FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop czy PC vel blaszak

Laptop czy PC
Laptop
32%
 32%  [ 8 ]
PC
68%
 68%  [ 17 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Fafo 
znawca

Auto: Renault Megane
Skąd: Lublin
Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 77
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 23:37   

polecam PC.
A że właśnie w ostatni piątek zakupiłem nowego kompa który myślę i Tobie by wystarczył spokojnie. Zestaw wyszedł mnie 2750 zł. A jest to :
AMD coreduo 2x2.4GHz 4600+ Płyta główna Gigabyte GA-m57SLI-s4, grafika GeForce 8800GS 384MB (polecam bardzo dopracowana karta) dysk 250GB samsung, 2GB RAMu DDR2, monitor 19' Iiyama PRO Lite(2ms) również polecam tą firmę gdyż zajmują się tylko monitorami i na dodatek się na tym znają. No i do tego oczywiście nagrywarka DVD-R LG + reszta pierdołek typu głośniki myszka klawiaturka itp.
Z tego co widzę to mieszkasz na czubach więc mogę dać Ci namiar na tego gościa co składa kompy, ma tanie części no i serwis jakby się coś działo.
 
 
gelos 
Widać, że się stara


Auto: Audi 80
Skąd: Świdnik
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 20
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 08:28   

kwachus napisał/a:
Jesli złożysz laptopa i kompa o identycznych parametrach ta sama grafa procek ram wszystko jednakowo takowane bez żadnych tweak up'ów to różnica w wydajnosci bedzie ,nie jakas przepasc ale bedzie .


To wtedy laptop by był dwa razy droższy, a itak raczej nie możliwe żeby miał tych samych parametrów (chociażby szyna FSB;) ).
Ja pracuje w sieci sklepów komputerowych na V w lbnie;)
No i laptopy nigdy nie będą miał takich samych osiągów, karta może się identyznie nazywać jak w kompie (oprucz literki m oczywiście ;) ) ale zawsze będzie gorsza.
Do tego popatrz na pamięć podręczną procesora, jak laptop, żeby to nie było 1 mb.
Potem są takie szczegóły,jak szybkość dysku twardego, 7200, 5400 czy wolniejsze, wszystko ma mniejsze lub większe znaczenie, a przekłada się na osiągi, a one w laptopie będą słabsze, ale czy zauważalne, zależy od tego czy je wykożystasz ;)
 
 
 
Piki 
technical monster
inżynier :P


Auto: A4 Allroad
Skąd: Czuby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 1375
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 09:00   

Cytat:
kwachus napisał/a:
GeForce 9600 GT tez 512mb ok 650


Tylko taki 9600gt chodzi identycznie jak 8600gt także szkoda kasy.



chodzi identycznie jak 8800gt a jest 200 plon tańszy
_________________
CENTRUM.FM
Whose Line Is It Anyway :mrgreen:
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 14:19   

Cytat:
polecam PC.
A że właśnie w ostatni piątek zakupiłem nowego kompa który myślę i Tobie by wystarczył spokojnie. Zestaw wyszedł mnie 2750 zł. A jest to :
AMD coreduo 2x2.4GHz 4600+ Płyta główna Gigabyte GA-m57SLI-s4, grafika GeForce 8800GS 384MB (polecam bardzo dopracowana karta) dysk 250GB samsung, 2GB RAMu DDR2, monitor 19' Iiyama PRO Lite(2ms) również polecam tą firmę gdyż zajmują się tylko monitorami i na dodatek się na tym znają. No i do tego oczywiście nagrywarka DVD-R LG + reszta pierdołek typu głośniki myszka klawiaturka itp.
Z tego co widzę to mieszkasz na czubach więc mogę dać Ci namiar na tego gościa co składa kompy, ma tanie części no i serwis jakby się coś działo.
to super zestaw ;)
ja z karta 512 zaplacilem 3,500 w ICOMIE ponad pół roku temu za identycznego Laptopa !! z bateria 7200 !!
_________________
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 15:05   

Piki napisał/a:
Cytat:
kwachus napisał/a:
GeForce 9600 GT tez 512mb ok 650


Tylko taki 9600gt chodzi identycznie jak 8600gt także szkoda kasy.

Obrazek
Obrazek
chodzi identycznie jak 8800gt a jest 200 plon tańszy



Nie wrzucaj syntetycznych testów za które NV płaci pod stołem Futuremarkowi duże pieniądze, już jakiś czas temu była afera że NV pisze sterowniki specjalnie pod ich benchmarki. Miałem okazję testować 9600 i 8600 i masę innego śmiecia ze stajni NV, na takim samym kompie i różnica była na poziomie 3-5fps (Fraps), przy wyższych rozdzielczościach 9600 wychodziła odrobinę na plus, ale kto chce grać mając 15-20fps ???? Zresztą i tak szary człowieczek kupi grafikę z większym numerkiem :D

Ktoś tam wyżej napisał, że 8800 jest dopracowana :D Owszem jak ktoś bije gruche na FPS, jednak jakością wyświetlanego obrazu nie dorównuje nawet HD2900.
_________________
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 16:07   

a co powiecie na taka konfigurację:
# Procesor : Intel® Core™ 2 Quad Duo Q6600 4x2,4 GHz
# Płyta główna : Gigabyte z chipsetem Intel® DP35
# Pamięć operacyjna : DDR II 4GB 800MHz
# Dysk twardy : 250GB Serial ATA 7200 8MB cache
# Karta grafiki : GeForce 8600GTS 256MB HDTV&Dual DVI
# Napędy : DVD+-RW LG Light Scribe
# Karta dźwiękowa : Realtek ALC883 High Definition Audio 8-channel
# Karta sieciowa : Gigabit LAN 10/100/1000
# Inne : obudowa Midi ATX, dodatkowo z przodu 2xUSB oraz wyjście słuchawkowe i mikrofonowe,kieszenie 4x5,25", 2x3,5" złącza dodatkowe: 3xPCI, 2xPCI-E 16x, 1xPCI-E1x, 6xUSB2.0 , 2xFireWire (IEEE 1394), Układ RAID: 1xSATA+1xeSATA, klawiatura ICom® by Logitech, mysz optyczna ICom® by Logitech,
# Gwarancja : 24 miesiące
zasilacz: EVER Silver 480W Active PFC (nikt nie zwrócił uwagi że zasilacz jest też ważnym ogniwem...)
cena: 2500,- (wszystko składane przez ICom)
 
 
cymbur01 
prawdziwy tuner

Auto: audi 80 quattro
Skąd: Lublin
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 737
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 16:10   

powiem ze to kozacki zestaw :spoko: mam prawie identyczny :D
_________________
www.darmot.com
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 16:42   

Płytę zmień na EVGA nForce 650i ma zajesuper dzwiękówkę, super radzi sobie z c2d i c2q, ma 3 złącza pci, zintegrowana sieciówka bla bla bla :D Pamięci, jakie???? Gejramy czy wszędobylski Kingston ???? Zasiłka 480W jest za duża pozatym ten Ever jest trochę głośny :D Za taką samą kasę można mieć 400W Bequiet, zresztą za niewiele więcej pogoniłem ostatio pasywnego Yesico i na koniec dodam po co quad ???? Mało który soft go wykorzystuje, obecnie kupuje się go tylko dla bajery, już wolałbym wsadzic c2d robionego w 45nm. Na szybko wyceniłem crOOchy`emu :D na wczoraj wychodziło mi 3200zł z czego sporo można jeszcze urwać bo liczyłem jak dla zwykłego klienta :D

1 Pamięć RAM GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5
2 Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint T166 500 GB
3 Napędy optyczne Samsung DVD+/-RW SH-S202N LightScribe
4 Zasilacz Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-400W
5 Płyta główna EVGA nForce 650i Ultra Mainboard [122-CK-NF66-T1]
6 Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 940N+ (bez pivota)
7 Procesor Intel Core2 Duo E4500 2,2GHz (S775) BOX
8 Obudowa Lian-Li Classical Series PC-7A Plus II Silver
9 Karta graficzna GeForce 8600 GT EVGA 256MB (DDR2) HDTV & DVI (PCI-E)
_________________
 
 
 
DTM 
drifter


Auto: Audi A3 1.9TDi
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2004
Posty: 287
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 20:11   

siwy napisał/a:
Cytat:
polecam PC.
A że właśnie w ostatni piątek zakupiłem nowego kompa który myślę i Tobie by wystarczył spokojnie. Zestaw wyszedł mnie 2750 zł. A jest to :
AMD coreduo 2x2.4GHz 4600+ Płyta główna Gigabyte GA-m57SLI-s4, grafika GeForce 8800GS 384MB (polecam bardzo dopracowana karta) dysk 250GB samsung, 2GB RAMu DDR2, monitor 19' Iiyama PRO Lite(2ms) również polecam tą firmę gdyż zajmują się tylko monitorami i na dodatek się na tym znają. No i do tego oczywiście nagrywarka DVD-R LG + reszta pierdołek typu głośniki myszka klawiaturka itp.
Z tego co widzę to mieszkasz na czubach więc mogę dać Ci namiar na tego gościa co składa kompy, ma tanie części no i serwis jakby się coś działo.
to super zestaw ;)
ja z karta 512 zaplacilem 3,500 w ICOMIE ponad pół roku temu za identycznego Laptopa !! z bateria 7200 !!

Co rozumiesz przez "z karta 512" ???

Zestaw MACIORa jest calkiem calkiem ale ja bym troszke pozmienial 8)
1. Pamieci wzialbym Patriota badz Corsaira i 2x1GB 800MHz CL4 bo po co 4GB jak i tak system wykorzysta 3GB :P
2. Dysk Seagate z serii ES.2
3. Plyte jakiegos taniego Gigabyte na P35 bo po co przeplacac ;)
4. Grafike jakas lepsza z pamieciami GDDR3

Reszta moze byc :P Choc mysle ze jeszcze obudowe moznaby zmienic na jakiegos Chiefteca bo niestety ten Lian-Li jest do d... - mam podobny model firmowany przez Mercury (to samo tylko za "stowe" mniej) i naprawde nie polecam tej wersji - dyski przeszkadzaja w wykorzystaniu niektorych zlacz plyty glownej do tego malo miejsca i jeszcze to gorne wzmocnienie utrudniajace dostep do napedow :/

Na dowod wnetrze tej obudowy:


Ogolnie Lian-Li robi super obudowy ale niestety te z "przemyslana" konstrukcja kosztuja tyle co "dobra" karta graficzna :(

Ps. Dodatkowo jezeli zalezy komus na ciszy to polecam zasilacz firmy Be-quiet - mam od 4 lat Be-quieta z serii blackline i jak go nie slyszalem po pierwszym uruchomieniu tak nadal go nie slysze :mrgreen:
_________________
A3 1.9 TDi
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 21:02   

a mam GFa 8400M GS 512 w laptoku, kiepska karta?
naprawde w w CS:S mozna smialo popykac i sie nic nie zacina :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez siwy Sro Mar 12, 2008 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 21:29   

DTM napisał/a:
1. Pamieci wzialbym Patriota badz Corsaira i 2x1GB 800MHz CL4 bo po co 4GB jak i tak system wykorzysta 3GB


Vista spokojnie widzi 4GB, a jak ktoś mówi że Vista jest be to naprawdę nie miał doczynienia z tym systemem. Btw Corsairy ostatnio strasznie się sypią, chyba że to ja mam takie szczęście, Patrioty też wymieniałem, o dziwo Geile na które wszyscy narzekają nie sprawiają żadnych kłopotów, wystarczy im tylko trochę więcej V podać o czym mało kto wie :D

DTM napisał/a:
2. Dysk Seagate z serii ES.2

Seagate są głośne i terkoczą co niekażdy lubi.

DTM napisał/a:
3. Plyte jakiegos taniego Gigabyte na P35 bo po co przeplacac


Tani gejbat jest z pupy, żałosna dzwiękówka która piszczy i strzela, zintegrowana sieciówka która gubi pakiety, częste zwisy. Czasem lepiej zapłacić 50-100zł więcej za płytę i mieć święty spokój na lata.

DTM napisał/a:
4. Grafike jakas lepsza z pamieciami GDDR3

Jak już coś lepszego to 8800gt, najkorzystniejsza propozycja wydajność/cena, tylko wtedy niemieścimy się w budżecie, a wkładać c2d, dobrą grafe i pamięci w Gejbajta na intelowskim chipsecie to jakaś pomyłka, wyjdą proce w 32nm i trzeba zmieniać płytę (ot polityka Intela) w innych wystarczy update firmware (biosu).

DTM napisał/a:
Reszta moze byc Choc mysle ze jeszcze obudowe moznaby zmienic na jakiegos Chiefteca bo niestety ten Lian-Li jest do d... - mam podobny model firmowany przez Mercury (to samo tylko za "stowe" mniej) i naprawde nie polecam tej wersji - dyski przeszkadzaja w wykorzystaniu niektorych zlacz plyty glownej do tego malo miejsca i jeszcze to gorne wzmocnienie utrudniajace dostep do napedow


Miałeś kiedyś w rękach tą obudowę że twierdzisz, że dostęp jest utrudniony ???? Złożyłem już z 10 zestawów z tą obudową w różych wariantach od wczesnych seri PC7 I które importowałem z Taiwanu w czasach gdy ludzie zachwycali się blaszanymi, rezonującymi Chieftecami. Pozatym masz wysówaną tackę na płytę, którą wiciągasz w 60sekund odkręcając 3 sruby i odpinając 2-3 przewody. Nie wiem co rozumiesz przez utrudniony dostęp do napędów, 5,25 wkładasz przykręcasz i nie ruszasz, dyski masz w bajeranckim koszyczku, wyciągasz bez użycia jakichkolwiek narzędzi w 20sekund :D Bo nie wiem po co wyciągać co chwile dysk jak mamy Peny 4gb w cenie 4 kebabów, jak ktomuś pen zamały to można na allegro upolować 2,5calowy HDD z kieszenią pod usb w 100zł. Co tam jeszcze, aha masz bajer wentylatorki, których niesłychać z odległości 1m przy zamkniętej budzie :D Złącza USB, Firewire, Audio pod bajer klapeczką, łatwy w demontażu filtr :D Pozatym kupujesz wypas budę zrobioną całą z aluminium z naprawdę dużą dokładnością której Chiefy, Termale czy Coolermastery mogą tylko pozazdrościć :D a to wszystko w cenie 3xx zł :D
Tak na koniec dodam, że się walnołem i dałem PC 7 rev II, którą obecnie ciężko dostać, PC 7 rev III jest troszkę inna, bardziej dopracowana i user friendly :mrgreen:
_________________
 
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 08:46   

kurde widzę że idzie walka o klienta :mrgreen:

jeszcze raty 0 % poproszę :rotfl:
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
daniel 
technical monster
hondatech.pl


Auto: CRV
Skąd: Czechów
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Cze 2004
Posty: 1493
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 12:03   

Obudowy Lian-Li są wypasione, może nie te najtańsze modele. Kolega ma model v1100 i jest przekozacka :mrgreen: ale kosztowała ponad 1000zł.
A na ile teraz podkręcacie procesory?
Ja rok temu jak składałem na core2duo, to udało mi się podkręcić do na 3,7 Ghz :mrgreen:
_________________
www.hondatech.pl

Piszę poprawnie po polsku


あなたの車についての議論
 
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 12:22   

jak dla mnie to może być sama rama :mrgreen:

MACIOR napisał/a:
jak ktoś mówi że Vista jest be to naprawdę nie miał doczynienia z tym systemem.


a co powiesz o taki problemie że "nagrywarkę dvd wykrywa bios, vista już nie, po przeinstalowaniu visty jest ok, ale tylko do czasu gdy wyłączysz kompa, po ponownym rozruchy winda nie wykrywa napędu"
:roll:


pisze to co przeczytałem na forum4x4, kilku userów miało taki problem :| pewnie trzeba coś poprzestawić w biosie, albo coś, no ale ja nie kumaty w tym :x :oops: , dlatego pytam że może ktoś biegły w tej materii wyjaśni mi o co chodzi

:zlo:

:mrgreen:
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
cymbur01 
prawdziwy tuner

Auto: audi 80 quattro
Skąd: Lublin
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 737
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 14:25   

Windows XP home ediotion!! i niezawracac sobie glowy nowymi wynalazkami microsofta!!! stare sprawdzone niezawodne :spoko:
_________________
www.darmot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam