FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bodek
Sro Mar 25, 2009 23:02
Telewizor
Autor Wiadomość
Upierdliwy 
speed demon
aka Clio


Auto: 525
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3635
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 16:57   Telewizor

Joł.
Zwracam się do Was z pytaniem- raczej do ludzi bardziej kumających, lub pracujących w branży.
Chodzi o kupno telewizora w kwocie do 3kpln.
TV ma być do normalnego oglądania z kablówki.
Jednak jest jedno ale...
Mianowicie powoli szykuje się zmiana w kodowaniu kanałów. Będą kodowane w DVB-T MPEG4, co stare i większość nowych odbiorników nie odtwarza ze względu na brak 'dekodera'. Więc chcę z dekoderem by nie oglądać szarego ekranu.
Telewizor ma być stojący.
Co doradzacie? :)

Btw, wiem, że był podobny temat, ale tam chyba była inna kwota, przeznaczenie i nie było mowy o tym kodowaniu.
 
 
 
HaGie 
pro racer


Auto: sej, gej
Skąd: Wrotków
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 2627
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 17:28   

za malo danych podales...

dvb-t w lubinie ma wejsc chyba za rok dopiero
 
 
 
Upierdliwy 
speed demon
aka Clio


Auto: 525
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3635
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 17:37   

HaGie napisał/a:
za malo danych podales...


No a co jeszcze... No około 42 cale, bez udźiwnień typu ambilight, tam najlepiej FullHD, bo ponoć słyszałem, żeby brać FHD niż samo HD. No ma być dobry do codziennego oglądania, oczywiście tuner do odbioru w/w kodów, no te Dolby Digital Plus... no co jeszcze mogę powiedzieć... energooszczędność raczej nie wchodzi w grę. Żadnych xboxów PSów nie będę podłączał. Firma jest mi zupełnie obojętna, może być i Kapusta byle by było dobre. Na gwarancji mi nie zależy, bo chodzi mi o to też, by ona się nie przydawała. Ma być jak najbardziej niezawodny.

HaGie napisał/a:
dvb-t w lubinie ma wejsc chyba za rok dopiero


No, ale co rok telewizora nie będę zmieniał :)
 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 18:46   

Za 3k można poszukać LG 42calówki w FullHD, zresztą po co Ci FHD, do TV wystarcza zwykłe 720p, przy Bluray też dużej różnicy nie widać, chyba że mamy coś powyżej 40cali , tuner DVB zbyteczny, za 10lat może się u nas przyjmie. Co do marki sprzętu to LG ma najlepszy serwis (wymieniają na nowe od ręki praktycznie), matryce też są na poziomie, Samsunga nie polecam, serwis tragiczny, matryce mocno średnie (rozmazujący się obraz), Panasonic ma chyba najlepszy serwis (door-to-door i na czas pobytu twojego TV dostajesz drugi w zastępstwie i nie ruszasz się z domu :D ), Sony wg. mnie ma najlepsze LCD na rynku w cywilizowanych pieniądzach, serwisowi tez nic nie można zarzucić (konsolę wymienili na nową w ciągu 3 dni, z TV powinno być podobnie). Co do Plazm to sobie odpuść, jedyną plazmą jaką można kupić to Pioneer Kuro, tylko ceny od 9k za 50cali.
_________________
 
 
 
Upierdliwy 
speed demon
aka Clio


Auto: 525
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3635
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 19:26   

MACIOR napisał/a:
, tuner DVB zbyteczny, za 10lat może się u nas przyjmie. .


Ale ja mam przed soba artykuł, co tam piszą, że za rok, dwa wprowadzą to w całej PL.
 
 
 
MarcinLbn 
the fastest furious
Ustrzelił 100000post


Auto: nexia
Skąd: Nałkowskich
Dołączył: 07 Lut 2007
Posty: 2097
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 19:40   

Clio napisał/a:
MACIOR napisał/a:
, tuner DVB zbyteczny, za 10lat może się u nas przyjmie. .


Ale ja mam przed soba artykuł, co tam piszą, że za rok, dwa wprowadzą to w całej PL.


i wierzysz im że i tak bedzie?
bo jakos w to watpie, bo w tym kraju jest wszystko na odwrot co pisza lub mówia :)
_________________

 
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 19:41   

MarcinLbn napisał/a:
Clio napisał/a:
MACIOR napisał/a:
, tuner DVB zbyteczny, za 10lat może się u nas przyjmie. .


Ale ja mam przed soba artykuł, co tam piszą, że za rok, dwa wprowadzą to w całej PL.


i wierzysz im że i tak bedzie?
bo jakos w to watpie, bo w tym kraju jest wszystko na odwrot co pisza lub mówia :)



Ja Tuskowi uwierzyłem, i co... i ch** :mrgreen:
_________________
 
 
 
Upierdliwy 
speed demon
aka Clio


Auto: 525
Skąd: Dziesiąta
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 3635
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 20:54   

No, ale jeżeli bym wolał już z tunerem dvb, by potem nie pluć sobie w brodę jak wprowadzą, w FHD lub bez by się miło oglądało, ok 42cale to cobyście polecali? Dokładniej troche :) :P
 
 
 
tomczo 
Specjalista


Auto: Opel Astra Coupe Turbo
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 197
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 20:59   

Clio napisał/a:
ok 42cale to cobyście polecali? Dokładniej troche :) :P


takie coś :D

http://www.ceneo.pl/1409320

niedawno kupiłem takie coś,ale 37 calowe w full opcji i jest super krótko mówiąc :D
_________________
Opel Astra Coupe Turbo - Z20LET ;) )
 
 
 
HaGie 
pro racer


Auto: sej, gej
Skąd: Wrotków
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Cze 2004
Posty: 2627
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 21:01   

oo tomczo i jak ?

ja wlasnie wzialem taki sam tylko 47 cali :)
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 22:13   

w makro byla jakas proma na full hd lg w 42 calach za niecale 2.5tys pln... a jesli chodzi o jakos obrazu to nowe bravia od sonego to rewelka, podobnie szarp aquos (tylko ze on z tego co pamietam w dwoch wymiarach jakis duzych) ale te pozycje chyba sporo przekraczaja budzet 3tys pln...
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
KIT GTO 
speed demon


Auto: DESTRUKCJA
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 3345
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 22:23   

a stolik masz nowy czy stary ci się obstał :D
_________________
PRZEKŁADAM LANS NAD OSIĄGI.... 19CALI :D :D :D
 
 
 
tomczo 
Specjalista


Auto: Opel Astra Coupe Turbo
Skąd: Dziesiąta
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 197
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 09:36   

HaGie napisał/a:
oo tomczo i jak ?

ja wlasnie wzialem taki sam tylko 47 cali :)

zapłaciłem niespełna 2.200 i do dziś jestem pod wrażeniem,a szczególnie jak u kogoś innego,albo u rodziców na dole obejrzę chwilę tv w normalnym telewizorze,to wtedy róznice są jeszcze bardziej widoczne :)

mogę gorąco polecić nie tylko telewizor,ale i firmę,w której kupiłem :)

http://s-studio.com.pl/p4...G_37LG5000.html

nawet wnieśli mi do domu po 2 dniach od zamówienia ;)
_________________
Opel Astra Coupe Turbo - Z20LET ;) )
 
 
 
Luksas 
znawca


Auto: Cabrio
Skąd: Polska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 95
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 10:27   

Jako, że sprzedaje ten shit dzień w dzień to mogę Ci coś polecić... Niestety wielkiego wyboru ode mnie miał nie będziesz bo siedzę tylko w Sony ale na pewno nie polecę Ci gówna... Jeśli chodzi o standard DVB-T to spokojnie.. nieoficjalnie mi wiadomo, że polska jako jedyny kraj Unii ma się z tym wyrobić do 2014r. Także o to się nie bój.. Przy wyborze musisz też pamiętać że przy tym standardzie występują dwie kompresje MPEG-2 i MPEG-4 Nowszym jest empeg czwarty i to na niego radziłbym zwrócić uwagę.. Jeżeli tak owy Ci się przyda i chcesz go mieć koniecznie w swoim TV. Dodam tylko, że nawet gdybyś nie miał żadnego z tych tunerów to do 2015r. będziesz mógł nadal oglądać analog bo dopiero wtedy mają zamiar to wyłączyć. A do tego czasu jestem niemal pewien, że wymienisz sprzęt.


W tej kwocie którą podałeś mogę Ci sprzedać ciekawą 40'stkę Sonego jaką jest model KDL-40V4000 za jakieś 3k.

Myśl, że sprzęt elektroniczny nie ma prawa się zepsuć i gwarancja jest Ci nie potrzebna jest nieco błędna bo naturalnym jest że się to psuje... Dlatego kolejnym plusem Sony jest gratisowa bardzo długa bo aż 5-cio letnia gwarancja. Oczywiście realizowana door to door.

Jeżeli masz jakieś pytania pisz. Chętnie coś podpowiem :)
_________________

 
 
_Rafi_ 
streetracer


Auto: ropniak
Skąd: LSM
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 964
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 10:51   

Ja ostatnio kupiłem telewizorki reklamowane w telewizji przez Smolarka :P kilka szt. sobie i rodzinie w sklepie internetowym na 1maja o ok 800zł taniej na sztuce niż w Media Markt Samsunga 656 Full HD . Wszyscy są zadowoleni.Teraz wyszła seria 7 lepsza ,tylko 6 miała ładniejszy wygląd jak dal mnie.Co do wielkości to zależy z jakiej odległości będziesz oglądał.Ja w salonie mam 37'' ,a w sypialni 32'' i uważam że są to maxymalne rozmiary na jakich obraz jest ładny i normalny.Pamietaj że na dużym ekranie czym bliżej tym gorszy obraz i ziarno widać.
Dodam,że nawet facet co montował satelite z punktu Polsatu tego obok Media Markt co taki balon jako reklama stoi ,robi w tym fachu dużo i stwierdził z wielkim zdziwieniem,że naprawdę bardzo dobre telewizory patrząc na obraz jaki uzyskał z talerza.U nich w sklepie tragedia w porównaniu do tego co zobaczył u mnie.
Powodzenia w zakupie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam