FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
CB RADIO
Autor Wiadomość
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 20:43   

guziolek, ok są naklejki ale pod sam magnes, a jak stawiasz na środku (bo to najlepsze miejsce) to od drzwi do środka dachu będziesz miał poodbijane ślady kabla (może nie od razu ale szybko), z relingu cieniutko zbiera antena.
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 17:35   

Kup sobie Presidenta Harry III, do tego radyjka praktycznie każdą antenę podłączysz i będzie git. Proponuję Lemm-a AT-900, tylko magnes będziesz musiał dopasować, ale to nie problem. Jeśli jednak kasa ma być ciut mniejsza to polecam zdecydowanie Alana 109 z jakimś Hustlerem i w około 200 zł zmieścisz się spokojnie. Nie kupuj anten Presidenta bo to jak dla mnie totalnie nieopłacalna sprawa. Są strasznie drogie, a jakość nie jest aż tak widoczna. Jeśli nie chcesz ML-145 to szukaj anteny Lemma - jak dla mnie najlepsze anteny o długości ok. 100 cm. Napisz jak długą chcesz antenę i jak kasa max to coś Ci zaproponuję w dobrej cenie. :)
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 11:34   

Widzę temacik się rozkręcił.
Wczoraj wróciłem z trasy z Harry III i ML-145 i spoko spełnia wszystkie kryteria.Ograniczenia kasowego nie ma bo to nie taki drogi gips i do 1000zł można wymyslać co się chce.Jednak wyżej wymieniony sprzęt był pożyczony i zastanawiam się czy na wypady raz na 2 miesiące w trasy kupować CB czy nie.W grę wczodzi tylko antena magnesówka,bo za rzadko sprzęt używany.Jak coś to kupuje Harry III z anteną ML-145.
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 20:50   

_Rafi_ napisał/a:

Wczoraj wróciłem z trasy z Harry III i ML-145 i spoko spełnia wszystkie kryteria.

dobry zestaw!
_Rafi_ napisał/a:
i zastanawiam się czy na wypady raz na 2 miesiące w trasy kupować CB czy nie.

hehe... 1000pln to jeden dobry mandat (nie mówiąc o PKT)...
dziś latasz raz na 2 mc a za pół roku może będziesz częściej latał... ja teraz też rzadko korzystam ale cb nie rdzewieje, nie pleśnieje a od czasu do czasu się przydaję i to nie koniecznie tylko jako antymisiek...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
Robercik 
Specjalista


Auto: BMW E39 528i
Skąd: LSM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 159
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 00:45   

jak juz temat sie rozkrecil, moze ktos sie orientuje, gdzie dostac dobry filtr na alternator, zeby nie sial po calej instalacji (czy to CB czy audio) - zalezy mi wiec na duzym (> 80A) filtrze konkretnie na alternator,a nie kilku malych przed urzadzeniami typu CB/radio/wzmacniacz itp..
_________________

 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 05:31   

Harry III i ML-145 to najlepszy wybór z rynkowych średniaków. Na codzień antena jest może ciut długa, ale jest na tyle elastyczna, że bez problemu wejdzie w każdy kufer. Jeśli Ci ten zestaw pasował to kupuj i nie zastanawiaj się wcale. W tej kasie lepszego nic na pewno nie kupisz.
Jeśli chodzi o filtry to spytaj na Młyńskiej. Coś powinni dobrać.
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 22:18   

guziolek napisał/a:
Vesti napisał/a:

Magnes rysuje dach,
w zimie zamiast jechać skrobiesz miejsce na magnes,
w deszczyk szmatką polerujesz do sucha.. etc..

Można kupić mocowania do klapy ma stałe ( w przypadku twojego sedana )
montaż do klapy trwa ok 3 min.. więc można demontować i montować przed dłuższą trasą ( uchwyt max 20zł, antena max 150zł 1m, 1,5m )

Można zastosować naklejkę z folii bezbarwnej i już nic się nie rysuje. Ja osobiście CB używam od wielkiego dzwonu, ale jeszcze nie słyszałem żeby komuś ze znajomych zwiało.
Co do stałych uchwytów to wczoraj właśnie robiłem siostrze zaprawkę na klapie, bo od takiego stałego uchwytu jak ten
Obrazek
, przykręcanego na 2 śruby zniszczył się lakier i sama klapa, więc jak dla mnie kupa.

Jeśli ktoś ma relingi to wtedy może i taki jest lepszy, choć podejrzewam, że i one od takiego czegoś ucierpią z czasem.
Druga sprawa to co tam dla kogo ważniejsze, radio czy ładny lakier, ale t już kwestia indywidualna :) Ja chyba jednak wolę magnes, bo jak pisałem CB mało używam.


Z całym szacunkiem dla Twojej siostry,
Ale Na stałę mam od 2 lat i 2 razy zardzewiał sam uchwyt który demontowałem i montowałem nowy..
Przez 2 lata nic się nie wydarzyło na klapie, żadna zaprawka etc..
Wszystko zależy jaki uchwyt i jak zamontowany

Podkreślam, jeżdżę dużo.. w każdą pogodę i w każdych warunkach..
3 Magnesy fruwały...

Do normalnej cywilnej jazdy w ładną pogodę wystarczy magnes i z wami się zgodzę..
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 22:25   

Vesti napisał/a:
Do normalnej cywilnej jazdy w ładną pogodę wystarczy magnes i z wami się zgodzę..

ML-145 na magnesie na klapie tylnej w BMW nawet dawało radę przy 200km/h na autostradzie.Nigdy mi się nic nie przesunąło ,ani nie odkleiło.Może dlatego,że to na tylnej klapie nie na dachu i inny opór powietrza był w co wątpie.
 
 
 
Drift_King 
prawdziwy tuner
dryfciarz


Auto: Subu
Skąd: Czuby
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 654
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 06:53   

_Rafi_ napisał/a:
Vesti napisał/a:
Do normalnej cywilnej jazdy w ładną pogodę wystarczy magnes i z wami się zgodzę..

ML-145 na magnesie na klapie tylnej w BMW nawet dawało radę przy 200km/h na autostradzie.Nigdy mi się nic nie przesunąło ,ani nie odkleiło.Może dlatego,że to na tylnej klapie nie na dachu i inny opór powietrza był w co wątpie.


Potwierdzam...miałem kilka magnesówek...ŻADNEJ nie zerwało mimo jazdy z prędkosciami 200-220kmh...
_________________
'96 Subaru Impreza GT wozi dupę
'00 Daewoo Matiz Van rolniczo-służbowy
'95 Daewoo Nexja GSi 16v szczur na tor
 
 
msjk 
prawdziwy tuner

Auto: E90 330i
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 636
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 07:22   

na M3 E46 przy licznikowych 270km/h President Georgia wytrzymała wiele razy ;) ale musi byc postawiona na klapie i przewód od bagaznika wychodzi między szybą tylną a klapą :spoko:
_________________

 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 07:45   

msjk napisał/a:
President Georgia
msjk napisał/a:
ale musi byc postawiona na klapie

a słychać wogle tych co widać?
miałęm tą ok 30cm antenke i w zasadzie max co mogłem usłyszeć to ok kilometra i to na dachu a nie na klapie (ta lokalizacja znacznie pogarsza komunikację)...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
msjk 
prawdziwy tuner

Auto: E90 330i
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 636
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 22:00   

W trasie zasieg spokojnie do 3km miałem. Wiekszy mi nie potrzebny.
_________________

 
 
 
mattey 
the fastest furious
NOKIA GSM MASTER


Auto: RHD
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 2351
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 10:33   

ja mam magnesówke stawianą na dachu i jakoś też mi nigdy nie spadła a czasem zdarza mi się jazda ponad 200km/h ja póki co mam hustlera + alana 100+ na razie starcza ale w drodze do mnie jest już stary Herbert + ML145 tak że moć na falach bedzie ze mną
 
 
 
msjk 
prawdziwy tuner

Auto: E90 330i
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 636
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 11:15   

Mi w zimie Hustler spadl z dachu przy 160km/h ( nie wiem dlaczego bo normalnie wytrzymywał ponad 200km/h), szkody żadnej nie miałem, ale od tamtego czasu tylko na klapie.
_________________

 
 
 
kruszyna 
Widać, że się stara

Auto: AUDI 80 B4 2.0
Skąd: Śródmieście
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 32
Wysłany: Nie Lip 17, 2011 11:00   

Trochę wskrzeszę temat. Na jaki zasięg można liczyć przy antenie sirio as-100 (1m) na klapie bagażnika? Radyjko póki co ALAN 109. Wybieram się niedługo z nową anteną do strojenia i nie wiem gdzie stroić, na klapie czy na dachu?
_________________
...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam