FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Honda accord 2,4 ivtec sedan generacja VIII czyli najnowsza
Autor Wiadomość
whiteraben001 
Specjalista
BMW . Sauber F1 Team


Auto: Honda Accord 2,2 i-DTEC
Skąd: LSM
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 148
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 16:52   Honda accord 2,4 ivtec sedan generacja VIII czyli najnowsza

Witam, mam zamiar kupić accorda 2,4 ivtec jak w tytule. Problem polega na wyborze skrzyni biegów. Z tego co wyczytałem automat ma przyśpieszenie do setki mniejsze aż o 2 sekundy co jest dużą różnicą. Czy to prawda ? Proszę o odpowiedzi osoby , które miały styczność z tym modelem.



No dobrze, mogą także wypowiadać się osoby ,które czytały na ten temat.
_________________
Dojechać z puntku A do punktu B, ale w dobrym stylu
 
 
 
gornik 
prawdziwy tuner


Auto: 80q Competition
Skąd: LSM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 606
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 22:04   

whiteraben001, 7,9 przyspiesza wersja manualna. Wersja z automatyczną skrzynia jest szybsza, ale o 2 setne sekundy co na daje 7,7 s. do 100 km/h.

Nie wiem jak sobie wyobrażałeś 2s różnicy przez skrzynię. Lekko mnie to zaciekawiło?
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 23:05   

po prostu nowe automaty sa lepsze niz kiedys... nie wiem tylko jak z przelozeniami a co za tym idzie ze spalaniem... trzeba tez pamietac o odpowiednim serwisie (jesli to zupelnie NOWE/salonowe auto z gwarancja) i ma sie zamiar dlugo nim jezdzic to trzeba tez brac pod uwage ze olej sie dosc czesto zmienia i filtr (wymiana dynamiczna troche kosztuje bo zuzywa sie wiecej oleju niz jest w skrzyni)... wiec warto by bylo dowiedziec sie o to. co do trwalosci to dobrze serwisowany automat moze przezyc manualna skrzynie (mity o awaryjnosci automatow)...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
pilachgt 
the fastest furious
die Welt der Huren


Auto: destrukcja
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 2249
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 23:08   

Jaqub napisał/a:
co do trwalosci to dobrze serwisowany automat moze przezyc manualna skrzynie (mity o awaryjnosci automatow)...


tylko dlatego ze nie da sie nimj bawic tak jak manualem i nei popelnia sie bledow ze zlym wysprzegleniem, badz za szybka zmiana biegow
_________________

ELPIDŻI RAKIET FJUŁEL 15,15s/400m
PB PAŁER 6s/14,58s

 
 
whiteraben001 
Specjalista
BMW . Sauber F1 Team


Auto: Honda Accord 2,2 i-DTEC
Skąd: LSM
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 148
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 08:31   

gornik a skąd wziąłeś takie osiągi automatu ?? Wszędzie są informacje o przyśpieszeniu 9,7 do "setki". Manual jak pisałeś 7,9 sekundy, ale też gdzieniegdzie podaja 8,1. Byłem wczoraj w salonie CHR i tam też mówili ,że automat wolniejszy. Więc o co tu chodzi ?
_________________
Dojechać z puntku A do punktu B, ale w dobrym stylu
 
 
 
mattey 
the fastest furious
NOKIA GSM MASTER


Auto: RHD
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 2351
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 09:05   

whiteraben001, jeśli to ma być samochód do ścigania to odpuść temat... poza tym tak jak hagiet napisał... pozatym nie dojebiesz tak silnika jak w manualu jedyny szczegół o który trzeba dbać alby nie dawać mu pod pupci na zimno i pamiętać o wymianach filtra i oliwy i bedzie ci dłuuuugo służył bezawaryjnością. poza tym czy przy takim samochodzie jakim jest accord 0.2s mnijej czy wiecej ma jaki kolwiek sens...
 
 
 
whiteraben001 
Specjalista
BMW . Sauber F1 Team


Auto: Honda Accord 2,2 i-DTEC
Skąd: LSM
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 148
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 09:08   

matteyu Proszę czytać uważniej :) Nie chodzi o 2 setne sekundy tylko 2 sekundy całe prawie , a to już jest różnica przy wyprzedaniu . O serwis się nie martwcie, zadbam o to.
_________________
Dojechać z puntku A do punktu B, ale w dobrym stylu
 
 
 
pilachgt 
the fastest furious
die Welt der Huren


Auto: destrukcja
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 2249
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 09:14   

whiteraben001 napisał/a:
tylko 2 sekundy całe prawie , a to już jest różnica przy wyprzedaniu


przyspieszenie do 100 nei przeklada sie tak na wyprzedzanie - automat ma gorsze przyspieszenie bo nei mozesz strzelic ze sprzegla jak w manualu
_________________

ELPIDŻI RAKIET FJUŁEL 15,15s/400m
PB PAŁER 6s/14,58s

 
 
whiteraben001 
Specjalista
BMW . Sauber F1 Team


Auto: Honda Accord 2,2 i-DTEC
Skąd: LSM
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 148
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 09:18   

Właśnie niech to ktoś objaśni, czy aż takiej różnicy w praktyce nie ma. Ja mam zamiar użytkować accorda a później przekazać matce, ale ona chce tylko automat, natomiast ja obawiam się ,że będzie dla mnie za mało dynamiczny.
_________________
Dojechać z puntku A do punktu B, ale w dobrym stylu
 
 
 
bodek 
Dyrektor


Auto: maty
Skąd: Lublin
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 5018
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 10:03   

a nie myślałeś może nowej A4 2.0TFSI 211KM 7.1 do 100 za 140k pln
lub o nowej BMW 3..
_________________
AUTOMATY...
 
 
whiteraben001 
Specjalista
BMW . Sauber F1 Team


Auto: Honda Accord 2,2 i-DTEC
Skąd: LSM
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 148
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 10:09   

Bmw nowe mi sie nie podoba zbytnio, i tak jak audi będzie to wersja uboga za te pieniądze.
_________________
Dojechać z puntku A do punktu B, ale w dobrym stylu
 
 
 
gornik 
prawdziwy tuner


Auto: 80q Competition
Skąd: LSM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 606
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 11:38   

whiteraben001, zrozum te 2 sekundy są nie realne. Jakim cudem ma skrzynia zmieniać w takim samym stopniu przyspieszenie? Nawet jeśli jest dwu sprzegłowa (znacznie cięższa od manualna czyli dochodzi wyższa masa).

Osiągi manuala podałem w oparciu o stronę www.honda.pl, a odjąłem dwie setne sekundy bo nie ma opcji, żeby skrzynia (żadna) ucinała osiągi o 2 sekundy. Zastanów jak Ty to widzisz?

Teraz zweryfikowałem dane na honda.co.uk i wychodzi na to, że:
0-100 km/h automat to 9.8 sekundy i masa 1607 kg!
0-100 km/h manual to 8 sekund i masa 1575 kg!

Więc Twoja teoria się zgadza, ale przekręciłeś manual jest szybszy od 2 sekundy.

Odpuść jeśli zależy Ci na automacie to kieruj się do koncernu VAG tam skrzynia DSG jest rzeczywiście minimalnie szybsza (ok. 0,5s) a tutaj Honda pomimo dość mocnego silnika będzie mułowata, a palić będzie jak smok.
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 12:08   

Co do automatu vs manual... to tak jak jedziesz normalnie i chcesz wyprzedzic dynamicznie to po prostu dajesz w podloge i w zaleznosci od predkosci i biegu automat sam zrzuci albo jeden albo dwa biegi czasem 3 nizej i wyprzedasz z pelnym ogniem... przy dobrych skrzyniach AT nie ma problemu z tzw "kickdown" zmieniaja plynnie i szybko biegi... na AT nie ruszysz z wysokich obrotow (np z pod swiatel) ale jak od razu wcisniesz przy starcie w podloge to tez ruszysz dynamicznie i bedzie sie wkrecal do konca (jesli bedziesz caly czas trzymal do podlogi)... nie oszukujmy sie ale accord nawet z 2.4 nie bedzie pociskiem bez wzgledu czy z manualem czy AT... jesli zastanawiasz sie nad takim autem to po prostu wybierz sie na jazdy probne/testowe i dylemat sie wyjasni... moim zdaniem automat da sobie rade... to nie lata 80te, technologia jest duzo lepsza... ja smigam w hultaju z AT i dynamika jak na 1.5 12v z lpg sekwencja jest naprawde zdumiewajaca :mrgreen:
tylko jedno ale co do AT i "sportowej" dynamicznej jazdy... trzeba prawie o polowe wczesniej zmieniac olej i filtr w AT ( jest to nawet zastrzezone w intrukcji obslugi)...

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 12:10 ]
gornik napisał/a:
a tutaj Honda pomimo dość mocnego silnika będzie mułowata, a palić będzie jak smok.


to tez powoli mit... zalezy od ilosci biegow w AT... np nowe skrzynie w BMW (bodajze 7dmio biegowe AT) sa oszczedniejsze od manuala :spoko:
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
Brzozka 
streetracer


Auto: Jetta & Octavia
Skąd: Bazylianów
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 799
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 12:11   

gornik, to Ty coś przekręciłeś,Ty napisałeś, że automat szybszy :P
_________________
Bóg dał nam nogi po to abyśmy doszli tam gdzie nie dojedziemy na glebie...
 
 
 
gornik 
prawdziwy tuner


Auto: 80q Competition
Skąd: LSM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 606
Wysłany: Sro Mar 17, 2010 12:55   

Brzozka sugerowałem się opiną zainteresowanego, że jest szybszy, ale przyjąłem, że o 0,2 s. bo 2 s. były totalnie nie realne. Na PL stronie nie było danych Hondy 2.4 automat i można powiedzieć, że napisałem to według logiki co okazuje się rzeczywiście bzdurą.

Jaqub zawsze automat będzie wolniejszy, chyba nawet DSG i rzeczywiście spala więcej. Była taka sytuacja, że mieliśmy w domu Passata 2.5 TDI 180 PS 4motion z tiptroniciem i A6 quattro manual ten sam motor. Pomimo wyższej masy Audi, Passat dostawał ostre baty nie ważne czy spod świateł czy z rolki i spalanie w cyklu mieszanym średnio o 2-3 L więcej.

Na pewno sytuacja się poprawiła przy skrzyniach 7 biegowych, ale Accord ma 5 biegów jak poczciwy Tiptronic sprzed ładnych paru lat.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam