FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: johny
Nie Lip 14, 2013 22:03
Power Rura (CAI)
Autor Wiadomość
xXx 
znawca
Brum Brum


Auto: Turbocharged
Skąd: Sławinek
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 68
Wysłany: Pią Lut 11, 2005 13:25   Power Rura (CAI)

Witam, mam pytanie ile by kosztowało zrobienie u was dolotu zimnego powietrza do mojego autka. Dolot jest trochę specyficzny ponieważ:

1. Średnica przepustnicy to 70 mm
2. Średnica wejściowa przepływomierza to 89 mm

Wobec tego faktu należy zrobić redukcję na samym początku z 70 mm na 89 mm w kształcie stożka aby przepływ powietrza był niezakłócony. Redukcja ta miała by długość około 15 cm max razem z mocowaniem.

3. Do zamontowana stożka w przestzrenii pomiędzy zderzakiem a nadkolem potzrebne będą jakieś 2-3 kolanka o średnicy 70 mm

Jaki byłby przybliżony koszt takiej operacji ??

Czy w tym przypadku gdy do mojego silnika nie ma żadnego dedykowanego stożka mogę zastosować uniwersalny filtr stożkowy K&N o średnicy 70 mm na wejściu ??

Koszt takiego stożka to 270 PLN...

Wygląda on dokładnie tak :

http://www.knfiltercharge...px?Prod=RC-9350



Oryginalnie dolot wygląda tak:




Na tym zdjęciu dokładnie widać, którędy do skrzynki filtra powietrza dochodzi powietrze z przestrzenii pomiędzy nadkolem a zderzakiem czyli miejsce w którym docelowo ma być zamontowany stożek:

_________________
Born to drive...
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Pią Lut 11, 2005 23:42   

tych kolanek bedzie znacznie wiecej!! (2-2.5 45' do zejscia w dol, ok 2 do wyjscia "w bok" no i moze wyjsc jeszcze z max 2 na odpowiednie umiejscowienie. Nie widac dokladnie przestrzeni w ktorej to chcesz miec.
dolot ma byc ze stali czy z lekkich komponentow?
wolisz kolanka bezszwowe czy ze szwem(tansze)?

Ps. podjedz jutro bede od rana to pogadamy
_________________
 
 
xXx 
znawca
Brum Brum


Auto: Turbocharged
Skąd: Sławinek
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 68
Wysłany: Pią Lut 11, 2005 23:52   

Wszystko ma być wykonane ze stalii nierdzewnej i poza najważniejszym celem jakim jest doprowadzenie poprzez filtr stożkowy powietrza do silnika ma też błyszczeć się jak psu jaja :D

P.S. Jutro rano chyba podjadę na tor cartingowy na szkołę bezpiecznej jazdy. Oczywiście może zdażyć się, że nie dojadę tam ze względu na opady śniegu i brak opon zimowych co mogli stwierdzić obecni na dzisiejszym spocie Hondy na stacji Jet-a na Unii Lubelskiej ;)
_________________
Born to drive...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam