FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: johny
Nie Lip 14, 2013 22:03
pytanie o elektronike:)
Autor Wiadomość
lexy 
Specjalista
Prochip Nałęczów


Auto: astra
Skąd: Polska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Maj 2004
Posty: 189
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 12:45   pytanie o elektronike:)

mam takie pytanie,co by zaspokoić moją ciekawość ;)

czy podczas uturbiania zawsze trzeba poddać modyfikacji elektronike?czy np.przy małym doładowaniu nic nie trzeba zmieniać,seryjne wtryski starczają,a seryjny komp sam sobie daje rade i wyrabia,czy to zawsze podlega modyfikacji? :?: :D
_________________
hamownia obciążeniowa -strojony chiptuning- strojenie silników do sportu -elektronika http://www.facebook.com/www.prochip.piotr.ozga
 
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 12:56   

hmm przewaznie elektroniki nie trzeba ruszac przy doladowaniu max 0.4 bar'a ale to nie jest zadna zasada poprostu trzeba zobaczyc jak silnik sie zachowuje przy takim doladowaniu i jakie ma spalanie..no ale moze niech sie specjalisci wypowiedzą ;)
_________________

 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 13:40   

zazwyczaj fabryka ustawia wszystko konkretnie. pod cos. analogiczne jest ze jak dajesz wiecej powietrza to MUSISZ dac wiecej wachy bo zrobisz sobie KUKU, wiec nie czytaj postu QSEGO :S

ja mam 0,4 bar i mam modyfikacje elektroniki - sterowanie dodatkowym wtryskiwaczem.

generalnie mozna zrobic cos takiego jak oszukiwacz przepustnicy, bierzesz wieksze wtryski, oszukiwacz i prosze bardzo :] jednak ja tam wybieram dostosowanie konkretne dawki - mozliwosci ze ci sie wysra wtedy przez to ze poszlo za malo/duzo paliwa sa znikome.
_________________
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 16:08   

Przy niskim doładowaniu 0.2-0.3 bara można niedotykać elektorniki bawiąc się w zwiększanie ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, bądz bawic się w dobieranie wtryskiwaczy, pozatym po co robić turbo które da 15-25km ??? Zresztą ja się nieznam bo mieszkam na wsi, krowy rano doje i kurom ziarno sypie.
_________________
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 16:43   

no ;] ale trzeba ten oszukiwacz bo inaczej moze Ci przylewac motor (?)
zreszta ja tez na wsi mieszkalem i gnoj wywozilem na taczkach
_________________
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 16:49   

Jaki oszukiwacz ??? Ty lepiej pozostań przy wożeniu gnoju, ja kury juz nakarmiłem i jade zaliczyć lans pod sklep, może jakaś za wińcola dobrze zrobi :mrgreen:
_________________
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 18:04   

kurka nie znam nazwy / nie pamietam tego urzadzenia, ale oszukuje jakies polozenie przepustnicy costam costam. tomkowi kiedys mowilem o czyms takim moze on bedzie pamietal
_________________
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 21:00   

NIE pamietam, ale chyba chodzi o oszukanie czujnika położenia przepustnicy i temp chłodziwa w celu zwiekszenia dawki,
nie w kazdym systemie wtryskowym to zabangla.

Podobnie rzecz ma sie z tym dotykaniem elektroniki: w zależności od systemu jaki steruje silnikiem stosuje sie różne rozwiązania.
Czysto teoretycznie przy układach z MAP-em można zaryzykować , ale po co??? tak jak Macior napisał dla 15 KM??? Z wiekszą ilością nadciśnienia fabryczna elektronika sobie nie poradzi,
Można zaryzykować stwierdzenie , że 0.4 bara to już dość poważna ilość dodatkowego powietrza i o ile przy niskich obrotach nie bedzie spalania stukowego o tyle przy wysokich brak paliwa dodatkowego spowoduje wzrost temp. na denku tłoka powyżej 1000 st.C. a co za tym idzie "dzwonienie" i można dobrowadzić do wentylowania korbowodów poprzez dziure w tłoku :cry: :cry: :cry:

Jeżeli ktoś decyduje sie na uturbienie auta (nawet soft-wersja) lub nawet tylko podniesienie doładowania w fabrycznym turbo, musi sie decydować na dłubnięcie elektroniki... no chyba ze to ma być jakiś MEGADRUT.

A wstawiając wieksze wtryskiwacze i podnosząc ciśnienie paliwa bez robienia elektroniki może być OK ale tylko na wysokich obrotach, natomiast bieg jałowy, niskie obroty ulegną "rozpieprzeniu" , spalanie pójdzie cholernie w górę , przybędzie "oleju w misce" etc...etc... historia notowała takie przypadki...

pozdro
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Nie Paź 24, 2004 21:40   

No dobrze mówi dać mu wódki :mrgreen:
_________________
 
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Czw Paź 28, 2004 08:35   

żadnej wódki Macku.. juz piłes pod sklepem po karmieniu kur.. :D
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Czw Paź 28, 2004 12:14   

Te kurde ja na tej wsi nawet sklepu nie mam :mrgreen:
_________________
 
 
 
Gelek 
znawca


Auto: zbieram na TT
Skąd: Czechów
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2004
Posty: 68
Wysłany: Pon Lis 08, 2004 23:05   

oo to ja chyba na bardziej bogato mieszkam bo mam sklep obok ale czasem słychać jak kogut pieje :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam