FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany konstrukcyjne pojazdu
Autor Wiadomość
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 13:02   Zmiany konstrukcyjne pojazdu

Wczoraj jednemu z naszych forumowiczow zostal zabrany dowod rejestracyjny za rzekomo nie seryjny tlumik, w uzasadnieniu zostalo napisane (cyt) "zmiany konstrukcyjne pojazdu - układ wydechowy"
osoba o ktorej tutaj pisze i to jej zostal zabrany dowod powiedziala mi tak: "policjant stwierdzil ze ma podobna honde i wie jak wyglada tlumik, ale nie moze zrozumiec ze to jest specjalny model i zabral mi dowod rej, nie bylo zadnego tlumaczenia na jakiej podstawie czy pokazania podstaw prawnych dzialania policjanta, chcialem rowniez pokazac uprawnienia i znaki na wydech jednak zostalem zlekcewazony"

pominmy jednak fakt chyba naduzycia i nadinterpretacji przepisow (art 135 ustawy nic nie mowi na ten temat, wkoncu nei zagraza bezpieczenstwu) zajmijmy sie tym w jaki sposob zalegalizowac wszelakie modyfikacje, bo tego wynika ze majac nieseryjną panewke albo zamiennik mozemy stracic dowod rejestracyjny :haha:

kolega mi powtorzyl co powiedzial policjant: "wszelkie zmiany maja byc wbite do karty pojazdu"
czy moze wiec ktos przyblizyc drogę wprowadzenia takich zmian? lacznie z kosztami?


1. uzylem google
2. uzylem szukajki
ostrzegam osoby przed tekstami "wydaje mi sie" i "slyszalem ze"
_________________
 
 
bart#155 
technical monster
hmmmm


Auto: zielone
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 1464
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 13:07   

no tak wszelkie zmiany maja być wbite w karte pojazdu a jak się nie ma takiej karty a poza tym czy element jest seryjny czy nie powinien to stwierdzić rzeczoznawca bo wiadomo jak to jest z nasza policją :/
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 13:12   

wczoraj na oko koledze stwierdzili ze ma przyciemnione szyby, na pytanie "a gdzie jakis test? urzadzenie pomiarowe" padla odpowiedz ze: "na oko"
na oko to chlop w szpitalu umarl.

nie zajmujmy sie debilnymi policjantami ktorzy sie musza dowartosciowac, tylko cala procedura, bo to niezla intryga. A nie wiem, w dowodzie nowym tez jest miejsce na wbicie :/

ciekawe przypadki mamy w Lubelskiej policji
_________________
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 14:04   

niestety kwaczku policjant na oko moze zrobic wszystko....takie mamy durne prawo...poczytaj nowy kodeks drogowy i zobacysz ze jezeli ma podejrzenia to moze zabrac dowód a nawet unieruchomic auto (laweta). Nawet jezlei nie ma racji za wszystko płacisz oczywiscie Ty. Tak samo wyglada sytuacja z wydechem...pomimo tego ze jest cichy on na swoje ucho stwierdza ze jest glosny i zabiera dowód. Ty jedzieszna stacje diagnostycza robisz przegląd oczywiscie za swoją kase i nawet gdyby u diagnosty okazało sie wszystko OK to i tak kasy za to nikt Ci nie odda a policjantowi mozesz conajwyzej ofrygac laske...ottakie głupie przepisy.
_________________

 
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 14:37   

Nie wiem jak jest u nas ale jak kupilem corse to w briefie jest wszystko rozpisane .Zmiana wydechu , zawiechy , nawet zmiana felg na wieksze niz seryjne ale nie wiem ktos by robił przeglad za kazdym razem?
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 14:53   

maly841 napisał/a:
Nie wiem jak jest u nas ale jak kupilem corse to w briefie jest wszystko rozpisane .Zmiana wydechu , zawiechy , nawet zmiana felg na wieksze niz seryjne ale nie wiem ktos by robił przeglad za kazdym razem?




ale brief to nie karta pojazdu ani karta pojazdu to nie brief.


koniec i kropka kto nie czytał ten ....
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 15:31   

Ciekawe co z autem któremu nie została wydana karta pojazdu ????
_________________
 
 
 
Tomek 
technical monster


Auto: Honda Civic
Skąd: Polska
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lip 2004
Posty: 1414
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 16:30   

Za to ze tlumik byl nieseryjny (a mial jakies tam papiery na to ze moze byc uzywany) dowodu zabrac nie mogl, chyba ze tlumik byl za glosny albo cos podobnego.
Chyba ze cos zle zinterpretowalem. Poczytajcie sobie http://www.prawo.psm.pl/?x=D2003_32_262
_________________
49KM + 62Nm + 270kg + 4x4 = :mrgreen:

MEBLE KUCHENNE NA ZAMÓWIENIE
 
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 16:40   

Paweel napisał/a:
maly841 napisał/a:
Nie wiem jak jest u nas ale jak kupilem corse to w briefie jest wszystko rozpisane .Zmiana wydechu , zawiechy , nawet zmiana felg na wieksze niz seryjne ale nie wiem ktos by robił przeglad za kazdym razem?




ale brief to nie karta pojazdu ani karta pojazdu to nie brief.


koniec i kropka kto nie czytał ten ....



Nie widzisz znaku zapytania na koncu mojej wypowiedzi ???
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 18:05   

ja wiem TYLE ze wszelkie zmiany musza byc wbite/odnotowane w dowodzie rejestracyjnym i zgloszone w ciagu 30 DNI... tak wiec... wczoraj zalozylem, bylem w urzedzie, wzialem kwity, jutro ide skladac... papa...
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 18:10   

Jaqub napisał/a:
ja wiem TYLE ze wszelkie zmiany musza byc wbite/odnotowane w dowodzie rejestracyjnym i zgloszone w ciagu 30 DNI... tak wiec... wczoraj zalozylem, bylem w urzedzie, wzialem kwity, jutro ide skladac... papa...


co ty bredzisz człowieku :haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 18:15   

Paweel napisał/a:
Jaqub napisał/a:
ja wiem TYLE ze wszelkie zmiany musza byc wbite/odnotowane w dowodzie rejestracyjnym i zgloszone w ciagu 30 DNI... tak wiec... wczoraj zalozylem, bylem w urzedzie, wzialem kwity, jutro ide skladac... papa...


co ty bredzisz człowieku :haha:


zakladasz LPG, HAK itp wbijasz to w dowod... masz na to 30DNI :spoko:
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 18:34   

Jaqub napisał/a:
Paweel napisał/a:
Jaqub napisał/a:
ja wiem TYLE ze wszelkie zmiany musza byc wbite/odnotowane w dowodzie rejestracyjnym i zgloszone w ciagu 30 DNI... tak wiec... wczoraj zalozylem, bylem w urzedzie, wzialem kwity, jutro ide skladac... papa...


co ty bredzisz człowieku :haha:


zakladasz LPG, HAK itp wbijasz to w dowod... masz na to 30DNI :spoko:


to chyba siwy se musi z ziemiaka wyskrobać pieczątke
ORDZINAŁ DŻAPAŃSKI TŁUMOK SZPORTOWY
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 20:07   

tacy z was specjalisci ze sie powalony w oko mozna :-]

1. Rzeczoznawca PZM stwierdza ze w samochodzie moga byc dokonane jakiestam przerobki (ze konstrukcja pojazdu pozwala na to) i zatwierdza dokonane przerobki. Rzeczoznawca bada, sprawdza moc silnika i ocenia bezpieczenstwo dokonanych zmian. w Lublinie nie maja hamowni w PZM wiec nalezy sie wybrac do Techmaxu.
2. Stacja Diagnostyczna majac podkladke od Rzeczoznawcy PZM, wydaje zaswiadczenie dla Wydzialu Komunikacji o dopuszczeniu zmodyfikowanego pojazdu do ruchu i zaszłych w nim zmian.
3. MAszerujemy z pismem od Diagnosty do Wydziału Komunikacji, gdzie wnosimy o dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym badz wystepujemy o nowy dowod.


Co do tego ze policjant moze wszystko na oko - to jest to chore i jest przedmiotem niezłych nadużyć! czego przykładem jest nasz wspolny znajomy.
_________________
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 22:02   

QSY napisał/a:
niestety kwaczku policjant na oko moze zrobic wszystko....takie mamy durne prawo...


letko chore jest to co napisałeś dlatego , że jeżeli nawet przy rzeczoznawcy (nawet z uprawnieniami biegłego sądowego) zhamujemy auto , to przy podbijaniu przeglądu po zmianie w silniku diagnosta nie jest w stanie tego sprawdzić gdyż nie posiada hamowni i bije pieczątką na oślep...

poza tym podczas kontroli Policjant siada za kółkiem i pod pozorem sprawdzenia hamulców daje w palnik po czym stwierdza , że auto (w/g jego dupohamowni) ma o 16 KM wiecej niż jest wbite w karcie i na tej podstawie zabiera Ci dowód...????

jest to jeden z chorych pustych przepisów dajacych wyżyć sie "krawężnikowi" na posiadaczu auta za to , że mu w nocy żona nie dała...

swoją drogą ciekawe gfdzie ja mam sobie takie info wbić skoro mi nie wydano karty pojazdu do Uno T , a wiadomo , że tam bez zmian widocznych gołym okiem może być 2 X tyle mocy 8)

Mam nadzieję , że ten topic wyjaśni również jak mamy sie zabezpieczyć i jak tłumaczyć nadgorliwym pałom mającym okres albo kompleksy bo go partner na służbie nie przeleciał przed rozpoczęciem patrolu...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam