FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie w Lublinie przerobią Anglika
Autor Wiadomość
rysk 
Uczy sie pisac

Auto: VW BoraT TDI ASZ+
Skąd: Czuby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 12:09   Gdzie w Lublinie przerobią Anglika

Witam.Nie wiem czy był już tutaj taki temat....
Gdzie w lublinie przełożą kierownice na lewą stronę?bo mam zamiar coś przyprowadzić z anglii ..Mianowicie Renault Lagune, bo mam caly srodek na przeróbke...orientuje się ktoś ile kosztuje samo przełożenie jak będę miał swoje graty...czy są firmy które na własną ręke szukają gratów...poprostu wstawiam samochód płace i nic mnie nie obchodzi...
najpopularniejsze to są ople chyba...mam na oku fajną C klasse chciałbym sie dowiedzieć ile by mnie kosztowało przerobienie jej w Lublinie...
 
 
wysek^^ 
technical monster
(^^,)

Auto: audi cabs 2.6 V6
Skąd: LSM
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 1417
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 23:50   Re: Gdzie w Lublinie przerobią Anglika

rysk napisał/a:
Witam.Nie wiem czy był już tutaj taki temat....
Gdzie w lublinie przełożą kierownice na lewą stronę?bo mam zamiar coś przyprowadzić z anglii ..Mianowicie Renault Lagune, bo mam caly srodek na przeróbke...orientuje się ktoś ile kosztuje samo przełożenie jak będę miał swoje graty...czy są firmy które na własną ręke szukają gratów...poprostu wstawiam samochód płace i nic mnie nie obchodzi...
najpopularniejsze to są ople chyba...mam na oku fajną C klasse chciałbym sie dowiedzieć ile by mnie kosztowało przerobienie jej w Lublinie...


witaj
Powiem Ci tak mój tata wrócił z Angli na kółkach Citroenem ZX . Podjeliśmy się na własną ręke próby przerobienia autka gdyż ceny w zakładach które oferują usługi są niebiańskie (tam gdzie było taniej nie dawano gwarancji ). I zaczeło sie tak najpierw pojechaliśmy na najbliższy spory złomik pod Lublinem dokładnie Markuszów i tam znaleźliśmy wszystkie graty do autka (deche , ogrzewanie z nagrzewnicą , ściane grodziwą itd ) no właśnie wstaliwismy samochód do garażu wiedzieliśmy że łatwo nie będzie rozebraliśmy go na części pierwsze (bez wyjmowania silnika !) no i ukazał sie nam mały problem że nie można sciany grodziowej tak ciąć pod konfiguracje nagrzewincy (chodziło o dziurki i odpowiednie wyprofilowanie jej na servo )i musimy wstawić drugą , tak więc ucielismy ją tutaj nad wzmocnieniem poprzecznym i włożyliśmy drugą (przykręcajać, spawając i bit gumem zaklejając ) . Było jeszcze pare modyfikacji o których nie wspomne bo poco . Powiem Ci tyle w Lagunie to przełożenie kiery jest bardzooo proste , gdyż auto jest przystosowane już w ścianie grodzowiej na autko lewo czy prawo stronne a czym to sie różni , wszystko zależy od nagrzewnicy to ona stanowi trzon i jak masz wszystkie graty czyli ogrzewanie lewo stronne to wsadzasz to potem reszte pierduł ( tylko nie wiem jak jest z wiązką elektryczną bo w cytrynie to starczyła nam ta z prawej strony tak długa była ) i wszystko elegancko pasuje :) , hmm jeszce golfa 3 jest w miare dość łatwo przełożyć . Owszem jesli niechesz sie babrać i stresować jakimiś problemami ,które napotkasz oraz masz zasób kasy to wal do zakładu ale jeśli masz choć troche pojęcia i kszte cierpliowści to działaj sam naprawde warto . Przykładem jest citroen który mam wersja angielska była na przeglądzie nikt sie nie kapną że było przekładane , pusciłem ogłoszenie aby sprawdzić czy ktoś chce to kupić i wogóle sie pozna (a był magik z magnesem wielki spec ) i też sie nie poznał . Także jak chcesz wymienić jakieś zdania czy coś to zapraszam do rozmowy a jak chesz autko ujżeć jak wygląda to tez nie ma sprawy :)

Uff napisałem sie ale mam nadzieje że Ci jakoś pomogłem . Renie teraz też przymierzamy sie z tatą sprowadzić w diselku i samemu przełożyć :) a jak wyjdzie to zobaczymy :)

a zapomniałem dopisać jak wstawisz autko poprosisz oto aby Ci znaleźli graty to sobie lepiej odpuść gdyż jeśli samemu pojedziesz i weźmiesz wszystko co trzeba do przekładki wyjdzie dużoo taniej , koszt naszej przeróbki to było ok 900zł , a nie jak nam mówili 2500zł :) jest mała róznica :D

Merc ,audi to bardzo ciezka sprawa do przełożenia tam na bank trzeba ciąc sciane i drugą wstawiać , Opel Omega to samo . Ja wiem angielskie samochody są bardzo tanie i wyglądają wyrąbiscie ale co z tego jak czasem przełożenie graniczy z cudem nie mówie że sie nie da ale czasem szkoda życia ;)
_________________
W życiu piękne muszą być dwie rzeczy - kobiety i samochody. Od zawsze otaczały nas piękne kobiety. Piękne samochody musimy tworzyć sami.
 
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 00:37   

wysek^^ napisał/a:
koszt naszej przeróbki to było ok 900zł

Wysku..
Mechanik chciał zarobić..? Czy miał robić za frajer..? Powiedział 2500 bo policzył swoją pracę, którą ty zrobiłeś sam z papciem..

rysk napisał/a:
Mianowicie Renault Lagune, bo mam caly srodek na przeróbke

Co do LAG.. Reni.. o który model pytasz?
Jest taki magik który zrobi to od podszewki..
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
wysek^^ 
technical monster
(^^,)

Auto: audi cabs 2.6 V6
Skąd: LSM
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 1417
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 00:58   

Vesti napisał/a:
wysek^^ napisał/a:
koszt naszej przeróbki to było ok 900zł

Wysku..
Mechanik chciał zarobić..? Czy miał robić za frajer..? Powiedział 2500 bo policzył swoją pracę, którą ty zrobiłeś sam z papciem..

rysk napisał/a:
Mianowicie Renault Lagune, bo mam caly srodek na przeróbke

Co do LAG.. Reni.. o który model pytasz?
Jest taki magik który zrobi to od podszewki..


pewnie coś takiego

http://moto.allegro.pl/it...ry_okazja_.html

bo to najlatwiej przełożyć :)

Wiadomo , że każdy swoją prace ceni ja tylko informuje kolege , że to jest spory koszt i czasem sie nie opyla i warto podjąć próbe samemu :P
_________________
W życiu piękne muszą być dwie rzeczy - kobiety i samochody. Od zawsze otaczały nas piękne kobiety. Piękne samochody musimy tworzyć sami.
 
 
 
rysk 
Uczy sie pisac

Auto: VW BoraT TDI ASZ+
Skąd: Czuby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 17:15   

wysek^^ napisał/a:
Vesti napisał/a:
wysek^^ napisał/a:
koszt naszej przeróbki to było ok 900zł

Wysku..
Mechanik chciał zarobić..? Czy miał robić za frajer..? Powiedział 2500 bo policzył swoją pracę, którą ty zrobiłeś sam z papciem..

rysk napisał/a:
Mianowicie Renault Lagune, bo mam caly srodek na przeróbke

Co do LAG.. Reni.. o który model pytasz?
Jest taki magik który zrobi to od podszewki..


pewnie coś takiego

http://moto.allegro.pl/it...ry_okazja_.html

bo to najlatwiej przełożyć :)


Wiadomo , że każdy swoją prace ceni ja tylko informuje kolege , że to jest spory koszt i czasem sie nie opyla i warto podjąć próbe samemu :P


tak chodzi o taką lagune,tylko z 97 roku....troszke sie zakręciłem w temacie..nie za bardzo sie to opłaca..opłaca się przy naprawde kozackich furach kupionych w angli za darmo a nie za pieniądze..więc chyba dam sobie spokój...znalazłem typa który za 1000zł zrobiłby to...a znajomy chce sprzedać mi wszystkie graty za 2000zł ale wydaje mi sie,że to chyba troszke drogo...co sądzicie o tej cenie?
 
 
wysek^^ 
technical monster
(^^,)

Auto: audi cabs 2.6 V6
Skąd: LSM
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 1417
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 03:33   

rysk napisał/a:
wysek^^ napisał/a:
Vesti napisał/a:
wysek^^ napisał/a:
koszt naszej przeróbki to było ok 900zł

Wysku..
Mechanik chciał zarobić..? Czy miał robić za frajer..? Powiedział 2500 bo policzył swoją pracę, którą ty zrobiłeś sam z papciem..

rysk napisał/a:
Mianowicie Renault Lagune, bo mam caly srodek na przeróbke

Co do LAG.. Reni.. o który model pytasz?
Jest taki magik który zrobi to od podszewki..


pewnie coś takiego

http://moto.allegro.pl/it...ry_okazja_.html

bo to najlatwiej przełożyć :)


Wiadomo , że każdy swoją prace ceni ja tylko informuje kolege , że to jest spory koszt i czasem sie nie opyla i warto podjąć próbe samemu :P


tak chodzi o taką lagune,tylko z 97 roku....troszke sie zakręciłem w temacie..nie za bardzo sie to opłaca..opłaca się przy naprawde kozackich furach kupionych w angli za darmo a nie za pieniądze..więc chyba dam sobie spokój...znalazłem typa który za 1000zł zrobiłby to...a znajomy chce sprzedać mi wszystkie graty za 2000zł ale wydaje mi sie,że to chyba troszke drogo...co sądzicie o tej cenie?


Podlicz sobie ogólne koszta i zobaczysz czy nie opłacałoby sie sprowadzić takiej reni np z Francji gdzie są też tanie :)
_________________
W życiu piękne muszą być dwie rzeczy - kobiety i samochody. Od zawsze otaczały nas piękne kobiety. Piękne samochody musimy tworzyć sami.
 
 
 
rysk 
Uczy sie pisac

Auto: VW BoraT TDI ASZ+
Skąd: Czuby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Maj 2006
Posty: 13
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 10:59   

Doszedłem do wniosku,że to się nie opłaca...Dzięki za pomoc.
Poproszę o zamknięcie tematu
pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam