

Ja mam u siebie uszczelkę Hondaty

http://www.ecu-performance.com.pl/new/cai.htm
_________________
www.hondatech.pl

Piszę poprawnie po polsku


あなたの車についての議論
 
 
 
tomczo 
Specjalista


Auto: Opel Astra Coupe Turbo
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 197
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:12   

Właśnie obczaiłem na eltecu,że za 550 zł zrobią mi kompletny dolot. W zwuązku z tym,że nie mam teraz 1500 zł na kompletny układ wydechowy,uważam ,że zarówno dla mnie,jak i dla sxarxa to dobre rozwiązanie :D Od 5 do 10 % przyrostu za 550 zł to jest coś :D W moim przypadku będzie to od 7 do 15 koni :D Ja bym się pisał na coś takiego. No chyba,że znajdziecie coś lepszego za podobną kasę :)
_________________
Opel Astra Coupe Turbo - Z20LET ;) )
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:14   

tomczo napisał/a:
Właśnie sprawdziłem,że to co podałem jest troszkę zawyżone :mad: Tak naprawdę to wydech viga daje 7-9 bhp i 15 NM. Tyle podaje wykonawca tego. Myśle że za te 1100zł robią cały wydech od kolektora do końca. Sam kolektor supersprinta,którego ceny nie znam,daje 6-8 bhp. Jest jeszcze możliwość wstawienia chipa w krakowie za 1100 zł,który daje 12-14bhp i 14-18 Nm. Mimo wszystko 8 koni i 15NM w N/A to już daje odczuwalną różnicę :D


kolektor daje najwiecej ale musi być połaczony ze zrobionym już wydechem, zamiast chipa ja bym wołał podpiąć smt (z wystrojeniem ok 600-800zł), jak byś zrobił dobrze cały wydech z kolektorem, dolot i wstroił, to przyrost w granicach 20% jest realny, przynajmniej takie wyniki osiągają najlepsze tjunery :D
 
 
daniel 
technical monster
hondatech.pl


Auto: CRV
Skąd: Czechów
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 1493
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:17   

tomczo napisał/a:
Właśnie obczaiłem na eltecu,że za 550 zł zrobią mi kompletny dolot. W zwuązku z tym,że nie mam teraz 1500 zł na kompletny układ wydechowy,uważam ,że zarówno dla mnie,jak i dla sxarxa to dobre rozwiązanie :D Od 5 do 10 % przyrostu za 550 zł to jest coś :D W moim przypadku będzie to od 7 do 15 koni :D Ja bym się pisał na coś takiego. No chyba,że znajdziecie coś lepszego za podobną kasę :)


Powinieneś się jeszcze dowiedzieć, że kompletny układ wydechowy zaczyna się od kolektora, którego koszt w Eltecu to 2.000 zł.
_________________
www.hondatech.pl

Piszę poprawnie po polsku


あなたの車についての議論
 
 
 
daniel325 
pr0 killer
;)


Auto: z3 w częściach
Skąd: Świdnik
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Maj 2005
Posty: 1002
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 12:52   

Witam ja od jakiegoś czasu podchodzę do spraw przyrostu mocy w procentach z dystansem ostatnio mam bmw 325 na seryjnym układzie wyciolem katalizatory i to dało rezultaty udało się urwać prawie 0,5s do setki, jakiś czas temu pomysllem poeksperymentuje i zrobię kompletny wydech żeby nie kombinować z baranami bo wiele firm jest mocnych ale w teorii dąłem barany od m3 (wszyscy zgodnie twierdza ze sa najlepsze i najlepiej wyliczone ;)



po konsultacjach i namowa kilku znanych firm postanowiłem zmienić średnice wydechu z 48 mm na 54 mm(bo taka średnice ma wylot w baranach i ten wymiar miał być po wyliczeniach idealny) wydech miał być głośny wiec za namowa el-teca wsadziłem w niego strumienice bardziej jako tłumik przelotowy niż poganiacz spalin (ale jak miał być eksperyment to eksperyment) ulter orobił mi dedykowany tłumik końcowy wszystko zapiolem poskładałem rury gdzie się dało pogiolem z zachowaniem średnicy pospawałem



i założyłem czekałem kilka dni na test drogowy bo śniegu było w h... w końcu się udało wynik czasy bez zmian ;( J wszystko taj jak było (totalna klapa) oczywiście oprócz dźwięku wiec teraz wniosek w wolnosacym silniku znacząca poprawę jest uzyskać bardzo ciężko, ale wkrótce zrobię kolejny wydech według innej koncep. http://mgmotorsport.pl/fo...2.8/photo1.html wraz z tym X PYPE jeżeli mialbym polecic jakaś firme to stawial bym własnie na nich http://mgmotorsport.pl/
 
 
 
Misiek_lbn 
the fastest furious


Auto: 200sx s14a
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 2292
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 13:16   

ja właśnie myślałem jak już tylko o środkowym i końcowym wydechu, a za bardzo nie pchać się w kolektor bo za duży koszt... poza tym corsa nie będzie tym samochodem(chyba :P ) w który włożę tyle kaski i serca więc myślę tylko o lekkich zmianach typu dolot i zawiecha dla przyjemniejszej jazdy...
_________________
Przejeżdżam przez Inżynierską w 7.19 sek, a TY ???
 
 
 
wilku 
speed demon

Auto: ...
Skąd: Polska
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Maj 2004
Posty: 3215
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 13:22   

popytaj sie jeszcze w kwas-mecie tez robia dobre wydechy


http://www.kwasmet.fdf.pl/index.php?p=2
_________________
"nie sztuką jest zwrócić na siebię uwagę tonami spojlerów i neonów... sztuką jest zrobić to bez nich..."

www.shift-r.com




Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 13:26   

Daniel325 nie wiem kto Ci doradził wsadzić strumiennice :wow: , toż to może ci zabijać moc jak się patrzy...., wywal najpierw strumiennice i wstaw w jej miejsce tłumik przelotowy, poza tym takie mierzenie czasu na ulicy jest mało miarodajne... mając wykres z hamowni dopiero można coś powiedzieć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam