FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja samochodu sprowadzonego
Autor Wiadomość
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 12:44   

Ano tyle kosztuje teraz wszystko. Sam się zdziwiłem bo jakiś czas temu płaciłem 120 PLN :roll:
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
.Gelo. 
the fastest furious


Auto: Golf mk2 VR6
Skąd: Świdnik
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2279
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 11:04   

właśnie jestem w trakcie załatwiania dokumentów ,tydzień czasu :(
troche opłaty się zmniejszyły przynajmniej w urzędzie celnym
np za audi b4 z 1992 roku zapłaciłem 48 zł akcyzy
a nie jak w tamtym roku 255
w urzędzie skarbowym 160
tłumaczenia 100
i koszty rejestracji zależnie ile teraz biorą za ten rycykling i książke pojazdu bo cały czas się to zmienia ,nie wiem jeszcze jaki wydatek czeka na mnie z tego tytułu
wie może ktoś ile to teraz kosztuje ?
_________________
www.LKAudi.pl
 
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 11:46   

Tłumaczenia zrobia mi od reki na elizówce?czy tzeba czekac kilka dni?w sumie tylko brif musze przetlumaczyc bo umowe mam po polsku
_________________

 
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 15:22   

QSY napisał/a:
Tłumaczenia zrobia mi od reki na elizówce?czy tzeba czekac kilka dni?w sumie tylko brif musze przetlumaczyc bo umowe mam po polsku


nie wiem czy na elizowce od reki ale raczej trzeba z godzinke poczekac
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 16:32   

godzine to poczekam chodzi m o to czy w ciagu dnia to zalatwią ;) bo ktos mi kiedys mówił ze trzeba ze trzy dni czekac, pojrebane to takie ze nie daje juz rady :mad:
_________________

 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 17:24   

Nie tłumacz na elizówce! Tam biorą 50 zł. od dokumentu i czeka sie kilka dni! Najlepiej pojedz do jakiegos tlumacza sam. A jesli chodzi o umowę to nie wiem czy mimo iz jest po polsku nie trzeba będzie jej podbić przez tlumacza. Czasami sie czepiaja w Urzędzie Komunikacji.
Najpierw przetlumacz pozniej jedz do Celnego, pozniej Skarbowka. Czekasz pare dni jedziesz po papiery do Celnego i Skarbowki. Ze wszystkim i 750 zl w kieszeni na Leszczynskiego i 1-2 godzinki i wyjezdzasz na polskich tablicach.
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 17:32   

To gdzie mam przetłumaczyc brief? skoro na elizówce czeka sie kilka dni...
_________________

 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 18:44   

QSY napisał/a:
To gdzie mam przetłumaczyc brief? skoro na elizówce czeka sie kilka dni...



o TUTAJ
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 20:43   

W Lublinie jest sporo tłumaczy przysięgłych. Szczególnie jeśli chodzi o niemiecki nie powinno być kłopotów. Tak jak napisał Paweel - Gógle przyjacielem Twym
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 21:30   

Qsy lublin Choiny 57 firma profest Mysle ze chlopaki z tymi kilkoma dniami to przesadzaja tak bylo kiedys jak weszlismy do unii , teraz jest luzik
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 22:16   

maly841 napisał/a:
Qsy lublin Choiny 57 firma profest Mysle ze chlopaki z tymi kilkoma dniami to przesadzaja tak bylo kiedys jak weszlismy do unii , teraz jest luzik


No co za człowiek. W tamtym tygodniu to robiłem więc wiem. Złożyłem w czwartek, a odebrałem tłumaczenia w poniedziałek. Wiec proszę nie mów, że jest inaczej niż wcześniej pisałem.
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
maly841 
pr0 killer

Auto: 2.0 TFSI
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1082
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 06:58   

noPROBlEm napisał/a:
maly841 napisał/a:
Qsy lublin Choiny 57 firma profest Mysle ze chlopaki z tymi kilkoma dniami to przesadzaja tak bylo kiedys jak weszlismy do unii , teraz jest luzik


No co za człowiek. W tamtym tygodniu to robiłem więc wiem. Złożyłem w czwartek, a odebrałem tłumaczenia w poniedziałek. Wiec proszę nie mów, że jest inaczej niż wcześniej pisałem.



Nie rozumiem o co ci chodzi ??? Jak robiles na elizowce to moze i czekales tydzien . Ja mu podaje miejsce gdzie sie tyle nie czeka .

Ps. Na poczatku tego miesiaca robilem na ul Zbozowej 35/3 pani robi tlumaczenie z dnia na dzien.
_________________
A4 '05 2.0 TFSI , C4 3D
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Nie Lut 25, 2007 19:24   

SPROWADZANIE ZABYTKOWYCH AUT -> http://lkt.pl/viewtopic.php?t=4180
_________________
 
 
gornik 
prawdziwy tuner


Auto: 80q Competition
Skąd: LSM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 606
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 13:51   

Dodam punkt co należy zrobić, aby zarejestrować po raz pierwszy samochód w kraju.


:arrow: 1. Musimy zrobić pierwszy przegląd (tzw. jedynka) aktualnie koszt 98 zł.
Otrzymujemy dwa dokumenty: Dokument Identyfikacyjny Pojazdu i Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

:arrow: 2. Kolejny punkt to tłumaczenie dokumentów u przysięgłego tłumacza danego języka. Jeśli umowa kupna auta nie jest dwujęzyczna, należy również zrobić jej przysięgłe tłumaczenie.

Dokumenty z Niemiec:
tłumaczenie dowodu rejestracyjnego + karty pojazdu + faktury zakupu
Dokumenty z Holandii:
tłumaczenie dowodu rejestracyjnego DEL I + tłumaczenie dowodu rejestracyjnego DEL II + faktury zakupu
Dokumenty z Belgii:
tłumaczenie dowodu rejestracyjnego + tłumaczenie faktury

:arrow: 3. Z tymi dokumentami udajemy się do Urzędu Celnego w celu opłaty akcyzy w tym celu musimy złożyć wniosek o wydanie druku AKC-U.
W zależności od urzędu po złożeniu wszystkich dokumentów należy czekać od kilku dni (ekstremalnie kilkanaście zależy od kolejek w danym urzędzie).

Akcyza wyliczana jest z faktury auta:(o ile z mała tolerancją ok. 10% różnicy zgadza się z wartością w katalogu)
18,6 % - dla samochodów o pojemności silnika powyżej 2000 cm3
3,1 % - dla pozostałych samochodów osobowych

Czasy kiedy na fakturze pisało się 100 czy 200 € przy realnej wartości samochodu 2000€ minęły właśnie dzięki tym, którzy byli pazerni i maksymalnie zaniżali wartość. Teraz owszem biorą cenę z faktury, ale musi ona oscylować w okolicach cen z katalogu Eurotax.
Jeśli przyprowadzamy auto uszkodzone lub z innymi wadami, które pozwoliły nam kupić je znacznie taniej czeka nas zrobienie opinii rzeczoznawcy, dopiero wtedy może zastać uznana niższa wartość na fakturze. Maksymalny odpis to 63%.

Po upływie danego czasu z potwierdzeniem zapłaty akcyzy przychodzimy po odbiór "Dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym". Należy pamiętać również o opłacie Skarbowej w wysokości 17 zł. Po otrzymaniu tego dokumentu warto zrobić jego kopię.

:arrow: 4. Z kompletem zebranych wcześniej dokumentów kierujemy do właściwego dla miejsca zameldowania Urzędu Skarbowego dział VAT – druk VAT-24. Od złożenia wniosku urząd ma kilka dni na wydanie decyzji. W międzyczasie opłacamy VAT (aktualnie 165 zł) i z kopią potwierdzenia zapłaty po kilku dniach odbieramy "Zaświadczenie potwierdzające brak obowiązku uiszczania podatku od towaru i usług z tytułu nabycia środka transportu" - VAT-25

:arrow: 5. Ze wszystkimi dokumentami, które uzyskaliśmy do tej pory i ich kopiami, należy udać się do wydziału komunikacji i zarejestrować samochód. Czeka nas tam jeszcze słynna opłata recyklingowa w wysokości 500 zł oraz opłata za rejestrację i tablicę auta w wysokości 250 zł. Po otrzymaniu tablic wykupujemy ubezpieczenie i samochód jest już pełnoprawnie zarejestrowany w Polsce. Należy jeszcze pamiętać, że dostajemy miękki dowód, a po okresie maksymalnie 30 dni odbiera właściwy dowód rejestracyjny i kartę pojazdu.

PS: Dodam od siebie, że jeśli ktoś robi to pierwszy raz przed pójściem do Urzędu Celnego najlepiej udać się do Agencji Celnej - budynki rozsiane wokół urzędu. Wypiszą oni mam dokumenty potrzebne do Urzędu Celnego i Skarbowego, zrobią xero dokumentów i w przypadku gdy nie mamy jeszcze tłumaczeń również pomogą nam w tej kwestii.

W każdym mieście, a nawet w danym mieście w różnych oddziałach Urzędu są inne wymagania. Dla przykładu W Lublinie urzędnicy w celnym nie wymagają tłumaczeń dokumentów, w Warszawie już tak. W I Urzędzie Skarbowym, aby złożyć druk VAT-24 musimy mieć już "Dokumentu potwierdzającego zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym" np. III w Urzędzie już tego nie wymagają. Dlatego trzeba znać niuanse danych urzędów.

Przed wyjściem do jakiegokolwiek z urzędów warto zrobić kopie wszystkich dokumentów + dowód osobisty, najlepiej po 4 sztuki. Dzięki temu uniknie się w popłochu szukania punktu xero i zbędnego latania. W tej chwili wszystko naprawdę da radę sprawnie załatwić, jest dużo osób zajmujących się tym w każdym urzędzie, więc ani przy złożeniu ani przy czekaniu na odbiór nie będziemy tracić wielu godzin.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez gornik Nie Lis 15, 2009 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 09:28   

a ja Ci dam pomógł bo to chyba najbardziej aktualny opis co trzeba zrobic zeby zarejestrowac. ;)

od siebie dodam ze jak ktos nie ma uregulowanych zaległosci w skarbowym typu mandaty itp to nie dostanie kopii ze zapłacony został VAT24 a tym samym samochodu nie zaresjtrujemy bo nie bedziemy mieli kompletu dokumentów :haha:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam