FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: siwy
Nie Wrz 09, 2012 08:36
Felgi
Autor Wiadomość
maniek276 
drifter


Auto: AGP
Skąd: Sławinek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 247
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 19:20   felgi

Mam do kupienia felgi o średnicy osadzenia ET35 a u mnie powinny być ET38. Czy dystanse załatwią sprawę, jakiej powinny być grubości i jakiej najlepiej firmy????
 
 
Buszek 
Uczy sie pisac


Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 11
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 19:41   

Et podawane jest w mm , im mniejsze tym felga bardziej odsadzona , im większe tym bardziej "schowana" w nadkole . Więc po założeniu te felgi będą 3 mm bardziej odsadzone -wypchane w nadkole , więc dystansem jeszcze je bardziej odsadzisz .
 
 
polll6 
drag czempion


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 1790
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 20:10   

wszystko jest kwestia rantow w blotnikach ;-) chyba
_________________
Nie, nie, prędkość była OK... tylko zakręt trochę za ciasny.

"To jest pokolenie któro uczyło się jeździć na pachołkach... MY uczyliśmy się na zusie i zawadówce :-) "
 
 
 
Spawos6 
prawdziwy tuner


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 518
Wysłany: Sro Lut 02, 2011 21:24   

mysle ze 3mm nic nie zmianie spokojnie mozesz montowac felgi :) , bedzie "szerszy" troche na kazdej osi :) wiec lepiej nawet roche ')
_________________
www.gawra.turystyka.pl Miejsce na twoj wypoczynek :)
 
 
 
maniek276 
drifter


Auto: AGP
Skąd: Sławinek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 247
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 07:18   

Dzięki chłopaki!!! To w sumie nawet lepiej jak szersze, mam dość duże zaciski to się ładnie zmieszczą.

[ Dodano: 2011-02-03, 07:45 ]
A może macie kogoś znajomego w blacharni fiata???? najlepiej na prusa.....
 
 
maniek276 
drifter


Auto: AGP
Skąd: Sławinek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 247
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 08:44   Malowanie felg

Jak w temacie, gdzie dobrze i tanio pomaluje felgi aluminiowe??
_________________
Przekupki w Neapolu krzyczą - Synu, to nie Fiat, to Abarth na Boga!
 
 
graboss 
drifter


Auto: Nissan
Skąd: Kalinowszczyzna
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 289
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 13:34   

w garażu
_________________
I COULD HAVE BEEN A HERO
BUT I'M GOING TO BE A LEGEND
 
 
urban6 
Widać, że się stara


Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 15
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 13:58   

Proszkowo w Świdniku, firma DIMAL.
 
 
graboss 
drifter


Auto: Nissan
Skąd: Kalinowszczyzna
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 289
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 18:48   

albo maniuś w Ćmiłowie tam jest zakład co piaskują i malują proszkowo
_________________
I COULD HAVE BEEN A HERO
BUT I'M GOING TO BE A LEGEND
 
 
Furiosus 
Widać, że się stara
Darius

Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 26
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 12:11   

http://felgi-profil.pl/regeneracja_felg/

polecam tego gostka - ja u niego robiłem swoje. Nie wiem, czy lepszą cenę uda się w tej części kraju uzyskać.
_________________
DON'T THINK!!! DRINK!!!
 
 
maniek276 
drifter


Auto: AGP
Skąd: Sławinek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 247
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 12:20   

Dzięki, właśnie do niego wysyłam!
_________________
Przekupki w Neapolu krzyczą - Synu, to nie Fiat, to Abarth na Boga!
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Sro Cze 06, 2012 10:21   Felgi

Gdzie kupić, wyprostować, polakierować, spolerować by koło nabrało nowego wyglądu i dodało blasku Waszemu samochodowi

Zapraszam
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
majuDJ 
Widać, że się stara

Auto: BMW
Skąd: Lublin
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 16
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 14:14   

Moja historia :)
Zacznę od konkretów. Czy do prostowanie felg alu, trzeba pozdejmować wszystkie odważniki zanim się felgę założy na maszynę do prostowania? Bo moje miały ich dosyć dużo - bo mam dosyć stare opony, ale ok nie maja wybuleń wybrzuszeń itp itd. Pan u którego prostowałem zdjął oponę i odważników w ogóle nie ruszył. Później po prostowaniu coś tam ujął coś tam dodał i miało być ok według niego i jego maszyny do wyważania. ja zadowolony że już wszytko ok, odjeżdżam z 2km i pierwsze rozpędzenie poza zabudowaniami i drga niemiłosiernie tak sam zero poprawy. Zaczyna się już przy 90km/h ... tak wiec telefon że zero poprawy i wracam do zakładu. Pan stwierdził ze sam się przejdzie bo uważa że wyprostował ok. Stwierdził to samo co ja. wiec wróciliśmy i się okazało że felgi marki CMS maja inny otwór na piastę większy o 3mm od ori piasty w E46... Wiec powiedział że tego nie zważył i że jak kupie sobie pierścienie zwężające to będzie wszystko ok.Koła zdjęliśmy i przełożyliśmy na zimówki. Kupiłem pierścienie w pewnym zakładzie i kazałem od razu koła przełożyć. Panowie jak zobaczyli felgi to powiedzieli, że nie są wyważone, że tak się odważników nie zakłada ( że to tak jak by umyć samochód a szyby zostawić brudne). Stwierdziłem że chcą jeszcze zarobić na mnie i nie kazałem ich powtórnie wyważać.

Przejeździłem z 2 tygodnie w mieście i wydawało mi się wszystko ok ( jeździłem do prędkości max 70km/h). Dziś zrobiłem długą trasę i natrafił się prosty długi szeroki odcinek drogi, gładki jak blat stołu. Wiec myślę spróbuje i tu patrzę 110km i lekkie wibracje kiery na prawo i lewo i jak by tyłem auta telepało, to ja gaz dalej chwilka ciszy i od 140km/h telepanie niepowiększone ,a przy 160km/h to już prawie nawigacja z szyby odpada... Co prawda po założeniu tych pierścienie wydaje mi się z siłą telepania jest zmniejszona o co najmniej 2/3 ..... ale jak by mi było teraz jechać autostrada to pewnie nie wiem czyu to by było komfortowe i bezpieczne?

Przypomnę prostowane były 3 z 4 felg, jedna byłą podobno leciutko i nie trzeba według tego Pana prostować i założył tam 30g i miało być ok. - koło to powędrowało na tylną oś.

Zawieszanie wszystko ok - na zimówkach nic nie telepie.

Co teraz zrobić, przejechać się kazać mu na mój koszt naprostować ta czwarta i jak okaże się że zero poprawy to wołać poprawkę na wszystkie koła lub jak nie umie to kazać zwrócić wszystkie koszta? Czy może, jechać do innego zakładu, i przyjechać na jelenia i udać że nie wiadomo czemu telepie i zobaczyć co oni powiedzą? Jak myślicie czy to jakaś fuszerka a nie prostowanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam