FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Cabrio ?
Autor Wiadomość
wysek^^ 
technical monster
(^^,)

Auto: audi cabs 2.6 V6
Skąd: LSM
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 1417
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 00:26   Cabrio ?

Witam

Mam parę pytań odnośnie autek ze składanym dachem .

Mianowicie moja dziewczyna nosi się z zamiarem kupna autka , a że lubi poczuć wiatr we włosach padło na CABRIO .

Budżet jest gdzieś do 12 tys zł , i mamy dwie drogi co do takiego autka :


1. OPEL ASTRA BERTONE CABRIO I - silnik 1.6 16V

CABRIO ASTRA

znaleźliśmy taką z 97r 108 tys przebiegu za 8500zł z Niemiec . dach idealny,windshot , przebieg udokumentowany , środek w pięknym stanie ? warto ?

2 . RENAULT MEGANE CABRIO - 1.6 16V

CABRIO RENULT

Miał ktoś kiedyś takie autko jak jest z eskploatacją ?

*na co trzeba zwracać uwagę kupując (oprócz dachu i standardowych rzeczy )
*jak jest ze spalaniem takich autek i czy np lubią one obecność gazu (biore i taką ewentualność gdyż mieszka ona poza lublinem autko raczej na dłuższy okres niż 2lata )

Mile widziane inne spostrzeżenia i sugestie które mogłem pominąć ?


Dziękuje za pomoc .
_________________
W życiu piękne muszą być dwie rzeczy - kobiety i samochody. Od zawsze otaczały nas piękne kobiety. Piękne samochody musimy tworzyć sami.
 
 
 
marcinos 
pr0 killer
pr0 seria


Auto: GTC
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 1145
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 00:35   

zajrzyj tu http://lkt.pl/viewforum.php?f=31 pomocne informacje :mrgreen:
_________________
MODERATOR AKP :D :D :D :D :D :D :D
 
 
 
wysek^^ 
technical monster
(^^,)

Auto: audi cabs 2.6 V6
Skąd: LSM
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 1417
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 00:42   

marcinos napisał/a:
zajrzyj tu http://lkt.pl/viewforum.php?f=31 pomocne informacje :mrgreen:


no własnie za dużo tam nie ma na temat interesujących mnie modeli , dlatego zdecydowałem się założyć temat i zaczerpnąć informacji .
_________________
W życiu piękne muszą być dwie rzeczy - kobiety i samochody. Od zawsze otaczały nas piękne kobiety. Piękne samochody musimy tworzyć sami.
 
 
 
noPROBlEm 
prawdziwy tuner
V6 User

Auto: Galant
Skąd: Bronowice
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 661
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 00:59   

Wydaje mi się, że oprócz tego, że są to Cabriolety to niczym nie różnią się od standardowych wersji. Astra w cabrio okropna, Meganka jakoś się lepiej prezentuje wizualnie jak kobitki. Koleżanka ma taką w Coupe z tym silniczkiem i sobie chwali. Kupiła bardzo zadbaną i do tej pory (2 lata - przebieg z 25kkm) nic nie robiła. Astry miałem sam, też 1.6 w 16-ce i przy mojej jeździe paliła ogromne ilości PB, ale za to była dość bezawaryjna - poszło tylko sprzęgło i jakieś tam pierdoły typu termostaty itp. Generalnie oba samochody są fajne jednak jeśli Cabrio to dla mnie tylko Megane. Astra jak już to HB, najlepiej 3D bo o wiele zgrabniejsza :D

Uważać trzeba na wszystko: Astra lubi się z rudym, Meganka to nie wiem czy ma jakieś popularniejsze wady. Jeśli chodzi o spalanie to mi w 10 nie chciała się Astra po mieście zmieścić - poza około 7-8. Meganka koleżanki po mieście mówiła, że 8-9, a w trasy nie jeździ. Gazu oba auta nieznajet.

Tak trochę OT - Czy dalej w ubezpieczalni jest zwyżka za Cabrio??
_________________
"Never drive faster than your Angel can fly..."
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:03   

jak sie zdecydujecie to DOBRY WARSZTAT i sprawdzenie wypadkowosci auta, trzeba zobaczyc czy podloga jest ok i najlepiej pomierzyc spod.... a i warto sie zorientowac (jesli poprzedni wlasciel mial dluzej auto bo jesli jest sciagniete to sie nie dowiesz) czy wie jaka jest roznica w obchodzeniu sie z cabrio (np ze dachu nie wolno skladac jak jest mniej niz 10 stopni, ze mokrego dachu nie mozna skladac itp itd)...

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 12:05 ]
noPROBlEm napisał/a:
Tak trochę OT - Czy dalej w ubezpieczalni jest zwyżka za Cabrio??


OC nie a AC pewnie tak...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
radzio 
Widać, że się stara
Radzio


Auto: Megane Coach F7R
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 15
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:44   

wysek^^, zapraszam na http://forum.meganecoupe.pl/ dowiesz sie raczej wszystkiego o Megance :) jeśli chodzi o 16.16V to jest to dobry silnik ale dosyć często występują w nim problemy z falującymi obrotami. A spalanie jest jak w 1.6 :) raczej książkowe :)
Cykl miejski (zimny start) (l/100km): 9,3

Cykl pozamiejski (l/100km): 5,6

Cykl mieszany (l/100km): 6,9
Jak najbardziej polecam bo w tym przedziale cenowym nie kupisz tak ładnego auta :)
No i Megane mają nadwozie Karmana :D :spoko:
Ostatnio zmieniony przez radzio Sro Lut 18, 2009 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kuba 
pr0 killer


Auto: Malarz
Skąd: Lublin
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 1180
Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:16   

megane ładniejsza, młodsza i można znalezc z silnikiem 1.9 dTi
w mieście spala 6l
poza miastem da rade zejsc nawet do 4.5
_________________

 
 
mattey 
the fastest furious
NOKIA GSM MASTER


Auto: RHD
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 2351
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 17:28   

wysek^^ napisał/a:
megane ładniejsza, młodsza i można znalezc z silnikiem 1.9 dTi
w mieście spala 6l
poza miastem da rade zejsc nawet do 4.5


popieram :)

btw. nigdy nie patrz na książkę serwisową... samochodu sporawdzonego bo samą czystą można kupić na www. itd pieczątkę i wpisy robi sie samemu przy piffku w domu :)

ew. poszukaj jeszcze 80 B4 :)
w zeszłym sezonie szukalem sam czegoś dla siostry bo chciała mieć cabrio zwiedziłem wszystkie możliwe komisy w lubelskim po czym pojechałem i przytargałem z austrii peugota 206cc

wyszedł ją wtedy coś nie całe 15tyś
 
 
 
ziomuś 
drifter


Auto: Avensis T22
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 372
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:32   

napewno bezwypadkowy musi byc , bo jak buda ruszona to sie dziwne rzeczy dzieja ..

ja osobiscie szuakałem zeszlego sezonu coś ale odpusciem , najlepsza propozycja było by Audi 80 solidna buda , wyglad, - silniki duże , najrozsadniejsza opel astra czesci tanie ...ale opel to opel rdza itp zleży jak utrzymany ... renault megane nieoceniam ,

jeśli niepotrzebujesz 4 siedzeń , to poszukaj jak kolega wspominał peugota 206cc , albo fiata barchette

mozna sie jeszcze pobawic w bmw e36 albo solidna e30 ale o stany tycha aut ....długo szukałem wiem jakie były wtedy cabrio i czemu niekupiłem ...

polecam http://www.cabrio-club.pl/index.htm ja swego czau dowiedziałem sie tu wszytstkiego :mrgreen:
_________________
http://www.polwidlak.pl/index.php?site=o_firmie - Toyota wózki widłowe nowe,używane
 
 
 
radzio 
Widać, że się stara
Radzio


Auto: Megane Coach F7R
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 15
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:36   

Kuba napisał/a:
megane ładniejsza, młodsza i można znalezc z silnikiem 1.9 dTi
w mieście spala 6l
poza miastem da rade zejsc nawet do 4.5
ciężko trafić dti w phII a dci nie polecam możesz mieć sporo problemów ... a raczej denerwujących migających kontrolek.
_________________
LUBLIN TEAM

RMC F7R 2.0 16V 147HP
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:50   

Astra jak Astra tylko ze składanym dachem, kolega przez parę lat śmigał takim czymś i niebyło większych problemów, jedynie ruda atakowała jak każdego opla. Przemyś jeszcze Golfa Mk1 Cabrio, za 12k można kupić wypieszczoną sztukę no i ceny tych aut cały czas idą pomału w górę :mrgreen:
_________________
 
 
 
mattey 
the fastest furious
NOKIA GSM MASTER


Auto: RHD
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 2351
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:54   

ziomuś napisał/a:
jeśli niepotrzebujesz 4 siedzeń , to poszukaj jak kolega wspominał peugota 206cc , albo fiata barchette


206cc ma 4 siedzenia ale jest 3 osobowy bo siedzący z tyłu musi sie rozłożyć na całe tylne siedzenie zeby mu było wygodnie :) mowa o osobach powyżej 170cm :)
 
 
 
marcinos 
pr0 killer
pr0 seria


Auto: GTC
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 1145
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:56   

jak kupisz astre z ostatnich lat produkcji to z gniciem nie będzie juz problemu, trafiają się nawet z elektrycznie składanym dachem :mrgreen: silnik 1,6 bez awaryjny ale ja bym szukał 1,8 16V ;)
_________________
MODERATOR AKP :D :D :D :D :D :D :D
 
 
 
wysek^^ 
technical monster
(^^,)

Auto: audi cabs 2.6 V6
Skąd: LSM
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 1417
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 03:06   

mattey napisał/a:
wysek^^ napisał/a:
megane ładniejsza, młodsza i można znalezc z silnikiem 1.9 dTi
w mieście spala 6l
poza miastem da rade zejsc nawet do 4.5


popieram :)

btw. nigdy nie patrz na książkę serwisową... samochodu sporawdzonego bo samą czystą można kupić na www. itd pieczątkę i wpisy robi sie samemu przy piffku w domu :)

ew. poszukaj jeszcze 80 B4 :)
w zeszłym sezonie szukalem sam czegoś dla siostry bo chciała mieć cabrio zwiedziłem wszystkie możliwe komisy w lubelskim po czym pojechałem i przytargałem z austrii peugota 206cc

wyszedł ją wtedy coś nie całe 15tyś



powiem że lekko tutaj dałeś do zastanowienia ale nie wiem czy nawet jeśli chodzi o te 14-15 tys to ja znajdę jakieś 206cc przy tej cenie euro .....


Ogólnie postanowienie co do autka to Renault Megane Cabrio silnik benzyna jeśli sie disel trafi to też rozważę

->co do silnia DCI w Renault to sie radziu niezgodzę silnik przefajny mało pali dużo przynimi się nie robi - dlaczego taka opinia ? Rodzicę mają Lagune I ph II z takim silnikiem , bez większych problemów eksploatacja tego autka .


Jakby ktoś miał info co do jakiejś MEGANE cabrio ew. Peugta 206cc będe wdzięczny :spoko:
_________________
W życiu piękne muszą być dwie rzeczy - kobiety i samochody. Od zawsze otaczały nas piękne kobiety. Piękne samochody musimy tworzyć sami.
 
 
 
radzio 
Widać, że się stara
Radzio


Auto: Megane Coach F7R
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 15
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 13:45   

Cytat:
->co do silnia DCI w Renault to sie radziu niezgodzę silnik przefajny mało pali dużo przynimi się nie robi - dlaczego taka opinia ? Rodzicę mają Lagune I ph II z takim silnikiem , bez większych problemów eksploatacja tego autka .
ja nie mówię że wszystkie DCI można mieć szczęście i sie nic nie będzie psuło :) ale są bardziej awaryjne od DTI ... a opinia z http://forum.meganecoupe.pl/ gdzie ludzie naprawdę mają z nimi problemy. Jeśli jeszcze masz możliwość to czego nie wybrać lepszej opcji :) a co do 206cc :mur:
_________________
LUBLIN TEAM

RMC F7R 2.0 16V 147HP
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam