FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ceramizer
Autor Wiadomość
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:01   Ceramizer

Dzisiaj przepis na własnej roboty ceramizer :spoko:


Cytat:
A po mojemu to tak :biorę 1 kg szkła ołowianego i 1kg naczyń kuchennych (nie fajans) porcelanowych może być Miśnia w ostateczności Włocławek oraz 1 kg dobrego piachu kwarcowego i tłukę to wszystko na pył drobniejszy od kurzu następnie przecedzam to przez najdrobniejsze dostępne sito .Otrzymany mikro pył z czystym sumieniem sypię do oleju np. w silniku a powinien być nagrzany najlepiej po dłuższej jeździe po czym wraz z wsypywaną ilością mojego cudownego środka podnoszę obroty silnika w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu po całym układzie smarowania i tak postępuję do ilości 0,5 kg na pierwszy raz.Po wsypaniu naszego (sorki to mój patent)cudownego preparatu wkręcamy silnik na obroty minimalnie poniżej maksymalnych i trzymamy w celu otrzymania powłoki ceramicznej która wytworzy się pod wpływem działania najprostrzych praw fizyki a mianowicie Cudo owo pod wpływem ciśnień działających w układzie zostanie przyczepione do do powierzchni metalowych a elementy trące wcisną cząsteczki preparatu w pory i rysy które zawsze znajdują się na współpracujacych częściach .Pod wpływem tarcia które wystąpi pomiędzy elementami trącymi i dzięki preparatowi wzrośnie na krótki czas temperatura do momentu krytycznego w którym Wynalazek godny nagrody Nobla (pamiętajcie że to ja i wnukom się będziecie mogli chwalić że byliście ze mną na forum)zamieni się w idealnie nie skazitelną warstwę ceramiczną która równomiernie pokryje wszystkie elementy a poznamy to po tym że raptownie zacznie spadać tarcie i trzeba zmniejszyć obroty bo grozi przekręceniem silnika.
Tak przygotowany silnik może praktyczne pracować bez oleju do końca swoich dni a nawet dłużej.
Zasada działania preparatu:Preparat- nośnik(olej)-tarcie -temperatura+ciśnienie-stopienie kwarcu-powłoka Keramik KLucza







Co było do okazania :mrgreen:
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:04   

LOL!
z jakiego to forum? to nie jest żart?
_________________
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:12   

forum4x4.pl


to ni jest żaden żart
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:38   

hmm, chciałbym zobaczyć to na własne oczy... bo jakoś szkoda mi eksperymentować na moich bolidach
 
 
siwy 
speed demon


Auto: znalazlem na otomoto ;)
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3578
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 23:52   

crOOchy, napisz cos wiecej na ten temat? kto co jak gdzie kiedy moze jakies foty?
_________________
 
 
misiek 
prawdziwy tuner


Auto: lowrider
Skąd: Nałkowskich
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 716
Wysłany: Pią Kwi 04, 2008 23:55   

crOOchy napisał/a:
Tak przygotowany silnik może praktyczne pracować bez oleju do końca swoich dni a nawet dłużej.

Moze i gowno wiem ale to straszna glupota wg mnie ;)
 
 
 
Stacho_16V 
fast driver
JDM


Auto: Civic
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1503
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 08:07   

Już wiem co zastosować żeby Clio nie dymiło :rotfl:

a propo to o tym wczoraj wspominałem na maku :rotfl:
_________________
Gieorgij z You can dance napisał/a:
[quote="Gieorgij"]A do.je.bać ci?[quote]
 
 
 
rafii 
Specjalista


Auto: Audi B4 TornadoRot
Skąd: Czechów
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 129
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 09:30   

witam,
ja wlasnie a raczej moj silnik jest w trakcie ceramizacji. preparat zakupilem tu http://www.ceramizer.pl/ zachecem do lektury, ciekawe i prawdizwe - bo sprwdzone przez specjalistow: pisma i programy motoryzacyjne.
a jesli chodzi o ten przepis powyzej - to mam mieszane uczucie (raczej sceptyczne)
_________________
my red, pussy ;-) zobacz http://lkt.pl/viewtopic.php?t=9629
www.lkaudi.pl
 
 
 
doktor200 
Specjalista
Nowy


Auto: UAZ 31512
Skąd: Woj. Lubelskie
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 150
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 19:36   

:rotfl: wsypcie sobie najlpiej piachu bedziecie mieli powloke szklista, produkja ceramizera podlega cakiem innym przemianom i stanom zanim otrzymana substancja bedzie miala gotowe wlasciwosci nieliczac juz innych srodkow chemicznych. Cząsteczki ceramizera są wielkości do 2 mikronów, wiec ponadto watpie zby ci si udalo tak ukruszyc np talerz :haha:
_________________
http://www.turbo-doktor.pl

TANIE CZĘŚCI RABAT DLA FORUMOWICZÓW
 
 
 
Stacho_16V 
fast driver
JDM


Auto: Civic
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1503
Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 19:49   

rafii napisał/a:
witam,
ja wlasnie a raczej moj silnik jest w trakcie ceramizacji. preparat zakupilem tu http://www.ceramizer.pl/ zachecem do lektury, ciekawe i prawdizwe - bo sprwdzone przez specjalistow: pisma i programy motoryzacyjne.
a jesli chodzi o ten przepis powyzej - to mam mieszane uczucie (raczej sceptyczne)


I jak Ty to sobie wyobrażasz ?
Co Ci to da ?
Prawie to samo jak byś zalał Kujawskiego ale tylko z pierwszego tłoczenia :)
_________________
Gieorgij z You can dance napisał/a:
[quote="Gieorgij"]A do.je.bać ci?[quote]
 
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 07:21   

doktor200 napisał/a:
:rotfl: wsypcie sobie najlpiej piachu bedziecie mieli powloke szklista, produkja ceramizera podlega cakiem innym przemianom i stanom zanim otrzymana substancja bedzie miala gotowe wlasciwosci nieliczac juz innych srodkow chemicznych. Cząsteczki ceramizera są wielkości do 2 mikronów, wiec ponadto watpie zby ci si udalo tak ukruszyc np talerz :haha:


Ty się nie śmiej tylko przeczytaj kilka razy bo zawsze miałeś problem z czytaniem ze zrozumieniem. To nie ma być zwykły piasek, czy zwykły talerz, naucz się czytać potem komentuj !!!!



klucz13 napisał/a:
pavvel napisał/a:
mam pytanie do wynalazcy czy taki efekt mozna uzyskac poprzez wsypanie do uladu najzwyklejszzego piasku :)21

Im lepszy piasek i porcelana tym bardziej długotrwały efekt :) 2



Opinia po zastosowaniu

Elwood napisał/a:
Minęła jedna chwila i trzy momenty...
Uzupełnienie, dolałem równiez do silnika.

Test organoleptyczny:

Silnik, poranny rozruch przed eksperymentem:
- bez ręcznego ssania nie odpalał za pierwszym razem (temp w granicach 0-5st)
- wydech, obłoczki biało-niebieskie przez około 5s, dość intensywne, cumulunimbus

Silnik po dodaniu ceramizera i przebiegu +800km
- odpalił z zaklekotaniem bez ssania (temp zewn nie co wyższa, w gr 5st)
- obłoczki raczej cirrus o zdecydowanie mniejszej intensywności w fazie początkowej.

Zużycie paliwa, na razie bez zmian.

Skrzynia (reduktor) przed:
- klasyczny klekocik na luzie
- biegi z lekkimi oporami miejscowo
- wstecznu zgrzytnie od czasu do czasu

Skrzynia (reduktor) po +100km
- klekocik mniej klasyczny
- biegi na razie bez zmian
- wsteczny na razie bez zmian

W przypadku skrzyni i reduktora musimy poczekać. W obu przypadkach będę informował o skutkach.

Po wstepnej analizie produktu od strony technologii i przeprowadzonych fabrycznych testów wydaje mi się, ze powinien być to produkt zalecany jako standardowy dodatek do wyżej wymienionych. Po "ceramizacji" ewidentnie spada współczynnik tarcia.




qbanie napisał/a:
Witam Koledzy!! Ja zaryzykowałem i wlałem Ceramizer do silnika, skrzyni biegów i reduktora. Narazie przejechałem jakies 300km.
Zauważalne efekty:
-płynniejsza zmiana biegów (wcześniej czasami cos zgrzytało jak się zmieniało na 2, teraz jest to mniej odczuwalne)
-minimalnie cichszy silnik

Zobaczymy co będzie dalej, chociaż nie spodziewam się zbyt wiele, bo to wkońcu nie tak stary samochód (Toyta Hilux 2.5D4D 2005) :) Jestem pozytywnej myśli, wkońcu zmiejsza tarcie i podobno wydłuża żywotność elementów trących.

Pozdrawiam,
Wesołych Świąt




To są cytaty z tematu na forum4x4.pl sam tego nie wymyśliłem
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Ostatnio zmieniony przez crOOchy Wto Kwi 08, 2008 13:55, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
dan 
drifter


Auto: A6 C5 3.0 V6 quattro tip.
Skąd: Czechów
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 228
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 00:22   

rafii napisał/a:
witam,
ja wlasnie a raczej moj silnik jest w trakcie ceramizacji. preparat zakupilem tu http://www.ceramizer.pl/ zachecem do lektury, ciekawe i prawdizwe - bo sprwdzone przez specjalistow: pisma i programy motoryzacyjne.
a jesli chodzi o ten przepis powyzej - to mam mieszane uczucie (raczej sceptyczne)



Tutaj test już mniej optymistyczny http://pl.youtube.com/watch?v=ri0xutCYKpA
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam