FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: johny
Czw Lip 18, 2013 18:38
RALLYsprint RALLY
Autor Wiadomość
Helmut 
znawca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 97
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 22:52   

Ty i nie boisz się?? Nie no brechtam się z takiego podejscia że na torze to nie wolno ustawiać prób w taki sposób żeby ktoś się za bardzo nie rozpędził i nie daj Bóg tróją po długim łuku nie przeleciał. 140 w tym łuku? hmm z tego co pamiętam była kiedyś impreza na torze gdzie radarem przez policję były mierzone prędkości wejścia w ten łuk i z tego co pamiętam pilachgt pobił rekord prędkości wejścia w ten łuk to może by podrzucił z jaką to prędkością da rade przelecieć przez łuk??Na torze mamy nauczyć się panować nad autem nie tylko na dwójce - to jest moje zdanie.
_________________
Okazjonalny transport osób, usługi auto lawetą, wynajem CorsyGSi KJS-RallySprint. Kontakt: 697 222 907
 
 
 
GrzywA 
Specjalista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 177
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 22:57   

do długi łuk juz mam rozumiem... jaki element jeszcze powinien się znaleźć podczas próby ??
_________________
http://www.ehost.pl/

http://www.hit-chelm.otomoto.pl/

http://www.msw.net.pl/
 
 
 
ukanio 
drifter


Auto: Megane Coupe F7R
Skąd: Nałkowskich
Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 246
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 23:18   

Mareq napisał/a:
nie ujmując nikomu,ale czy można twierdzić że ktoś jest dobrym kierowcą bo ma osiągnięcia na torze w Lublinie???


Podstawowa sprawa.
Dobry kierowca nigdy nie powie o sobie, że jest dobrym kierowcą.
Tylko "miszczowie prostej" twierdzą, że sa dobrymi kierowcami. ;)
 
 
GrzesiekK.6 
znawca

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 69
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 23:41   

Helmut napisał/a:
Ty i nie boisz się?? Nie no brechtam się z takiego podejscia że na torze to nie wolno ustawiać prób w taki sposób żeby ktoś się za bardzo nie rozpędził i nie daj Bóg tróją po długim łuku nie przeleciał. 140 w tym łuku? hmm z tego co pamiętam była kiedyś impreza na torze gdzie radarem przez policję były mierzone prędkości wejścia w ten łuk i z tego co pamiętam pilachgt pobił rekord prędkości wejścia w ten łuk to może by podrzucił z jaką to prędkością da rade przelecieć przez łuk??Na torze mamy nauczyć się panować nad autem nie tylko na dwójce - to jest moje zdanie.


Widzę że w dziwny sposób odbierasz to co napisano, jak dla mnie to bardzo chętnie polecę długa prostą, potem długi łuk i następną prostą w patelnie dopiero hamując, mi to bez różnicy i będzie fun, ale weźmiesz odpowiedzialność za chłopców w tatusiowozach na takiej próbie, najlepiej puść ich w drugą stronę przeciwnie niż ostatnio zobaczysz ilu wbije się w tą małą trybunkę na prostej?

Impreza była kiedyś owszem, mierzone było ale na końcu prostej przy wejściu w agrafkę a nie długi łuk.
 
 
 
pilachgt6 
prawdziwy tuner


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 672
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 23:43   

Helmut napisał/a:
hmm z tego co pamiętam była kiedyś impreza na torze gdzie radarem przez policję były mierzone prędkości wejścia w ten łuk i z tego co pamiętam pilachgt pobił rekord prędkości wejścia w ten łuk to może by podrzucił z jaką to prędkością da rade przelecieć przez łuk??


mierzyli prędkość na prostej tuż przed wejściem w mały łuk

ja miałem 110 albo 111 a drugie miejsce 98 albo 99. Z tego co pamiętam nikt nie miał poza mną trzycyfrówki, a jedno evo jeszcze jechało i też jotka wrxem. A jeśli coś przekręciłem to poprawiać mnie.

[ Dodano: 2012-03-29, 23:48 ]
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię

 
 
Helmut 
znawca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 97
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 00:04   

Może i faktycznie w mały łuk była mierzona prędkość. Oczywiście w stronę rampy jest dość niebezpiecznie. Fakt dach był po długim łuku, ale i w środkowej omedze kiedyś malar Marja leżał, a i kiedyś nawet sędziego potrącił gość na torze. Gdyby tak na to patrzeć to najlepiej w ogóle nie robić imprez bo coś się może stać. Czasami blachy się gną jak kogoś poniesie, z tym się musi liczyć tak samo organizator jak i startujący.
_________________
Okazjonalny transport osób, usługi auto lawetą, wynajem CorsyGSi KJS-RallySprint. Kontakt: 697 222 907
 
 
 
pilachgt6 
prawdziwy tuner


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 672
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 00:11   

Ale co z tego ze jest niebezpiecznie? W ulezu jest niebezpiecznie, w birczy na odcinku gorskim tez jest niebezpiecznie. Jak ma sie rozsadek to wszystko bedzie dobrze, a jak sie go nie ma to trudno. Jak nie na torze to dacha zaliczy sie gdzie indziej
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię

Ostatnio zmieniony przez pilachgt6 Pią Mar 30, 2012 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GrzesiekK.6 
znawca

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 69
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 00:16   

Helmut, powiem tak, my (myślę że mogę tak ogólnie powiedzieć) uczyliśmy się jeździć dużo wolniejszymi autami niż te którymi obecnie młodzi gniewni przyjeżdżają na tor, auto nie miało całej zbędnej elektroniki i myślałeś o tym co robisz bo jak był błąd to był plener ;], obecnie jak wpadnie młody gniewny mocnym nowym autem naładowanym elektroniką i udaje mistrza wierząc w magiczne systemy, to narobi tyle ambarasu że do końca dnia możemy nie pojeździć wogóle więc może lepiej że tym długim łukiem nie latamy ale fakt szkoda wielka ....

[ Dodano: 2012-03-30, 00:17 ]
pilachgt napisał/a:
Ale co z tego ze jest niebezpiecznie? W ulezu jest niebezpiecznie, w birczy na odcinku gorskim tez jest niebezpiecznie. Jak ma sie rozsadek to wszystko bedzie dobrze, a jak sie go nie ma to trudno. Jak nie na torze to dacha zaliczy sie gdzie indziej


Tylko do Ułęża czy Birczy nie przyjeżdża Ci młody synek taty BMW w mocnym dieslu w domu mówiąc że jedzie z dziewczyną na spacer ;]
 
 
 
pilachgt6 
prawdziwy tuner


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 672
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 00:29   

GrzesiekK. napisał/a:

Tylko do Ułęża czy Birczy nie przyjeżdża Ci młody synek taty BMW w mocnym dieslu w domu mówiąc że jedzie z dziewczyną na spacer ;]


jakby ach zadal potwierdzenia uzyczenia przez rodzica samochodu wraz z kserem dowodu osobistego rodzica, to synek bez wiedzy rodzicza tez by nie przyjechal raczej :)


poza tym jesli synek nie nauczy sie na torze na wielkim luku, to moze sprobowac sie nauczyc na ulicy robiac wiecej szkod.
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię

 
 
GrzesiekK.6 
znawca

Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 69
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 00:32   

pilachgt napisał/a:

poza tym jesli synek nie nauczy sie na torze na wielkim luku, to moze sprobowac sie nauczyc na ulicy robiac wiecej szkod.



To już wkrótce ;] znowu się zaczną czasy owijających piątkowymi wieczorami auta na słupach młodych gniewnych, niech tylko brama toru zamknie się po raz ostatni ;]
 
 
 
Stolkinnen 
znawca


Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 61
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 01:44   

Długie łuki powinny być - ze wzgledów szkoleniowych właśnie- tak jak i trochę luźnych nawierzchni w miare moźliwości. A co do ogólnej napinki i dyskusji kto jest dobry a kto nie - troche luzu... to tylko rallysprinty - w zasadzie wyścigowa impreza. Dobrą jazdę i prawdziwe cohones możecie zobaczyć tutaj ( to tak trochę a propos kierowców z lubelskiego podwórka - dla chłopaków z MKteam- jeździcie naprawdę fajnie, ale z najlepszymi z regionu chyba się nie ścigaliście - a powiniście troche rajdów popróbować - myślę że byłoby nieźle zwiekszyć konkurencję w Krasniku) http://www.youtube.com/watch?v=Yhamsl8pIp0 a tutaj w wydaniu absolutnie Pana Boga za kółkiem :) : http://www.youtube.com/watch?v=iBRVbgkuG9I
No i gratulacje chłopakom za Birczę - tam przyjechać w czubie to nie w kij pierdział :)
_________________

 
 
maniek276 
drifter


Auto: AGP
Skąd: Sławinek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 247
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 07:23   

Ktoś się wybiera do Biłgoraja?
_________________
Przekupki w Neapolu krzyczą - Synu, to nie Fiat, to Abarth na Boga!
 
 
mlodykmd 
znawca


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 66
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 07:50   

gforce napisał/a:
mlodykmd napisał/a:
gforce napisał/a:
mlodykmd napisał/a:
maniek276 napisał/a:
A nie można zrobić na długim łuku szykany? Dwa trzy pachołki i prędkość rozsądna, coś nowego i na pewno sporo kar by się posypało.


porozkładać szykanę z opon Dębica Passio, to Wiktor by był zadowolony :P


Ja bym porozkładał bulwy ziemnaiczane :)


Myślisz, że zebralibyśmy ziemniaczki jeszcze w tym roku <lol>

http://mistrzowie.org//ui....jpg?1333016564
czujesz to? :)


no i to jest ziemniak :)

[ Dodano: 2012-03-30, 08:04 ]
Z ciekawych onboard'ow to polecam to: http://www.youtube.com/watch?v=EUYQOcCT1SM ten to jest dopiero wariat :)
Ostatnio zmieniony przez mlodykmd Pią Mar 30, 2012 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jarek_A 
Widać, że się stara


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 47
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 08:24   

GrzesiekK. napisał/a:

Widzę że w dziwny sposób odbierasz to co napisano, jak dla mnie to bardzo chętnie polecę długa prostą, potem długi łuk i następną prostą w patelnie dopiero hamując, mi to bez różnicy i będzie fun, ale weźmiesz odpowiedzialność za chłopców w tatusiowozach na takiej próbie, najlepiej puść ich w drugą stronę przeciwnie niż ostatnio zobaczysz ilu wbije się w tą małą trybunkę na prostej?

Impreza była kiedyś owszem, mierzone było ale na końcu prostej przy wejściu w agrafkę a nie długi łuk.


Nie przesadzajmy. Na innych imprezach amatorskich rozwijane sa wieksze predkosci i trasy sa bardziej niebezpieczne. Jak raz na jakis czas jakis mlody gniewny uszkodzi samochod taty nic wielkiego sie nie stanie. Wazne jest, zeby osoba startujaca byla wlascicielem samochodu, albo miala pisemne pozwolenie na udzial w zawodach tym samochodem, zeby nie mozna bylo ak pociagnac do odpowiedzialnosci. Nasz tor nie jest, poza tym, miejscem, gdzie komus moze stac sie cos powaznego po wypadnieciu z trasy. Osobisice uwazam nie niepotrzebnie jest dlugi luk wylaczony.
 
 
graboss 
drifter


Auto: Nissan
Skąd: Kalinowszczyzna
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 289
Wysłany: Pią Mar 30, 2012 09:05   

Dziękuję koledze 213 za zmianę tematu na jakiś rozsądniejszy.

PilachGT, HaGieT, Ukanio ---> dobre śmieszne <rotfl> <rotfl> <rotfl> ale się nie nabiorę :P

P.S. Albo się nabiorę

1. To nie była ręka :P
2. Poprawiłem wszystkie CAPSLOCKi
3. Obrażam Cię bo tak lubię :P


P.S. bis
Nie było mnie dzień przed kompem wchodzę na stronę a tu 98 postów nie przeczytane <wow> <wow> <wow> (przez rok tyle nie napiszecie a tu powalony w ciągu 24h)
_________________
I COULD HAVE BEEN A HERO
BUT I'M GOING TO BE A LEGEND
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam