FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
opinie diesli opla
Autor Wiadomość
ziomuś 
drifter


Auto: Avensis T22
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 372
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:43   opinie diesli opla

zastanawiam sie nad zakupem diesla za jakies 2500 -3000eur

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7817346 - ciekawia mnie opinie na temat diesla czy lepiej benzyna

http://moto.allegro.pl/it...90_km_ghia.html - albo taki focus tddi opinie tdci 115km znam bo mam w domu ale ciekawi mnie jak to jest ze starsza generacja

i jeszcze pytanko co do skody octavii 1,6 benzyna na temam silników daje rade jezdzic takim nie za mały silnik

i jak ktos ma znajomego co ma taki na handel to wdzieczny był bym za info
_________________
http://www.polwidlak.pl/index.php?site=o_firmie - Toyota wózki widłowe nowe,używane
 
 
 
marcinos 
pr0 killer
pr0 seria


Auto: GTC
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 1145
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 15:18   

DTI opla

bardzo często siadają pompy najczęściej w przedziale 170-220 tyś km, kolejną bolączka to często psuje się termostat (pocieszające jest to że jest niedrogi), pojawiają się też problemy z EGR, silnik jest na łańcuchu ( jakiś tam plus), małe spalanie ON od 6-7 l, to takie najczęstsze dolegliwości ;) , ale wszystko zależy od tego w jakim stanie kupisz auto, niektórzy nie maja problemów z tym silnikiem, a maja przebiegi po 300 tyś.
_________________
MODERATOR AKP :D :D :D :D :D :D :D
 
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 16:23   

octavie 1.6 bym sobie darował, do 100 "jakoś" jedzie, później się toczy

szukałbym 1.9tdi 130 km :spoko:
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
bodek 
Dyrektor


Auto: maty
Skąd: Lublin
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 5018
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 22:02   

Cytat:
szukałbym 1.9tdi 130 km


za 2500-3000eur nie wykonalne, predzej jakas sciuchana zapuszczana z wybitymi lampami :rotfl: 110KM
_________________
AUTOMATY...
 
 
mattey 
the fastest furious
NOKIA GSM MASTER


Auto: RHD
Skąd: Czechów
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Wrz 2004
Posty: 2351
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 23:39   

ziomuś, fjorda sobie odpuść
brejdak miał mondeo 05r w zeszłym roku padły mu wtryski...cena 1200pln za sztukę co najlepsze silnik miał niecałe 70kkm... tankowany był tylko na shellu i bp...
 
 
 
crOOchy 
the fastest furious


Auto: Jeep WJ Limited 2.7 CRD
Skąd: Czuby
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 2208
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 02:44   

bodek napisał/a:
Cytat:
szukałbym 1.9tdi 130 km


za 2500-3000eur nie wykonalne, predzej jakas sciuchana zapuszczana z wybitymi lampami :rotfl: 110KM


nie doczytałem jaki budżet :/
_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
 
 
 
ziomuś 
drifter


Auto: Avensis T22
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 372
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 09:29   

kurcze widze że najrozsadniejszym autem będzie jednak Vectra b dti albo pb , - Ford własnie miałem niby znam ale zalazł mi za kośc , Skoda jednak golasy starszne .......jeszcze ładne autko w Opel Astra ale podoba mnie sie tylko kombi a takiego mi nietrzeba ....

może jakiegoś japońca tylko jakiego ..

niestety budżet niski ale jak dla mnie wystarczający droższego mi nietrzeba :)
_________________
http://www.polwidlak.pl/index.php?site=o_firmie - Toyota wózki widłowe nowe,używane
 
 
 
manieczek 
znawca


Auto: 405Mi16 + FSO Truck
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 55
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 13:52   

jak kupisz w miare zadbaną vectre to bedziesz smigał dłuuugo i tanio. kolega ma 2.0 dti z 99r. i odkad ja kupil przez 8 lat zadnej awarii wiekszej. Na trasie nie zapindalajac w 4 osoby bez problemu spalanie schodzilo do 5-5,5l/100km. Tylko przy zakupie uwazaj...jak na padło trafisz to koszty napraw instalacji wtrysowej są wysokie, prawie jak w nowoczesnych common railach wczesnych generacji.
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Sro Lut 25, 2009 12:04   

Właśnie znajomy ma omege z takim silnikiem 101km i padła mu pompa przy przebiegu ok 170tys, koszty naprawy go wyniosły ok 3tys :/
 
 
Drift_King 
prawdziwy tuner
dryfciarz


Auto: Subu
Skąd: Czuby
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 654
Wysłany: Sro Lut 25, 2009 14:29   

Generalnie zakup opla w dieslu odpuściłbym sobie z powodów jakie wyczytałeś wyżej.
Skoro brałes pod uwagę zakup Octavi 1.6 to tdi 90 w zupełności zaspokoi Twoje potrzeby a taką powinno udać się zdobyć w tej kasie...
Btw: to 1.6 w tym nadwoziu to pomyłka,duże spalanie słaba dynamika itp...
_________________
'96 Subaru Impreza GT wozi dupę
'00 Daewoo Matiz Van rolniczo-służbowy
'95 Daewoo Nexja GSi 16v szczur na tor
 
 
slg 
streetracer


Auto: Audi A6 3.0TDi V6 Quattro
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 857
Wysłany: Sro Lut 25, 2009 18:26   

jesli diesel to tylko cos od vw , silniki na pompie czyli 90 i 110 to bardzo udane i podatne na modyfikacje jednostki , do tego nie mają konkurencji wśród innych producentów jesli chodzi o spalanie , w mojej opini nie ma oszczedniejszego silnika diesla ~2l pojemnosci od VW 1.9TDi VP37 (90,110 silniki 1z,ahu,afn,agr,alh,ahf,asv)
 
 
 
ziomuś 
drifter


Auto: Avensis T22
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 372
Wysłany: Sro Lut 25, 2009 19:27   

własnie chciałbym cos z VAG tdi ale ciezko za te kase ale szukam dalej ....wogóle ciezko o dobry samochód teraz szukam focus tddi , vecta , astra teraz juz pb, octavia i nic ciekawego niema albo kombi a dla mnie to za duze...a ludzie co auta sprowadzaja w domu siedza bo kurs euro :|

dziś napotkałem takie coś pojemnośc duża bo 2,2 tani jak na rocznik pewnie bity przodem ale cena i wyposażenie kusi cho niemiałem w planach 3d


http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7823383

jakieś opinie co do marki-modelu- silnika bo ja sie na japońcach nieznam
_________________
http://www.polwidlak.pl/index.php?site=o_firmie - Toyota wózki widłowe nowe,używane
 
 
 
Marselus 
Specjalista
Audi. Nothing else.


Auto: Audi A3 1.9TDI DPF S-Line
Skąd: Woj. Lubelskie
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 171
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 01:17   

almerka całkiem fajna, znajomy ma taką 1.6 w benzynie, moc chyba podobna, całkiem nieźle jedzie, w środku jak to japończyk średniej klasy ale nieźle spasowany, brak kłopotów przez jakieś 7 lat użytkowania, kupiony nowy z salonu. biorąc pod uwagę bezawaryjność (czyt. w każdym aucie zdarza się kiedyś jakaś awaria, tutaj nie było poważnych jak narazie), przebieg ok.150tys..
co do 2.2 diesla to różne są opinie.. przede wszystkim silnik jest ciężki i ma pojemność powyżej 2 litrów co daje dodatkowe koszta. moc 115KM nie jest może mała ale wierz mi, że 1.9tdi VAG 105KM na pompowtryskach zjada go i wypluwa a nawet wspomniana 90-konna Octavia mogłaby się z taką Almerką poganiać.. silnik poza tym nie jest najnowszej generacji ale w takiej małej budzie na pewno będzie jakaś frajda. nie powiem Ci jak "klekocze" bo nie miałem okazji słyszeć. wiem, że zadbane Vectry, Frontiery i Omegi miały całkiem przyjemny dźwięk (silnik jest 16-zaworowy) ale przypadaczone strasznie dymią. trzeba także uważać przy turbo, jak to w każdym TDI praktycznie po 1990 roku, dobrze użytkowane, nie katowane na zimno i chłodzone po "świrowaniu" nie będzie świszczeć i będzie się płynnie wkręcać. kiedyś miałem okazje polatać na trasce z Lbn do Wawki Octavia Tour w sedanie (105KM) i powiem szczerze, że w 3 osoby z jednym bagażem to wystarczy nawet na trase. jeśli latasz tak do 140km/h nie ma większego kłopotu z wyprzedzaniem i elastycznością. mimo cen i problemów polecam jednak 1.9 TDI z koncernu VAG, najlepiej na pompowtryskiwaczach, praca silnika nie idealna choć na pewno lepsza niż 2.2 opla czy nissana ale silnik jest produkowany od 1995 roku (lipiec) i nie robiono większych modyfikacji niż sterownik silnika, inne turbo czy polepszone wtryskiwacze. poza tym dobrze użytkowany przeżyje wszystko, może nawet i swego kierowcę hehe.

pozdrawiam 8)
_________________
Wredna Czarna Sucza
 
 
MarcinLbn 
the fastest furious
Ustrzelił 100000post


Auto: nexia
Skąd: Nałkowskich
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 2097
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 10:40   

Marselus, jak 1,6l kolega mila to pewnie to była n15, bo w n16 benzyny to tylko 1,5 i 1,8.
jezlie chodzi w almerach o wnetrze to wszystko zalezy od wersji i czy sprowadzona czy w polsce kupiona, w domu mam almere n16 i srodek naprawde jest bardzo praktyczny, wiele ciekawych rozwiazan schowkow, gniazdo 12V z tylu dodatkowe itp. Ogolnie silnik diesla 2,2 jest dosc glosny, znajomy ma to tak srednio jest zadowolony. Wiekszosc sa to tak wyjudlane samochody ze szkoda gadac ;( W Polsce niebylo przedawanych 2,2L, tylko 1,5dci oile dobrze pamietam.
Polecał bym bardziej benzynke. My mamy 1,5benzyne i naprawde jestesmy bardzo z niej zadowoleni, silnik cichutki, ekonomiczny, zawieszenie jak na polskie drogi naprawde elegancko daje sobie z dziurami rade, kola 15'. Ogolnie almere polecam n16, niby duzo jest ogłoszen ale wiele tych samochodow no niestety jest w stanie nienajlepszym, i dzis ta cena euro troche przeszkadza :/ ale warto szukac a zawsze cos ciekawego sie wynajdzie :)

nasza almera http://moto.allegro.pl/it..._1_5_2001r.html
_________________

 
 
 
ziomuś 
drifter


Auto: Avensis T22
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2005
Posty: 372
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 21:51   

dziś zakupiłem auto po przemyśleniach i ogladaniu aut spedziłem dzień w wawie i na temam opli które tam widziałem bym mógł ksiażke napisac , co polacy niwymyśla,
cieżko coś wyszukac w tych czasach gdy euro takie drogie zrezygnowałem z diesla i opla i poszukiwania za granicą ...

poszedłem w strone którą znam i polubiłem to auto Ford Focus 1,6 pb 5d kolor śnieżynka - biały , wiec narazie zostaje temacie Ford , 17" cali mi zostały po poprzednim wiec sie niezmarnują :mrgreen:

dzieki za rady które naprowadziły mnie na właściwy trop pewnie innym też sie przydadza
_________________
http://www.polwidlak.pl/index.php?site=o_firmie - Toyota wózki widłowe nowe,używane
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam