FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest z moim zawieszeniem??
Autor Wiadomość
banyo 
Uczy sie pisac

Auto: Honda
Skąd: Polska
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 17:21   Co jest z moim zawieszeniem??

Swoj problem opiisywalem jakis czas temu na dwoch forach, ale nic z tego nie wyniklo, wiec sprobuje i tu...

Opisze od poczatku. Powyzej 80ciu km/h samochod dziwnie sie zachowywal. Najgorzej bylo na poprzecznych nie rownosciach, samochod jakby szukal sobie drogi, czuc bylo delikatne szarpniecia na boki. Po ustawieniu zbieznosci na 4ech kolach jezdzilo sie super, ale przez jakies 1000km i znowu to samo :( Pojechalem w koncu do warsztatu Boska,gdzie od reki znalezli usterke i wymienili tulejke dolnego lewego wachacza i koncowke drazka. Zachowanie auta poprawilo sie, zniknely szarpniecia i ucieczki przodu na boki, ale kolysanie zostalo dalej :/

Hanka jest strasznie podatna na boczne podmuchy wiatru, czasami az spycha z drogi. Kolysanie jest na boki a nie gora-dol tak jak przy padnietych amortyzatorach- sa raczej ok bo wiem jak sie zachowuje auto na rozwalonych.

Zaznaczam tez ze to nie wina kol bo jest tak samo na zimowych stalowych jak i na letnich alu. Nawet na dwoch roznych kompletach opon. Zauwazylem tez ze jest cos nie tak, gdy siedzi w samochodzie taki troche ciezszy ;) pasazer z prawej strony, sciaga wtedy w jego strone.

Kolejna ciekawostka to taka ze nie zawsze poajwiaja sie takie kolysania i bujania, czasami kilka dni pod rzad Hanka jezdzi tak jak powinna!!

Moze ktos sie spotkal z podobnym zachowaniem samochodu? Moze ktos cos wymysli, bo mi juz psycha siada ;(

Drazki reakcyjne? Stabulizacyjne? Moze cala geometria zawieszenia??

Help!! ;(
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 17:55   

a auto nie było po dzwonie? sprawdzałeś całą geometrie? przodu i tyłu?
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 20:13   

o ile auto nie jest 4ro sladem to trzeba zamiast pytac po forach podjechac do dobrego warsztatu gdzie Ci sprawdza po kolei wszystkie elementy zawieszenia... dlaczego masz pewnosc ze amortyzatory sa OKa? przeciez amortyzatory nie padaja z dnia na dzien a zuzywaja sie i dla kogos kto uzytkuje auto caly czas ciezko jest uchwycic ten moment... sprawdz sobie za 20pln amortyzatory i bedziesz wiedzial ile %... ja tez sie kiedys zapieralem ze swiece mam na 100% ok bo dopiero zmienione i 8tys km dopiero nalataly... i napisz na jakich gumach latasz bo moze masz mega balony...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
Rysiek 
speed demon
Prawie jak STIG


Auto: służbowe
Skąd: Czuby
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Lis 2004
Posty: 4326
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 23:46   

U mnie w sluzbowej sierrce jest podobnie i tam do wymiany sa tylnie amorki...
zrob jak napisalJaqub,
_________________
POKRYCIA DACHOWE - Wszystko do dachu 794-998-001
 
 
 
banyo 
Uczy sie pisac

Auto: Honda
Skąd: Polska
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 10:08   

Jaqub napisał/a:
sprawdz sobie za 20pln amortyzatory i bedziesz wiedzial ile %


Ok, w pierwszej kolejnosci sprawdze amory.

Jaqub napisał/a:
o ile auto nie jest 4ro sladem to trzeba zamiast pytac po forach podjechac do dobrego warsztatu gdzie Ci sprawdza po kolei wszystkie elementy zawieszenia..


Jakos nikt z jadacych za mna nie zuwazyl zebym jechal bokiem ;) , a nieraz znajomi jezdzili z tylu. Przednia zawiecha byla sprawdzana u Boska w warsztacie, efekt- wymiana tulejki przedniego lewego dolnego wachacza i koncowki drazka. Cukierki w tylnych wachaczach byly zmieniane pol roku temu i sa ok. Zbieznosc na 4 kola byla robiona 2 razy w ciagu pol roku. Niestety calkowita geometria nie byla dokladnie sprawdzana.

Jaqub napisał/a:
i napisz na jakich gumach latasz bo moze masz mega balony...


Gumy sa standardowe 195/50/15 W pierwszym poscie napisalem ze kola nie maja na to wplywu bo tak samo jest na alu z letnimi gumami jak i stalowych na zimowkach. Te letnie to drugi komplet i jest tak samo jak na starych, wiec kola odpadaja.
Problem w tym, ze mieszkam w okolicach Zamoscia i codziennie tu bywam ze wzgledu na prace, a tu nawet konkretnego warsztatu nie ma :/ Sami partacze z tego co wiem :mad: Trzeba bedzie sie bujnąć do Lbl.
 
 
 
banyo 
Uczy sie pisac

Auto: Honda
Skąd: Polska
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 10:54   

Badanie amorow zrobione.
Wyniki:
przod lewy- 72%

przod prawy -74%

Tyl lewy -74%

tyl prawy -73%

Zbieznosc jest ok!!

Sprawdzany szarpakami i nic nie znalezli.
Z ciekawosci pojechalem do warsztatu do Zamojskiego Admotu. Mechanior sie przejechal, potem podniesli samochod do gory, posprawdzali dokladnie i stwierdzili ze:

- do wymiany tulejki przednich gornych wachaczy

-tulejki tylne przednich dolnych wachaczy

Uznali ze tulejki nie sa jeszcze w tragicznym stanie ale sa juz zbyt miekkie, szczegolnie tylne dolnych przednich wachaczy. kolo ma luz przod-tyl i przez to samochod ma ciągoty na boki. Z reszta sam widzialem jak sprawdzal luz łomem to faktycznie kolo mialo luz :/

No coz...Trzeba zainwestowac w Hanie :|
 
 
 
wilku 
speed demon

Auto: ...
Skąd: Polska
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Maj 2004
Posty: 3215
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 14:18   

banyo napisał/a:
Z reszta sam widzialem jak sprawdzal luz łomem to faktycznie kolo mialo luz



a pamieta ze w Hondzie tulejki orginalnie maja luz i łomem sie nie sprawdza czy sa dobre czy nie :)
_________________
"nie sztuką jest zwrócić na siebię uwagę tonami spojlerów i neonów... sztuką jest zrobić to bez nich..."

www.shift-r.com




Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 14:23   

banyo napisał/a:
Opisze od poczatku. Powyzej 80ciu km/h samochod dziwnie sie zachowywal. Najgorzej bylo na poprzecznych nie rownosciach, samochod jakby szukal sobie drogi, czuc bylo delikatne szarpniecia na boki.
banyo napisał/a:
Hanka jest strasznie podatna na boczne podmuchy wiatru, czasami az spycha z drogi.

CUKIERKI w jakim stanie ?
_________________
 
 
Kamil 
the fastest furious

Auto: .
Skąd: Polska
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 14 Wrz 2004
Posty: 2020
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 14:24   

siwy napisał/a:
CUKIERKI w jakim stanie ?


banyo napisał/a:
Cukierki w tylnych wachaczach byly zmieniane pol roku temu i sa ok
_________________
Pokrycia Dachowe - www.kejm.pl .
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 14:27   

:censored: lama ze mnie, nie doczytalem do konca :censored:

:piwo:
_________________
 
 
banyo 
Uczy sie pisac

Auto: Honda
Skąd: Polska
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 17:57   

siwy napisał/a:
lama ze mnie, nie doczytalem do konca
:spoko:

wilku napisał/a:
a pamieta ze w Hondzie tulejki orginalnie maja luz i łomem sie nie sprawdza czy sa dobre czy nie


Fuck!! O tym to nie wiedzialem. Mechanior pewnie tez, skoro tak je sprawdzil.
Ale swoja droga, kto wie kiedy bylo to wymieniane i czy w ogole :roll: Bo np amory mam jeszcze nominalne...

To czego szukac dalej?? Moze sprawdzac cala geometrie a nie tylko zbieznosc?

"Znachor" ze Speed Caru powiedzial, ze w Hondach nie reguluje sie geometrii :/
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 18:13   

banyo napisał/a:
siwy napisał/a:
lama ze mnie, nie doczytalem do konca
:spoko:

wilku napisał/a:
a pamieta ze w Hondzie tulejki orginalnie maja luz i łomem sie nie sprawdza czy sa dobre czy nie


Fuck!! O tym to nie wiedzialem. Mechanior pewnie tez, skoro tak je sprawdzil.
Ale swoja droga, kto wie kiedy bylo to wymieniane i czy w ogole :roll: Bo np amory mam jeszcze nominalne...

To czego szukac dalej?? Moze sprawdzac cala geometrie a nie tylko zbieznosc?

"Znachor" ze Speed Caru powiedzial, ze w Hondach nie reguluje sie geometrii :/



Jedź na kraśnicą, koło stacji Statoil jest stacja obsługi pojazdów, podobno znają się na hondach.
 
 
 
kazik 
streetracer
FK Autoserwis

Auto: sti
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 794
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 18:26   

to własnie speed car i ja tam kiedys ustawiałem
_________________
// FK Autoserwis Lublin ul.Zemborzycka 116C //
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 19:14   

...a speed car czasem nie jest na Lubartowskiej, a na Kraśniciej urzęduje chyba Tewes jak mnie pamięć nie myli, chyba że coś się pozmieniało. Ja osobiście robiłem geometrię u Abramków na Warszawskiej, na przeciwko Aldika na pierwszej górze, drogo ale byłem i jestem bardzo zadowolony, przedtem byłem w paru firmach i każda twierdziła, że w quattro nie ustawia się kątów i zbierzności na tylnej osi.
_________________
 
 
 
kazik 
streetracer
FK Autoserwis

Auto: sti
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 794
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 19:22   

MACIOR napisał/a:
...a speed car czasem nie jest na Lubartowskiej, a na Kraśniciej urzęduje chyba Tewes jak mnie pamięć nie myli, chyba że coś się pozmieniało. Ja osobiście robiłem geometrię u Abramków na Warszawskiej, na przeciwko Aldika na pierwszej górze, drogo ale byłem i jestem bardzo zadowolony, przedtem byłem w paru firmach i każda twierdziła, że w quattro nie ustawia się kątów i zbierzności na tylnej osi.


masz rację macior popierdzieliłem statoile,ja pisałem o jana pawła i tam jest speedcar przy stacji statoil :oops:
_________________
// FK Autoserwis Lublin ul.Zemborzycka 116C //
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam