FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Xenonowcy bez dowodów ?
Autor Wiadomość
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 20:16   

Pacek napisał/a:
A ja jestem ciekawy czy ktos zna konkretna podstawe prawna, z ktorej JASNO wynika ze nie mozna zamontowac HIDow zamiast zwyklych zarowek? Bo zainteresowany tematem przejrzalem prawo o ruchu drogowym ale nic takiego nie znalazlem.




następny ... :haha: poczytaj więcej



Zrobiłeś coś źle, za karę podziel się obiadem,
weź udział w akcji
PAJACYK!
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
Ostatnio zmieniony przez Misiek_lbn Sro Lis 12, 2008 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pacek 
Uczy sie pisac

Auto: brak
Skąd: Lublin
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 13
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 20:31   

Paweel napisał/a:
Pacek napisał/a:
A ja jestem ciekawy czy ktos zna konkretna podstawe prawna, z ktorej JASNO wynika ze nie mozna zamontowac HIDow zamiast zwyklych zarowek? Bo zainteresowany tematem przejrzalem prawo o ruchu drogowym ale nic takiego nie znalazlem.




następny ... :haha: poczytaj więcej


Czy Twoja wypowiedz wniosła coś poza nabiciem sobie kolejnego posta?
_________________
self destruction might be the answer
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 20:47   

Pacek napisał/a:
Paweel napisał/a:
Pacek napisał/a:
A ja jestem ciekawy czy ktos zna konkretna podstawe prawna, z ktorej JASNO wynika ze nie mozna zamontowac HIDow zamiast zwyklych zarowek? Bo zainteresowany tematem przejrzalem prawo o ruchu drogowym ale nic takiego nie znalazlem.




następny ... :haha: poczytaj więcej


Czy Twoja wypowiedz wniosła coś poza nabiciem sobie kolejnego posta?



tak
skoro masz internet to pewnie posiadasz również takie narzędzie jak google :spoko:

użyj go a dowiesz się że ... lampa jest urządzeniem homologowanym ... czyli dopuszczonym do użytku z żarówką z klasycznym żarnikiem , jeśli wsadzisz tam palnik ( bardzo ciekawa kwestia to jeszcze czy te chińskie palniki mają jakąkolwiek homologację ) xenon ... tracisz homologację na lampę ... dlaczego ? ano dlatego że ktoś przetestował tą lampę również na ewentualność wypadku ... wstrząsu ... samozapłonu itp. itd. homologowanie takiej lampy to kwadratowy pieniądz ... jesli założysz chiński palnik NIKT nie da Ci nie zagwarantuje że auto sie np. nie spali ... a o to chodzi w homologacji ... żeby auto nie zrobiło krzywdy właścicielowi ew. osobom postronnym ...


ps. co do nabijania postów ... jakiś kompleksik ? :|

są na forum takie specjalne tematy ... tam można nabijać bez skrupułów .. idź i wal ..jeden za drugim :haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
Pacek 
Uczy sie pisac

Auto: brak
Skąd: Lublin
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 13
Wysłany: Wto Lis 11, 2008 23:59   

Paweel napisał/a:
tak
skoro masz internet to pewnie posiadasz również takie narzędzie jak google :spoko:

użyj go a dowiesz się że ... lampa jest urządzeniem homologowanym ... czyli dopuszczonym do użytku z żarówką z klasycznym żarnikiem , jeśli wsadzisz tam palnik ( bardzo ciekawa kwestia to jeszcze czy te chińskie palniki mają jakąkolwiek homologację ) xenon ... tracisz homologację na lampę ... dlaczego ? ano dlatego że ktoś przetestował tą lampę również na ewentualność wypadku ... wstrząsu ... samozapłonu itp. itd. homologowanie takiej lampy to kwadratowy pieniądz ... jesli założysz chiński palnik NIKT nie da Ci nie zagwarantuje że auto sie np. nie spali ... a o to chodzi w homologacji ... żeby auto nie zrobiło krzywdy właścicielowi ew. osobom postronnym ...


Dziekuje za cenne informacje ale tak jak piszesz tego to sie z google dowiedzialem. W moim pytaniu zawarlem prosbe o podanie konkretnej podstawy prawnej, zgodnie z ktora stosowanie palnikow zamiast zarowek jest nielegalne i moze byc podstawa do konfiskaty dowodu rejestracyjnego auta.


Paweel napisał/a:

ps. co do nabijania postów ... jakiś kompleksik ? :|

są na forum takie specjalne tematy ... tam można nabijać bez skrupułów .. idź i wal ..jeden za drugim :haha:


Ten komentarz uwazam za zbyteczny, odwracasz kota ogonem. Ja mam 8 postow wiec ciezko mnie o nabijanie albo probe nabijania posadzic. Natomiast Twoj post: 'następny ... :haha: poczytaj więcej' moim zdaniem nie wnosi nic a tylko zwieksza liczbe Twoich postow. I tutaj chcialbym zakonczyc rozmowe nie na temat, ewentualna dalsza dyskusje proponuje przeniesc na PW.
_________________
self destruction might be the answer
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 08:14   

Cytat:

Dziekuje za cenne informacje ale tak jak piszesz tego to sie z google dowiedzialem. W moim pytaniu zawarlem prosbe o podanie konkretnej podstawy prawnej, zgodnie z ktora stosowanie palnikow zamiast zarowek jest nielegalne i moze byc podstawa do konfiskaty dowodu rejestracyjnego auta.


ale wiesz to już wystarczy :D naprawdę przejrzałeś PRD i nie znalazłeś paragrafu na używanie nie homologowanych urządzeń w autach ? :mrgreen:



reszty nie komentuje bo i nie ma co :haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
marewel 
Specjalista


Auto: 1.9TDI
Skąd: Chełm
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 144
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 11:25   

Paweel napisał/a:
sli założysz chiński palnik NIKT nie da Ci nie zagwarantuje że auto sie np. nie spali ... a o to chodzi w homologacji ... żeby auto nie zrobiło krzywdy właścicielowi ew. osobom postronnym ...


Alez ty pier*****s i jeszcze masz jakies problemy ze wzrokiem skoro te hidy cie tak oślepiają.
Masz jakaś manie na homologowane rzeczy?
_________________
1.9 TDI co po nocach Ci się śni
 
 
 
misiek 
prawdziwy tuner


Auto: lowrider
Skąd: Nałkowskich
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 716
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 14:18   

Cytat:
Alez ty pier*****s i jeszcze masz jakies problemy ze wzrokiem skoro te hidy cie tak oślepiają.
Masz jakaś manie na homologowane rzeczy?

Padlo pyanie, Pawel dal odpowiedz, i to prawidlowa.
 
 
 
mpirat 
drifter

Auto: #ok 750km w zagrodzie
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 423
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 15:23   

Ja dzis przeglad zrobilem jutro jade dowod odebrac.....ogolnie to nie bylem dzis 1 z tym problemem rotfl
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 16:21   

marewel napisał/a:
Paweel napisał/a:
sli założysz chiński palnik NIKT nie da Ci nie zagwarantuje że auto sie np. nie spali ... a o to chodzi w homologacji ... żeby auto nie zrobiło krzywdy właścicielowi ew. osobom postronnym ...


Alez ty pier*****s i jeszcze masz jakies problemy ze wzrokiem skoro te hidy cie tak oślepiają.
Masz jakaś manie na homologowane rzeczy?



weź kilka głebokich oddechów , ochłoń ...


poczytaj co to jest homologacja
dowiedz sie również jakie problemy mogą wyniknąć z jej braku
i wtedy chętnie podyskutuję



ps. problemy ze wzrokiem to jakotako , jestem krótkowidzem jednak okulary załatwiają ten problem ...

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 17:24 ]
misiek napisał/a:
Cytat:
Alez ty pier*****s i jeszcze masz jakies problemy ze wzrokiem skoro te hidy cie tak oślepiają.
Masz jakaś manie na homologowane rzeczy?

Padlo pyanie, Pawel dal odpowiedz, i to prawidlowa.




nie wiem może uważa że jak sie rozkrzyczy to się przepisy zmienią i wszystko będzie ok :haha:

[ Dodano: Sro Lis 12, 2008 17:25 ]
mpirat napisał/a:
Ja dzis przeglad zrobilem jutro jade dowod odebrac.....ogolnie to nie bylem dzis 1 z tym problemem rotfl




ale chyba z orginalnym zestawem żarówek ;)

ciekawe komu sie pierwszemu znudzi ...


niebieskim czy HIDiarzom :idea:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
B5 
Specjalista
litle Switzerland

Auto: brak
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 116
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 17:17   

Ogolnie mialem zestaw hidów w swoim aucie jakies 2 lata temu jako jeden z pierwszych w Lbn, zestaw kosztował 1000 złotych i nie było takiego problemu jak teraz. Cena była wysoka wiec był spokuj, teraz potaniały i nie ma dziwne ze psy maja co robić. Moim zdaniem i bardzo dobrze niech eliminuja głupków. Tuning ma być poprawianiem fabryki w granicach zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa a nie robienia tak zeby tylko mi było dobrze. Mam tu na myśli nie tylko hidy ale rownierz głośne tłumik,i szyby ciemne jak smoła. Fakt ze to wszytko przychodzi z czasem i im człowiek młodszy tym trudniej mu sie pogodzić z niektórymi sprawami.
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 17:26   

B5 napisał/a:
Fakt ze to wszytko przychodzi z czasem i im człowiek młodszy tym trudniej mu sie pogodzić z niektórymi sprawami.



słowo klucz ... po prostu jak się swoje przeżyje i się dożyje to łatwo nabrać innego ... zdrowszego spojrzenia na niektóre sprawy


znaleźć priorytety itp.

(kurde gadam jak stary piernik :haha: )



nie Macior ? :mrgreen:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 17:49   

Sipae :fucku:

Cytat:
Dziekuje za cenne informacje ale tak jak piszesz tego to sie z google dowiedzialem. W moim pytaniu zawarlem prosbe o podanie konkretnej podstawy prawnej, zgodnie z ktora stosowanie palnikow zamiast zarowek jest nielegalne i moze byc podstawa do konfiskaty dowodu rejestracyjnego auta.


Podstawą prawną jest to, szanowny pan władza wstał rano lewą nogą albo żona mu nie dała i stwierdził, że zatrzyma Ci dowód bo ma "PODEJRZENIA", że coś nie halo i trza by ogarnięty Tadzio ze stacji kontroli pojazdów obadał temat i zainkasował parę groszy. Oczywiście możesz się kłócić w sądach tylko dziwne jest to, że wyrok przychodzi pocztą, a ty nawet nie byłeś na rozprawie, normalnie coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten kraj :mrgreen:
_________________
 
 
 
QSY 
speed demon
emeryt


Auto: STI & Polonez 1500
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Paź 2004
Posty: 3372
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 17:58   

nie piszcie mi tu o priorytetach bo ja nie założyłem ksenonu tylko dlatego zeby poziom lansu sie zwiekszył od niebieskiego swiatła w lampach, tylko dlatego, ze teraz widze lepiej drogę. Seryjne swiatła akurat w moim samochodzie to tragedia w maluchu miałem lepsze swiatła. W nocy teraz cos widzę ale przeciez nie powiem tak policjantowi bo debil i tak nie uwierzy ;)
_________________

 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 18:12   

MACIOR napisał/a:
Oczywiście możesz się kłócić w sądach tylko dziwne jest to, że wyrok przychodzi pocztą, a ty nawet nie byłeś na rozprawie, normalnie coraz bardziej zaczyna mi się podobać ten kraj :mrgreen:



masz określony termin na odwołanie ...
(zadzwiające jak mały odsetek ludzi sie odwołuje)

jakby wszystkich wołali na rozprawy w takich tematach to kwadrans sądowy nie trwał by tak jak teraz 0,5 roku tylko conajmniej 1,5 roku :haha: :haha: :haha:


( od sprawy do sprawy )


sam w tej chwili mam wątpliwą przyjemność brać udział w postępowaniu sądowym z SIC! 2002/2003 roku :haha: i sie kurka... człowiek pytają o szczegóły :haha: :haha: :haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 18:17   

Tya odwołasz się i dowalą 2 razy tyle i wraz na rozprawie nie byłeś :D Może teraz się coś zmieniło.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam