FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
CB RADIO
Autor Wiadomość
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 12:15   CB RADIO

Witam.
Proszę o opinie z doświadczenia jakie radyjko CB z anteną byście polecali ,aby zakupić i nie naprzepłacać.Radio ma służyc jako antymandat,czyli sporadycznie w trasy wsadzane do auta.Montaż na stałe nie wchodzi w gre.Ma być jak najprostsze ,a zarazem w miare skuteczne,aby nie szumiało i dobrze można by się porozumieć.Najlepiej wolałbym szczekaczkę jak radiostację ,ale chyba one kiepsko ściągają.
Czekam na podpowiedzi.
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Pon Lut 14, 2011 20:00   

ja mam radio president harry II + anteny:
-magnes sirio ML 145 (dluga i extra w trase)
-jakis maly szajs "ala president georgia" kupile, malutka magnesowke do smarta (slychac tyle co widac)
-montazowa sirio omega 27 (na hultaja na stale ok 1 metr antena, w trasie w miare daje rade, na miasto w sam raz)

ogolnie nie oszczedzaj na radiu (jak nikt Ci nie ukradnie to bedziesz mial na lata) a antena... hmm.. cos sobie dopasujesz...
ale im dluzsza tym lepsza, jak w trase to ML 145 jest super (magnes trzyma spokojnie do pelnych 200km/h)...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 09:58   

Jaqub napisał/a:
(magnes trzyma spokojnie do pelnych 200km/h)...


Wiem ,bo wczoraj na A4 i 210 wytrzymała ;) .
Kolega mi pożyczył jakiś zestaw,ale taka pada była,że raz się mogłem dogadać,a raz za cholerę nic.Ale podobno każde radio trzeba stroić pod dany samochód i radio jak i antena powinny się znajdować w tym samym miejscu zawsze-może to dlatego.Ja potrzebuje antenę magnesówke (najlepiej nie za duża) i radio,aby raz na jakiś czas rzucić na tylne siedzenie ,antene na bagażnik i tyle.Cena w sumie nie gra roli,bo chce mieć jak napisałeś Jaqub coś na lata i żebym nie kur..wiał w trasie tylko miał z tego pożytek.Dlatego pytam co z doświadczenia polecacie,bo nie zawsze te najdroższe są najlepsze z tego co wyczytałem w necie.
 
 
 
slaw86 
drifter


Auto: A4//grande P.
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 423
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 16:41   

ja ze swojej strony mogę polecić radyjko alana 199a nie jest skomplikowane, dobry stosunek jakość wykonania do ceny. wcześniej miałem sunkera elite one i alana 48. w sunkerze gruszka mi sie podobała-mała zgrabna, w alanie48 kabel od gruszki jak namarzł to sztywny sie robił jak drut, oba te radia nie mają szybkiej 19 i dlatego wybrałem alana 199a i jestem zadowolony. Co do anteny mam hustlera i jest okej.
_________________

 
 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 17:47   

slaw86 napisał/a:
oba te radia nie mają szybkiej 19


O co chodzi z tą szybka 19 ? Wiem że ludzie przerabiaja ,aby to było a nie bardzo moge znaleźć konkretnie w jakim celu to potrzebne.
 
 
 
slaw86 
drifter


Auto: A4//grande P.
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 423
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 18:42   

po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu trzeba ustawiać kanał 19, niektóre radia mają przełącznik dzięki któremu po ponownym uruchomieniu silnika nie musimy przełączać na kanał 19, może nie jest to istotne dla kogoś kto używa radia na długie trasy czy od czasu do czasu. na elktordzie.pl widziałem manuala jak przerobić alana48 żeby odpalał sie od razu z 19.
_________________

 
 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 19:02   

Poczytałem w necie i już rozszyfrowałem :) . Tylko mam pytanko jeszcze jak to jest z tym strojeniem radia i anteny.Jeśli raz dostroje ,a później wyjmę radio z auta i wsadzę za miesiąc do tego samego auta znów będę musiał stroić? Oczywiście antena będzie mniejwięcej w tym samym miejscu.
 
 
 
guziolek 
Specjalista


Auto: bora
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 100
Wysłany: Wto Lut 15, 2011 22:55   

_Rafi_ napisał/a:
Poczytałem w necie i już rozszyfrowałem :) . Tylko mam pytanko jeszcze jak to jest z tym strojeniem radia i anteny.Jeśli raz dostroje ,a później wyjmę radio z auta i wsadzę za miesiąc do tego samego auta znów będę musiał stroić? Oczywiście antena będzie mniejwięcej w tym samym miejscu.

Tylko raz, chyba że coś będziesz majstrował, przy radiu albo antenie/kablu do niej. Możesz nawet do innego samochodu wsadzić i używać i nic się nie stanie
_________________

 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 21:33   

a tam sciema z tym strojeniem... ja mam jedno radio, korzystałem w 3 autach na 3 roznych antenach i bylo OK. Jak chcesz w trase to wez dluga antene i nie stawiaj na klapie bagaznika tylko na dachu a zobaczysz roznice, ML 145 (nie wazne czy president czy SIRIO to b dobre anteny w trase) max w linii prostej lapiesz 15-20km co odpowiada nawet 30-40 km w odleglosci "po trasie" oczywiscie jesli ktos tez ma jako taki sprzet. radio kwestia wygody, upodoban itp.
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Sro Lut 16, 2011 21:47   

Troche kicha wygląda 1,5m antena na dachu.Pomykałem właśnie na klapie bagażnika ,wypuściłem sobie kabel otworem na narty :D .W trasie myśle ,że te 5km mi wystarczy zasięgu aby uzyskać pewne informacje.Zazwyczaj sie pyta jak sie kogoś z batem mija ;)
 
 
 
misiek 
prawdziwy tuner


Auto: lowrider
Skąd: Nałkowskich
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 716
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 02:44   

Jaqub napisał/a:
a tam sciema z tym strojeniem...

Jaka sciema? Poluzuj srubke od regulacji, wyjmij pret i wloz jeszcze raz jakkolwiek, zobaczysz czy sciema :)
 
 
 
osclbn 
znawca

Auto: A4 B5 1.9TDI
Skąd: Lublin
Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 57
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 08:53   

Jaqub napisał/a:
a tam sciema z tym strojeniem...

Ściema? Rozstroj antenkę, zacznij gadać - nie dość, że będą narzekać na Ciebie że nic nie da się zrozumieć, to niedługo później spali Ci się końcówka mocy w radiu.
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 21:23   

misiek, osclbn, ja mialem raz podlaczony zestaw i "dostrajany" tak naprawde to wszystko bylo ok nie trzeba bylo nic dostrajac, przekladam radio miedzy autami i jest OK. nie mam klopotu z odbiorem a i nikt nie narzeka (napewno nie na MLke). Jedyna roznica jaka ja odczuwam jest po zmianie polozenia anteny (klapa, dach i umiejscowienia: srodek pod bokiem itp). Wg mnie sciema jest "dostrajanie" zestawu pod konkretne auto.
_Rafi_ napisał/a:
Troche kicha wygląda 1,5m antena na dachu.
zalezy co sie komu podoba, ale fizyki nie oszukasz, sprawdz sobie jak zbiera ze srodka dachu a jak z klapy!
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 09:01   

_Rafi_ napisał/a:
Tylko mam pytanko jeszcze jak to jest z tym strojeniem radia i anteny.Jeśli raz dostroje ,a później wyjmę radio z auta i wsadzę za miesiąc do tego samego auta znów będę musiał stroić?


Do każdego auta powinieneś dostroić antene, nie radio!
Po zmianie auta, stroisz antene..

Nie polecam magnesówek na autostradę..
Generalizując mam zapasową z dużym magnesem i trzyma do 240..
ALE .. jeżeli trochę mocniej powieje, wyprzedzisz albo wyminiesz dużego TIRa nie jadącego wolno.. najlepszy magnes nie pomoże przy 100...

Magnes rysuje dach,
w zimie zamiast jechać skrobiesz miejsce na magnes,
w deszczyk szmatką polerujesz do sucha.. etc..

Można kupić mocowania do klapy ma stałe ( w przypadku twojego sedana )
montaż do klapy trwa ok 3 min.. więc można demontować i montować przed dłuższą trasą ( uchwyt max 20zł, antena max 150zł 1m, 1,5m )
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
guziolek 
Specjalista


Auto: bora
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 100
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 16:18   

Vesti napisał/a:

Magnes rysuje dach,
w zimie zamiast jechać skrobiesz miejsce na magnes,
w deszczyk szmatką polerujesz do sucha.. etc..

Można kupić mocowania do klapy ma stałe ( w przypadku twojego sedana )
montaż do klapy trwa ok 3 min.. więc można demontować i montować przed dłuższą trasą ( uchwyt max 20zł, antena max 150zł 1m, 1,5m )

Można zastosować naklejkę z folii bezbarwnej i już nic się nie rysuje. Ja osobiście CB używam od wielkiego dzwonu, ale jeszcze nie słyszałem żeby komuś ze znajomych zwiało.
Co do stałych uchwytów to wczoraj właśnie robiłem siostrze zaprawkę na klapie, bo od takiego stałego uchwytu jak ten

, przykręcanego na 2 śruby zniszczył się lakier i sama klapa, więc jak dla mnie kupa.

Jeśli ktoś ma relingi to wtedy może i taki jest lepszy, choć podejrzewam, że i one od takiego czegoś ucierpią z czasem.
Druga sprawa to co tam dla kogo ważniejsze, radio czy ładny lakier, ale t już kwestia indywidualna :) Ja chyba jednak wolę magnes, bo jak pisałem CB mało używam.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam