FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Duży sedan w benzynie
Autor Wiadomość
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 06:04   Duży sedan w benzynie

Po dwuletniej przygodzie z moim 307 postanowiłem zmienić pojazd. Po moich doświadczeniach z kompaktowym kombi, postanowiłem, że będzie to jakiś większy sedan. Jako, że czasem użytkuje moje auto jako taxi to musi być wygodne i duże. Najlepiej pasowałaby mi benzyna (bez gazu - chyba wolę sam założyć), ale zdrowy diesel też w sumie może być. Najchętniej widziałbym Passka B6, Superba, ewentualnie W211, ale chyba kaski będzie mało. Inna opcja to Vectra C, ale tam podobno są masakrycznie niewygodne fotele (prawda to?). Myślałem też nad Accordem VII, 6-ką. Innych opcji chyba dla siebie nie widzę. Najchętniej to chyba Vectra lub Accord. Kaska jaką bym dysponował to jakieś 45-50k. Oczywiście im taniej tym lepiej. Spalanie oczywiście istotne, ale nie najbardziej, musi się jakoś napędzać - jakieś 140-150 KM to minimum. Co byłoby najlepszym rozwiązaniem ?

Reasumując:
- sedan
- dość mocna benzyna
- tani w utrzymaniu (w sensie napraw)
- wygodny dla kierowcy
- ładny wizualnie
- nie z początku produkcji
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
Robal91 
Specjalista
ŁAAAAAAA__:)););)


Auto: Omega B
Skąd: Lublin
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 180
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 09:43   

Jeździłem Accordem i Superbem jako pasażer. W Accordzie miałem z tyłu mało miejsca na nogi oraz nie spodobała mi się tylna kanapa, choć gabarytami wydaje się dużym samochodem. Natomiast nigdy bym nie powiedział, że powiem dobre słowo na temat Skody. Samochodem miło się podróżuje, jest obszerne. Z przodu jak i z tyłu miałem dużo miejsca :mrgreen: Osobiście jak miałbym kupować to Audi A6 C5. Napęd quattro, solidna konstrukcja. Miałem okazję jeździć z 2.8 litrówką, jak na wagę auta samochód ładnie się zbiera :spoko: i można dać mu po tłokach :D , na zakrętach nie wychyla.

Audi A6 1
Audi A6 2

tutaj masz troszkę mocniejsze motorki :)
_________________

 
 
ilo 
technical monster


Auto: TOYOTA RAV4
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 1322
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 09:56   

Robal91 napisał/a:


tutaj masz troszkę mocniejsze motorki :)



Dziwne mam taki motorek i mój ma 220 kucyków, albo sprzedawcy nie wiedzą albo w a6 tak ma być. Co do wygody i miejsca to ok :spoko: tylko trochę zechla ten motorek, przynajmniej u mnie :D
 
 
 
dawidjey 
drifter
CCCO


Auto: AUDI A6 C4 2,0 ABK
Skąd: Śródmieście
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 222
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 09:59   

za 45-50 kupisz C5 po liftingu ,jest to duże,wygodne auto i dosyć nie bije po kieszenie
Kompletna zawiecha Lemforda kosztuje w ok 2200 zł ,rozrząd 2,5 TDI kosztuje kupe kasy (ok 2000) bo trzeba rozbierać przód.Polecam jeszcze silnik 1,8 Turbo,ma on odpowiednio 150 albo 180 km i nieźle daje rade ,a ponadto ma potencjał do modzenia.

A może Volvo S80 ??? Albo Saab 93 ??
_________________
Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem...
 
 
 
Robal91 
Specjalista
ŁAAAAAAA__:)););)


Auto: Omega B
Skąd: Lublin
Dołączył: 30 Paź 2009
Posty: 180
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 10:47   

Dobrze mówisz ilo wychodziły z 220HP z fabryki. Miałem na myśli, że mocniejsze motorki w stosunku do 2.8 :)
_________________

 
 
wolton22 
drifter
OOOO ;)


Auto: Audi A 4 ( kuleczka)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 225
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 11:07   

A ja z mojej strony moge polecić Toyote Avensis po 2004 r. Poelcam silnik 2.0 D4 VVTi ze zmiennymi fazami rozrzadu. Autko przy normalnej jezdzie pali max 9.0 litra w miescie. Na trasie ponizej 7. Nie ma to 200 koni ale wedlug mnie 147 wystarcza w zupelnosci. jakbyś chcial zapoznac sie z autkiem to daj znac podstawie Ci moja to sobie przetesujesz a i dodam ze nie zalecany jest gaz do niej.
 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 12:30   

Volvo, Saab, C5 odpada - nie podobają mi się wcale. Właściwie to Volvo i Saab są ok, ale ich wnętrze nie przemawia do mnie. Avensis chyba właśnie nie bardzo z gazem współpracuje więc odpada. Tak jak napisał dawidjey, koszty napraw diesla są dość duże więc odpada. Skoda może i będzie wygodna i fajna, ale szukałem i wszystko, albo stary szrot, albo drogie. Co do Audi, jest to jakaś opcja, ale strasznie stary model to jest i jakoś mi się to nie widzi, jednak nie wykluczam, że takie coś zakupię.

Co myślicie o takiej Vectrze C z 2.2 benzynką? Jakie motorki w Mazdach są akceptowalne?
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 13:11   

Superb 2.8 V6 niezawodne, mocne, wytrzymałe, duże w środku, części taniocha
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
bodek 
Dyrektor


Auto: maty
Skąd: Lublin
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 5018
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 15:03   

crOOchy napisał/a:
Superb 2.8 V6 niezawodne, mocne, wytrzymałe, duże w środku, części taniocha


to juz lepiej 1.8T plus program i osiągi będą takie same jak 2.8V6 i spalanie mniejsze...
_________________
AUTOMATY...
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 15:46   

można i tak, ja osobiście jak jeździłem 1.8T w automacie to pomimo braku jakiegoś brutalnego przyśpieszenia to jazda jak marzenie, wygoda i komfort, a ja duży gabaryt jestem i malo w ktorym aucie jest mi wygodnie
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
SZANIA 
drifter
to on nie jest


Auto: 330D / EVO VI RS2
Skąd: Czechów
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 364
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 17:32   

to moze s8 full ocjia 360ps 2001 rok ? wygodne szybkie bezawaryjne..
_________________
GWINT CUSCO,SILNIK EVO IX,WYDECH BLITZ 3 CALE,SRURKI ROZPURKI,EXEDY STAGE 3,CARBON MASKEN.415ps/570nm
 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 17:40   

Nie no to już byłaby zbytnia awangarda z S8. Coś 150-200 PS i świat. Ile taka Superba z 2.8 by spaliła LPG? Ktoś ma jakieś porównania?
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 19:32   

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11778019

tradycyjnie bede namawial na hultaja... za ta cene nie znajdziesz nic porownywalnego... duzy, wygodny, tani, czesci jak na klase auta tez tanie... jedyna srednia rzecz to trudnosc w znalezieniu czegokolwiek na szrocie bo sa troszke egzotyczne ale jak juz to i ceny niskie z racji na mala popularnosc... autko tez w miare bezawaryjne... a i policz ile Ci zostanie w kieszeni :spoko:
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
mattey 
the fastest furious
NOKIA GSM MASTER


Auto: RHD
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 2351
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 19:53   

noPROBlEm napisał/a:
Nie no to już byłaby zbytnia awangarda z S8. Coś 150-200 PS i świat. Ile taka Superba z 2.8 by spaliła LPG? Ktoś ma jakieś porównania?


hmm szanias dobrze prawi :spoko:
s8
duże - TAK
szybkie - TAK
wygodne - jeszcze większe TAK
ekonimicze - tego nie komentuje bo większość jest na tak :mrgreen:

szykujesz to na taxi? To była by jedyna taka w LBN... bo W140 już śmigają po mieście

ew. safrane 3.0BiTi ale to import germany i nie za mniej jak 35tyś... wtedy miał byś satysfakcję gwarantowaną ze to jedyna taka w EU :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Grand 
Specjalista
Uczeń ^^

Auto: tatowóz i skuter
Skąd: Kośminek
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 147
Wysłany: Wto Mar 09, 2010 20:07   

A może jakieś BMW? e39 powinno dac radę a z silników jest co wybierac :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam