FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: siwy
Wto Lut 06, 2007 22:54
WADY, ZALETY KOSZTA peŻot 206 '98 1.4B 3d
Autor Wiadomość
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 00:03   

czesci do zawiesznie sa stosunkow nierdogie ale lubia sie szybko zuzywac, zamienników jest pełno na rynku jest w czym wybierac np lusterko boczne całe kompeltne kosztuje nowe w podrubce około 45 zł :mrgreen:
_________________

 
 
 
Selo 
znawca


Auto: 206
Skąd: Czechów
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 96
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 00:30   

jedna z najczesciej zuzywajacych czesci sa wachacze, w pugach trzeba wymieniac dosyc czesto :(

radze ci poczytaj sobie forum www.206club.net napewno znajdziesz to co cie interesuje :)
 
 
 
Kuba 
pr0 killer


Auto: Malarz
Skąd: Lublin
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 1180
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 08:05   

http://www.motofakty.pl/o...a=805&model=532
na tej stronie sa wypowiedzi uzytkowników tych aut, duzo mozna sie dowiedziec :idea:
_________________

 
 
MicO 
prawdziwy tuner


Auto: VW Amarok
Skąd: Polska
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 560
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 11:29   

koledzy z tymi samochodami to jest tak : zalezy na co sie trafi. W domu mamy 2 x 206 w jednej kompletnie nic nie robione poza przegladami.. 2 co tu duzo mowic... troche gorzej ale nie ma tragedi.. W 206 zawsze belka tylna.. przy tym przebiegu juz conajmniej 2 razy powinna byc robiona. Tak jak bylo juz pisane.. kierunkowskazy.. to chyba do wymiany caly kom pod kierownica. Łożyska w tylnych kołach zazwyczaj.. Elementy elektryki nie sa zbyt mocne ale tutaj tragedi nie ma.. Ewentualna naprawa nie jest chyba strasznie droga.. Blacha jak blacha jak udezysz to sie zegnie..Zderzaki bardzo wytrzymale (kto byl we francji wie dlaczego).. Taras pamietasz pod blokiem?:D Autko małe raczej kiepsko wyposazone ale nawet fajne:D dla kobiety idealne.. Na Twoim miejscu zastanowił bym sie bo autko do 10tyś na 100% bedize wymagalo troche inwestycji wiec pieniadze wydane na naprawy lepiej dolozyc wczesniej i moze wyłuskac cos jeszcze a kupic cos znacznie mlodszego i mniejszym przebiegiem. Zapytaj w salonie Peugeota na uzywanych samcohodach u p. Czarka.
 
 
 
Taras 
streetracer

Auto: Cali
Skąd: Kalinowszczyzna
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 854
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 12:13   

hue hue hue pamietam to sytuacje pod blokiem
drzewko sie wygielo a zderzak caly
faktycznie zderzaki maja mocne
_________________
SilnaGrupaTrzymającaWładze
 
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 12:22   

Tak jak juz wspomniano..
Głównie zawieszenie...
-wachacze, siadaja sworznie wachacza ( tylko kpl z wachaczem )
-koncówki drążków, żadziej same drązki..
-przekładnie kierownicze ( to jest słaba strona każdego francuza )
-gumki stabilizatorów ( jestes wstanie robic to sam w kilka minut kosztem malutkiego bukieciku kwiatów )..
-poduszka silnika górna prawa ( od strony rorządu ), szybko się zużywa ( tzn.. wyrabia i łapa stuka o mocowanie, naprawiasz sam wkładając dętke miedzy scianke a poduszkę :D )
-łożyska kół,
-Jeżeli siądą amortyzatory stosuj tylko olejowo gazowe.. olejaki nie sprawdzają się i gdy wpompujesz 2 bary bedzie odczucie braku amortyzatorów..
-Włącznik świateł mijania, jak w każdym francuzie..
-zestawy naprawcze tylnej belki stosujesz średnio co 80tys.. ale tylko w przypadku gdy auto często jest obciązone i forsowane ciężarem..

Auto ma 150tys?-> pewnie nie jest juz serwisowane w ASO..
Na dzień dobry wymiana kpl. rozrządu.. 90 serwisowe + max 60 zamiennika daje nam 150tys...

Największa.. przypadłość 206..
Zdarza sie dość często że w aucie po delikatnej stłuczce nagle odzywaja sie panweki..
Wiem brzmi śmiesznie.. ale tak się dzieję!!

Generalizując pomimo powyzszych wad, które nie koniecznie musza znaleźć sie w wybranym przez ciebie modelu auto jest śliczne, zwinne a motor 1.4 75KM doskonale radzi sobie przy niezbyt dużym apetycie na paliwo..

Ja bym kupił.. choć wole japończyka.
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 17:26   

dzis nie mialem okazji przyjzec sie dokladnie pugowi bo bylem zajety ( http://lkt.pl/viewtopic.php?t=3736 :mrgreen: ) ale jutro pewnie znajde chwilke... i jeszcze jedno pytanie jesli mialbym do wyboru 206 '98 1.4B ok 150tys km i corsa '98 1.0 ok 70tys km... obydwa auta to golasy (206 z 1 poducha, elektryka, welurem immo i autoalarmem a corsie nie ma ani poduch ani elektryki)...
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 18:00   

to bierz puga

corsy z 1,0 unikaj bardziej niz ognia , nie dość ze ma to problemy z ruszeniem nawet z górki to w dodatku zapomnieli w fabryce domontowac jednego cylindra i trzesie motorem jakby zaraz miał sie rozpasć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no chyba ze kupisz tanio corse i bedziesz miał w planach swapa na 1,6 :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 18:07   

Tomku ale to nie dla mnie tylko dziewczyny... ja mam sedanika i cabrio mamy :mrgreen:
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 20:10   

jezeli chcesz jej się szybko pozbyć (dziewczyny) to wybieraj corse 1,0.

To sie nie nadaje dla nikogo ... pali wiecej niż 1,6 , trzesie się bardziej niż zajeżdżone C330 (z Ursusa :rotfl: ) , w kosztach utrzymania jest droższe niż cokolwiek co stale serwisujemy ,
wogóle Adam Opel jak widzi taki egzemplarz z góry, to sie przekręca w grobie po trzykroć za każdym razem jak X10XEV jest odpalany gdziekolwiek na świece (z myśla jak można było coś takiego puścić do ludzi).

Poważnie...Corsa B jaka jest taka jest...ale ten motor to sie do pontonu nadaje...i to do takiego dla spokojnych rybaków :haha: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:43   

jak wszyscy dostaja punkty za nic to ja tez chce.

fajne auto przyjemnie sie jezdzi.

cos tam w belce sie psuje chyba rdzewieje, ale spoko jest, plastiki nie trzeszcza, fotele wygodne, coprawda malo miejsca na nogi.

bagaznik niezbyt wygodny, aczkolwiek pojemny, mieszcze sie caly razem ze szpadlem z tesko

a tak na powaznie, wlaz na forum lubelskiego klubu 206 i poczytaj techniczne watki, z czym chlopaki sie najczesciej borykaja, z czym sa problemy, wystarczy ze przejzysz nazwy tematow i bedziesz wiedzial.
_________________
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:56   

siwy napisał/a:
jak wszyscy dostaja punkty za nic to ja tez chce.

fajne auto przyjemnie sie jezdzi.

cos tam w belce sie psuje chyba rdzewieje, ale spoko jest, plastiki nie trzeszcza, fotele wygodne, coprawda malo miejsca na nogi.

bagaznik niezbyt wygodny, aczkolwiek pojemny, mieszcze sie caly razem ze szpadlem z tesko

a tak na powaznie, wlaz na forum lubelskiego klubu 206 i poczytaj techniczne watki, z czym chlopaki sie najczesciej borykaja, z czym sa problemy, wystarczy ze przejzysz nazwy tematow i bedziesz wiedzial.


gosciu kolorowy...jakie za nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :haha:

odpowiedziałem konkretnie i przed swoim zdaniem (jednoczesnie poradą) się nie ugnę...

punkty jak najbardziej zasłużone bo uchronią Jakuba przed zbyt wczesnym rozwodem...
P206 jest wózkiem rewelacyjnym jezeli dba sie o pewne rzeczy w przeciwieństwie do corsy 1,0 (zboczonej z zasady).

Nie spinaj sie kolego tak silnie bo osiwiejesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do rozdzielania punktów i moderowania tego to jest temat przez Ciebie szanowny adminie założony wiec nie popadając w skrajność pozwalam jeden punkcik sobie odjąć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 22:58   

siwy napisał/a:
jak wszyscy dostaja punkty za nic to ja tez chce.


hehe... a co tam.. nudno na tym forum wiec zeby zachecic to daje po punkcie...

siwy napisał/a:
a tak na powaznie, wlaz na forum lubelskiego klubu 206 i poczytaj techniczne watki, z czym chlopaki sie najczesciej borykaja, z czym sa problemy, wystarczy ze przejzysz nazwy tematow i bedziesz wiedzial.


jakos nie mam odwagi tam zajrzec bo wyjdzie ze to straszna padaka i trzeba tylko inwestowac...

[ Dodano: Sob Gru 30, 2006 11:00 pm ]
TTomek napisał/a:
A co do rozdzielania punktów i moderowania tego to jest temat przez Ciebie szanowny adminie założony wiec nie popadając w skrajność pozwalam jeden punkcik sobie odjąć


a ja Tomka lubie i dostaje jeszcze jeden :mrgreen:
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 23:04   

TTomek napisał/a:
siwy napisał/a:
jak wszyscy dostaja punkty za nic to ja tez chce.

fajne auto przyjemnie sie jezdzi.

cos tam w belce sie psuje chyba rdzewieje, ale spoko jest, plastiki nie trzeszcza, fotele wygodne, coprawda malo miejsca na nogi.

bagaznik niezbyt wygodny, aczkolwiek pojemny, mieszcze sie caly razem ze szpadlem z tesko

a tak na powaznie, wlaz na forum lubelskiego klubu 206 i poczytaj techniczne watki, z czym chlopaki sie najczesciej borykaja, z czym sa problemy, wystarczy ze przejzysz nazwy tematow i bedziesz wiedzial.


gosciu kolorowy...jakie za nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :haha:

odpowiedziałem konkretnie i przed swoim zdaniem (jednoczesnie poradą) się nie ugnę...

punkty jak najbardziej zasłużone bo uchronią Jakuba przed zbyt wczesnym rozwodem...
P206 jest wózkiem rewelacyjnym jezeli dba sie o pewne rzeczy w przeciwieństwie do corsy 1,0 (zboczonej z zasady).

Nie spinaj sie kolego tak silnie bo osiwiejesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A co do rozdzielania punktów i moderowania tego to jest temat przez Ciebie szanowny adminie założony wiec nie popadając w skrajność pozwalam jeden punkcik sobie odjąć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


no co Ty... ja to sobie jajca robie, oczywiscie mowiac wszyscy zartowalem, napisaliscie wszystko, a tez sie chcialem wykazac :haha:

i nie spinaj sie tak myslac ze inni sie spinaja bo juz dawno nie bylem taki szczesliwy :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
polll 
drifter


Auto: quattro ;-)
Skąd: Czuby
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 359
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 23:07   

ja kiedys na rajdzie mlodych jezdzilem 206 1.1 i w sumie calkiem przyjemne autko... chyba dlatego ze nowe :D a 1.4 ma znajomy w wersji roland costam i jest to auto eksplatowane dosc intensywnie... jesli chodzi o silnik to on nie mial z nim zadnych problemow ale 1.4 raczej slabo jedzie. wiem ze ma jakies przygody z licznikiem i obrotkiem poprostu nie dzialaja hehe :)
_________________
Nie, nie, prędkość była OK... tylko zakręt trochę za ciasny.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam