FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja samochodu sprowadzonego
Autor Wiadomość
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 21:05   Rejestracja samochodu sprowadzonego

W zwiazku z tym ze kupiłem auto sprowadzone chciał bym sie dowiedziec co teraz musze zrobic zeby wszystko w miare sprawnie pozałatwiac. Chodzi mi to to gdzie pojsc najpierw, co opłacic itp...i gdzie to wogóle wszystko pozałatwiac.


z góry dziekuje za pomoc
_________________

 
 
 
Big Head 
drifter


Auto: Rover 200
Skąd: Głusk
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 373
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 21:27   

[ Dodano: Nie Lut 18, 2007 9:29 pm ]
znalazlem cos takiego :) jesli cos pomoze...

http://www.admoto.pl/poradniki/

oraz to

http://bip.city.poznan.pl...opis&sp_id=1741
_________________
1. Ford Fiesta XR2i
2. Ford Fiesta 1.8d
3. Rover 200 SDi
4. bedzie MG ZR 160 :D
Ostatnio zmieniony przez Big Head Nie Lut 18, 2007 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 21:33   

linki raczej mało mi sie przydadza. raczej chciał bym dołownie wiedziec jak to sie wszystko odbywa w lublinie. Moze akurat ktos niedawno robił wszystkie opłaty itp... ale mimo wszystko dziekuje :mrgreen:
_________________

 
 
 
Big Head 
drifter


Auto: Rover 200
Skąd: Głusk
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 373
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 21:37   

wiec tak po:

1. musisz zrobic przeglad techniczny pelny (praktycznie kazda stacja)
2. przetlumaczyc umowe kupna (faktura) + bref przez bieglego tlumacza ( zal jaki jezyk jak wloski i francuski wiem gdzie to robia)
3. zglosic auto w urzedzie celnym na Elizówce
4. zlozyc PIT ( nie wiem dokl jaki ) w urzedzie skarbowym - zalezy gdzie podlegasz pod jaki urzad w LBn
5. i z tymi wszystkim dokumentami idziesz do urzedu komunikacjii ul. Leszczynskiego

no chyba ze chcesz to zlecic i zaplacisz chyba 70zl ale nie jestem pewien i zrobia to za Ciebie a ludzie tym sie zajmuja na Elizowce tam jest jakas firma co robi to za klijetow wiec decyzja do Ciebie nalezy :) pozdro
_________________
1. Ford Fiesta XR2i
2. Ford Fiesta 1.8d
3. Rover 200 SDi
4. bedzie MG ZR 160 :D
 
 
 
cymbur01 
prawdziwy tuner

Auto: audi 80 quattro
Skąd: Lublin
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 737
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 11:47   

urzad celny jest tez na energrtykow(boczna diamentowej)
_________________
www.darmot.com
 
 
 
goofy 
streetracer


Auto: Galant
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 13 Cze 2004
Posty: 933
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 12:44   

4. zlozyc PIT ( nie wiem dokl jaki ) w urzedzie skarbowym - zalezy gdzie podlegasz pod jaki urzad w LBn


Jeli zalegasz z ZUS-em lub mandatami zaswiadczenia w US nie dostaniesz poki nie zaplacisz zaleglosci.
_________________

 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 14:54   

1. Urzad celny bierzesz takie papierki wypelniasz placisz w banku na elizowce tyle ile wyliczyles akcyzy + 17 PLN na przekazie jako znaczki.
Jak ci sie nie chce wypelniac mozesz zaplacic pani na dole i za 30 pln ci wypeli ps. szkoda kasy prosta sprawa wypelnic wzor wisi na gorze)
Aha UC to ostatni budynek na elizowce.
Czekasz tydzien na odb. papierów.
Przygotuj sobie kopie wszystkich dokumentów jakie masz czyli ksero umowy briefu itp. itd.
2. Urzad Skarbowy skladasz pit VAT 24 jak kogos masz to zajmie jeden dzie a jak nie to czekasz tydzien . Nie musisz czekac az wezmiez papiery z celnego tylko od razu skladasz.Po tygodniu odbierasz pit VAT 25. aha i w celnym wplacasz ok 160 PLN.
3. Urzad miasta wydzial komunikacji oplata recyklingowa 500 pln papiery + tablice ok 240pln.
Wpadasz bierzesz numerek jak u lekarza i czekasz na swoja kolejke czas ok 2 godz.


Tlumaczenie to koszt ok 30 pln za strone nie wiem jaka masz umowe ale jezeli masz umowe od razu tlumaczona to podbij sobie za zgodnosc koszt ok 5 pln bo sie czasami przyczepiaja , a czasem nie ( podbijasz tam gdzie robisz tlumaczenie)

Wszystkie oryginaly sa ci potrzebne tylko do urzedu miasa wydz. komunikacji ,

Jak chcesz czysta umowe polsko niemiecka tez sie znajdzie

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 2:56 pm ]
goofy napisał/a:
4. zlozyc PIT ( nie wiem dokl jaki ) w urzedzie skarbowym - zalezy gdzie podlegasz pod jaki urzad w LBn


Jeli zalegasz z ZUS-em lub mandatami zaswiadczenia w US nie dostaniesz poki nie zaplacisz zaleglosci.



a guzik prawda ;)
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
MicO 
prawdziwy tuner


Auto: VW Amarok
Skąd: Polska
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 560
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 18:03   

z tym co goofy napisal to w 99% znanych mi przypadkow dokladnie tak jest.. ostatnio przy okrazji rejestracji samochodu ze znajomym byl lzejszy o 500pln na poczet mandatow karnych.. w tym 100zl wydanym przez STRAZ RYBACKA :fucku:
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 19:52   

maly841 napisał/a:
[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 2:56 pm ]
goofy napisał/a:
4. zlozyc PIT ( nie wiem dokl jaki ) w urzedzie skarbowym - zalezy gdzie podlegasz pod jaki urzad w LBn


Jeli zalegasz z ZUS-em lub mandatami zaswiadczenia w US nie dostaniesz poki nie zaplacisz zaleglosci.





a guzik prawda


ja tez nie mialem problemow z US mimo niezaplaconych mandatow...
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 20:43   

ja tez a nie mialem nigdy problemu a mialem nie zaplacone mandaty a juz kilka razy rejestrowalem auto z zagranicy nawet w tym miesiacu ;) Moze sprawdzaja wyrywkowo albo nie wiem .

Ps. Qsy zycze cierpliwosci bo mnie dobija jak mam isc to wszysko zalatwiac
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 21:53   

wie ktos czy aktualnie duze kolejki sa na leszczynskiego?
 
 
Bagio 
technical monster


Auto: astraII
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Maj 2005
Posty: 1478
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 22:30   

Jaqub napisał/a:
wie ktos czy aktualnie duze kolejki sa na leszczynskiego?

dzisiaj jak bylem z kolezka, to nie bylo az tak duzo ludzi
_________________
...w życiu piękne są tylko chwile...
http://img95.imageshack.u...ola43bn13xd.gif
 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 12:36   

I pamiętaj, że od dnia wjazdu pojazdu do kraju do dnia zgłoszenie się u Celników nie może minąć 5 dni. Bo dostaniesz mandata. Także jak będziesz wpisywał datę wjazdu do kraju to wpisz do 5 dni - tego nie sprawdzą. Za tablice zapłacisz dokładnie 247 PLN +3,5 jeśli wpłacasz w kasie na Leszczyńskiego. Jeśli chodzi o czekanie w Celnym to możesz pójść po 2 dniach i powinieneś dostać papiery. Tylko wtedy wejdź bez kolejki powiedz, że chciałeś papiery i pani Ci wypisze. Jak dobrze zagadasz (bombonierka, kawa) to dostaniesz tego samego dnia. Tylko musisz mieć wtedy wszystko poopłacane. W skarbówce też nie trzeba czekać ostro 7 dni. Czasem jest gotowe po 3 - 4. Dlatego warto sprawdzać.

Powodzenia!!
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 15:26   

noPROBlEm napisał/a:
I pamiętaj, że od dnia wjazdu pojazdu do kraju do dnia zgłoszenie się u Celników nie może minąć 5 dni. Bo dostaniesz mandata. Także jak będziesz wpisywał datę wjazdu do kraju to wpisz do 5 dni - tego nie sprawdzą. Za tablice zapłacisz dokładnie 247 PLN +3,5 jeśli wpłacasz w kasie na Leszczyńskiego. Jeśli chodzi o czekanie w Celnym to możesz pójść po 2 dniach i powinieneś dostać papiery. Tylko wtedy wejdź bez kolejki powiedz, że chciałeś papiery i pani Ci wypisze. Jak dobrze zagadasz (bombonierka, kawa) to dostaniesz tego samego dnia. Tylko musisz mieć wtedy wszystko poopłacane. W skarbówce też nie trzeba czekać ostro 7 dni. Czasem jest gotowe po 3 - 4. Dlatego warto sprawdzać.

Powodzenia!!


chyba ze wczesniejszy wlasciciel juz zglosil w celnym
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 16:17   

noPROBlEm napisał/a:
I pamiętaj, że od dnia wjazdu pojazdu do kraju do dnia zgłoszenie się u Celników nie może minąć 5 dni. Bo dostaniesz mandata. Także jak będziesz wpisywał datę wjazdu do kraju to wpisz do 5 dni - tego nie sprawdzą. Za tablice zapłacisz dokładnie 247 PLN +3,5 jeśli wpłacasz w kasie na Leszczyńskiego. Jeśli chodzi o czekanie w Celnym to możesz pójść po 2 dniach i powinieneś dostać papiery. Tylko wtedy wejdź bez kolejki powiedz, że chciałeś papiery i pani Ci wypisze. Jak dobrze zagadasz (bombonierka, kawa) to dostaniesz tego samego dnia. Tylko musisz mieć wtedy wszystko poopłacane. W skarbówce też nie trzeba czekać ostro 7 dni. Czasem jest gotowe po 3 - 4. Dlatego warto sprawdzać.

Powodzenia!!



250 zł ? a nie 150 ? za tablice :/ troszki drogo kufa :( :mad:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam