FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Xenonowcy bez dowodów ?
Autor Wiadomość
banyo 
Uczy sie pisac

Auto: Honda
Skąd: Polska
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 16:59   

Cytat:
Cytat:
żeby tył siadł to jaki problem obniżyć lampy regulacją?

i widzisz to nie to samo, samopoziomowanie automatycznie to robi, zapewne mylisz pojęcia z elekt regulacja


Nie mylę, wiem jak działa samopoziomowanie. Żaden mechanizm nie zadziała Ci jak przejeżdżasz przez "policjanta" czy też gdy jedziesz po nierównościach. Po prostu nie zdąży skorygowac ustawienia lamp. Działa to tylko wówczas gdy załadujesz auto do tego stopnia, że tył siądzie a tym samym przód uniesie się.

Tak jak napisałem, mało kiedy śmigam z tak obciażąnym autem a jeśli mi się zdaży to mogę sobie sam skorygować regulacją elektryczną bo takową moje auto posiada. To miałem na myśli- mogę sam skorygować ;)

Pozdro :)
 
 
 
tomir87 
Specjalista


Auto: S3
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 122
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 17:36   

ja moze zadam pytanie troche z pupy ale musze o to zapytac...
w Mercedesie mam xenony i mam normalnie oznaczenie DC poniewaz sa fabryczne a w subaru mojego ojca jest oznaczenie D2S nie ma spryskow ani wycieraczek i jest regulacja swiatel manualna. dodam ze subaru to nowa impreza wrx sti ktora kupil nowa w salonie w stanach. wiec jak jest z ta legalnoscia i co to za oznaczenie D2S??? :/ :> :> :> :>


Pozdr Tomir
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 17:54   

tomir87 napisał/a:
ja moze zadam pytanie troche z pupy ale musze o to zapytac...
w Mercedesie mam xenony i mam normalnie oznaczenie DC poniewaz sa fabryczne a w subaru mojego ojca jest oznaczenie D2S nie ma spryskow ani wycieraczek i jest regulacja swiatel manualna. dodam ze subaru to nowa impreza wrx sti ktora kupil nowa w salonie w stanach. wiec jak jest z ta legalnoscia i co to za oznaczenie D2S??? :/ :> :> :> :>


Pozdr Tomir



generalnie lampy w USA nie spełniają podstawowego warunku tj. są symetryczne a w Europie mamy światła asymetryczne ...


:mrgreen:


te auta z USA to wogóle są niezłe ... nowa mazda 3 ... 08 rok brak ABSu ,szyby na korbki ,lusterka ręczne ..ale klima jest :haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
marcinos 
pr0 killer
pr0 seria


Auto: GTC
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 1145
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:01   

tomir87 napisał/a:
wiec jak jest z ta legalnoscia i co to za oznaczenie D2S???



D2S to oznaczenie palnika jaki idzie do lampy ;)

według polskich przepisów to subaru nie powinno się poruszać po drogach publicznych, każde auto z USA powinno mieć zmienione lampy na europejskie czyli chodzi o to co napisał Paweel :mrgreen:
_________________
MODERATOR AKP :D :D :D :D :D :D :D
 
 
 
tomir87 
Specjalista


Auto: S3
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 122
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:17   

hehe... no to wlasnie tak myslalem no nic:P no to pewnie trzeba bedzie zmienic...

a co do samochodow ze stanow to takie konfiguracje to znany temat w stanach dlatego trzeba naprawde uwazac jak sie kupuje tam cokolwiek:)

dzieki za odp:) pozdr :spoko:
 
 
Brzozka 
streetracer


Auto: Jetta & Octavia
Skąd: Bazylianów
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 799
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 18:36   

tomir87 napisał/a:
kupil nowa w salonie w stanach
w stanach są raczej inne przepisy niż u nas. znajomy z drogówki mówił mi ostatnio, że w większości aut sprowadzanych z USA zabierają dowody za opony ponieważ chodzi właśnie o homologacje, której te nie mają
_________________
Bóg dał nam nogi po to abyśmy doszli tam gdzie nie dojedziemy na glebie...
 
 
 
baron1 
Widać, że się stara

Auto: e36
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 39
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:38   

Brzozka napisał/a:
zabierają dowody za opony ponieważ chodzi właśnie o homologacje, której te nie mają
Na tym przykładzie widać że Policja przyjęła postawę karającą bez względu na to czy ma ona uzasadnienie w bezpieczeństwie czy nie, jeśli Policji chce się szukać takowej homologacji to ewidentnie robi to złośliwie, a żeby tak ich lumbago pokręciło od tego schylania.
Morał ! Polocja nie myśli, Policja działa.
Przypomnialo mi się, teraz mam już wyjęte HID'y i jak dotąd nikt mi nie mrugnął śwatłami że coś jest nie tak, a światła są ustawione tak jak były. Śmiem sądzić że akomodacja oka to nie tylko teoria a fakt, bo przecież ani granica światłocienia nie zmieniła się ani wysokość, zmieniła się tylko i wyłącznie intensywność światła
Nie wiem co jest bardziej niebezpieczne czy to że ktoś się bezmyślnie wpatruje w "moje" oświetlenie czy to że ja widzę teraz znacznie mniej ?
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 20:44   

baron1 napisał/a:

Nie wiem co jest bardziej niebezpieczne czy to że ktoś się bezmyślnie wpatruje w "moje" oświetlenie czy to że ja widzę teraz znacznie mniej ?



niebezpieczne jest to że nie pojmujesz gdzie tkwi problem


zrób sobie homologację na te lampy i będzie no problem
:haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
baron1 
Widać, że się stara

Auto: e36
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 39
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 23:24   

Cytat:
niebezpieczne jest to że nie pojmujesz gdzie tkwi problem
Pomijam aspekt prawny !
Cytat:
zrób sobie homologację na te lampy i będzie no problem
Idąc twoim tokiem rozumowania, jeśli takie "zrobienie" było by oczywiście możliwe, dokument który otrzymał bym przysłonił by Twe oczy podczas mijania. Podsumowując Twoje wypowiedzi wynika że HID oślepia natomiast Ori xenon NIE
Paweel jeśli byłbyś tak łaskaw i wytłumaczył zainteresowanym dlaczego dzieje się tak że HID oślepia a Xenon nie zakładając że w obu przypadkach rozkład światła jest prawidłowy ?
Obalmy w końcu istniejące mity !
 
 
 
marewel 
Specjalista


Auto: 1.9TDI
Skąd: Chełm
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 144
Wysłany: Pią Lis 21, 2008 23:48   

Wiec w usa nie maja autopoziomowania,spryskiwaczy i ich nie oślepia,a nas tak?> :| :|
_________________
1.9 TDI co po nocach Ci się śni
 
 
 
tomir87 
Specjalista


Auto: S3
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 122
Wysłany: Sob Lis 22, 2008 03:47   

nie wiem czy ich nie oślepia ale jeśli byłeś w stanach lub chociaż oglądasz filmy to powinieneś zauważyć ze u nich warunki drogowe są całkiem inne...
Ojciec lub ja jeździmy subaru od kilku dni po lbn i może ktoś kto nas widział wypowie sie czy one oslepiaja :>
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sob Lis 22, 2008 08:35   

marewel napisał/a:
Wiec w usa nie maja autopoziomowania,spryskiwaczy i ich nie oślepia,a nas tak?> :| :|



ale Ty dalej nie pojmujesz istoty sprawy





równie dobrze zacznij promować przekraczanie prędkości jako bezpieczne ...


kogo to obchodzi że jest bezpieczne według Ciebie ... przepisy są takie i po temacie ... przekraczasz na własną odpowiedzialność

:idea:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
marewel 
Specjalista


Auto: 1.9TDI
Skąd: Chełm
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 144
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 11:09   

Pojmjze u nas polowe przepisów można o kant pupy rozbić,i nie nabijaj już postów.
_________________
1.9 TDI co po nocach Ci się śni
 
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 11:59   

marewel napisał/a:
Pojmjze u nas polowe przepisów można o kant pupy rozbić,i nie nabijaj już postów.



nic Ci do nabijania postów ...


są tu tematy w których spora część forum praktycznie chatuje i jakoś Cie to nie boli :haha:



pozatym powiedz mi ... masz w passacie własnie takie hidy dla nieco "oszczędniejszych" ? :haha:
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
marewel 
Specjalista


Auto: 1.9TDI
Skąd: Chełm
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 144
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 13:12   

Cymbale pisałem w tym temacie ze nie mam hidow,zresztą Passata tez.
Ostatnio zmieniony przez marewel Nie Lis 23, 2008 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam