FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: siwy
Pon Wrz 17, 2012 16:31
Chcę kupić auto z zabranym dowodem przez policje
Autor Wiadomość
PiotreQ 
Uczy sie pisac
Gwiazda :D


Auto: Golf Mk2 1.6TD
Skąd: Lubartów
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 9
Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 22:19   Chcę kupić auto z zabranym dowodem przez policje

Siemka chłopaki :)
Oglądałem dzisiaj samochód, dokładnie Nissan Micra K10, dogadałem się na zawotną cenę 550zł :D Tylko teraz sprawa prawna jest taka, że dowód zabrała policja jakiś czas temu za poruszanie się micrą bez ważnych badań technicznych i dowód jest do odebrania w Wydziale Komunikacji. Do tego 2 tygodnie temu skończyło się ubezpieczenie OC.
I teraz pytania:
1. Wiem że przy odbiorze dowodu potrzebne jest zaświadczenie z policji, zaświadczenie o zrobionym przeglądzie i aktualne OC, tylko czy ja będę mógł odebrać dowód z umową kupna (umowe piszę na siebie) czy musi zrobić to poprzedni właściciel?
2. Czy bez dowodu rejestracyjnego mogę złożyć wypowiedzenie obecnego OC, które skończyło się 2 tygodnie temu? Czy muszę przedłużać w firmie w której jest?
3. Mogę wykupić OC bez dowodu rejestracyjnego okazując tylko dokument z policji i umowe kupna?
4. Czy za odbiór zatrzymanego dowodu płaci się coś w WK?
_________________
Golf Mk2 & Altima U13 & WSK 125 & CZ 350
Budowa QUADA in progress ;)
SPRZEDAM CZĘŚCI-OMEGA A&COROLLA E9
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 06:04   Re: Chcę kupić auto z zabranym dowodem przez policje

PiotreQ napisał/a:
Siemka chłopaki :)
Oglądałem dzisiaj samochód, dokładnie Nissan Micra K10, dogadałem się na zawotną cenę 550zł :D Tylko teraz sprawa prawna jest taka, że dowód zabrała policja jakiś czas temu za poruszanie się micrą bez ważnych badań technicznych i dowód jest do odebrania w Wydziale Komunikacji. Do tego 2 tygodnie temu skończyło się ubezpieczenie OC.
I teraz pytania:
1. Wiem że przy odbiorze dowodu potrzebne jest zaświadczenie z policji, zaświadczenie o zrobionym przeglądzie i aktualne OC, tylko czy ja będę mógł odebrać dowód z umową kupna (umowe piszę na siebie) czy musi zrobić to poprzedni właściciel?





możesz odebrac dowód tylko jak poprzedni właściciel zgłosi sprzedaż , jednak poprzedni właściciel może wystąpic o " zaświadczenie o zarejestrowaniu " i na podstawie takiego zaświadczenia i badania technicznego możesz zarejestrowac taki samochód bez odbierania starego dowodu ( jeśli np. jest on w jeleniej górze .... odbiór d.o. idzie co prawda załatwic też korespodencyjnie ... )

PiotreQ napisał/a:

2. Czy bez dowodu rejestracyjnego mogę złożyć wypowiedzenie obecnego OC, które skończyło się 2 tygodnie temu? Czy muszę przedłużać w firmie w której jest?



3. Mogę wykupić OC bez dowodu rejestracyjnego okazując tylko dokument z policji i umowe kupna?




OC skończyło się dwa tyg temu tylko jeśli poprzedni właściciel je wypowiedział przed końcem lub NIE ZAPŁACIŁ drugiej raty składki , ale wtedy i tak lepiej by było jakby je zapłacił ... podobno UFG zaczyna korzystac z cepiku ... i czesze takich z brakiem oc ...

jeśli rata była opłacona to OC się samoczynnie przedłużyło i poprzedni właściciel będzie MUSIAŁ opłacic składkę , Ty możesz po zakupie wypowiedziec umowę ale ... do końca miesiąca + okres ochronny opłacic składkę poprzedni właściciel będzie musiał, prawo wypowiedzenia masz po zakupie auta ... a nowa polisa gdzie Ci się podoba ...


o polise bez d.o. musisz zapytac u agentów ... z tego co ja pamiętam to można opłacic ale jest znaczna zwyżka w niektórych firmach , a jakiejś było warunkowo że ileśtam czasu na zrobienie badania technicznego dawali , reasumując najlepiej przejśc się po agencjach ubezpieczeniowych.





PiotreQ napisał/a:

4. Czy za odbiór zatrzymanego dowodu płaci się coś w WK?



kilkanaście zeta
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
Ostatnio zmieniony przez Paweel Pon Wrz 17, 2012 06:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
guziolek 
Specjalista


Auto: bora
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 100
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 07:21   Re: Chcę kupić auto z zabranym dowodem przez policje

Paweel napisał/a:


PiotreQ napisał/a:

4. Czy za odbiór zatrzymanego dowodu płaci się coś w WK?



kilkanaście zeta

W grudniu 2011 nie płaciło się, jakaś nowość te kilkanaście zeta?
_________________

Ostatnio zmieniony przez guziolek Pon Wrz 17, 2012 07:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 21:22   Re: Chcę kupić auto z zabranym dowodem przez policje

guziolek napisał/a:
Paweel napisał/a:


PiotreQ napisał/a:

4. Czy za odbiór zatrzymanego dowodu płaci się coś w WK?



kilkanaście zeta

W grudniu 2011 nie płaciło się, jakaś nowość te kilkanaście zeta?




masz racje . koszt to tylko badanie techniczne , zmyliło mnie bo ja płaciłem za pełnomocnictwo :spoko:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
PiotreQ 
Uczy sie pisac
Gwiazda :D


Auto: Golf Mk2 1.6TD
Skąd: Lubartów
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 22:47   

OC jest po prostu nieopłacone. Było na cały rok opłacone, skończyło sie a obecny właściciel go nie wypowiedział i po prostu nie opłacił. Po prostu chce kupić i jeszcze tego samego dnia zdobić przegląd i opłacić OC w innej najtańszej firmie. potem dopiero odebrałbym dowód ;)
_________________
Golf Mk2 & Altima U13 & WSK 125 & CZ 350
Budowa QUADA in progress ;)
SPRZEDAM CZĘŚCI-OMEGA A&COROLLA E9
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 06:36   

PiotreQ napisał/a:
OC jest po prostu nieopłacone. Było na cały rok opłacone, skończyło sie a obecny właściciel go nie wypowiedział i po prostu nie opłacił. Po prostu chce kupić i jeszcze tego samego dnia zdobić przegląd i opłacić OC w innej najtańszej firmie. potem dopiero odebrałbym dowód ;)



OC jest ważne i będzie je musiał opłacic łącznie z okresem ochronnym jeśli wypowiesz umowę .


co do ubezpieczenia gadaj z agentem
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
PiotreQ 
Uczy sie pisac
Gwiazda :D


Auto: Golf Mk2 1.6TD
Skąd: Lubartów
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 9
Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 16:56   

Dogadałem sie z facetem że daje 650zł ale on robi przegląd, czyli jedno z głowy ;p
Zostanie kwestia OC ;)
_________________
Golf Mk2 & Altima U13 & WSK 125 & CZ 350
Budowa QUADA in progress ;)
SPRZEDAM CZĘŚCI-OMEGA A&COROLLA E9
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam