FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografowanie na imprezach AKCh
Autor Wiadomość
prezes 
drifter


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 465
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 14:01   Fotografowanie na imprezach AKCh

Pragniemy "ucywilizować" zasady pracy fotografów podczas imprez organizowanych przez Automobilklub Chełmski. Ażeby uzyskać zezwolenie na fotografowanie imprez z dolnej części toru należy:
1. zgłosić się do biura (ciemny focus) przed imprezą, wysłuchać krótkiego instruktażu oraz podpisać stosowne oświadczenie, że swoje czynności prowadzicie na własne ryzyko i nie będziecie rościć żadnych pretensji do organizatora w razie ewentualnego wypadku;
2. posiadać kamizelkę odblaskową i respektować warunki zezwolenia takie jak przebywanie w wyznaczonych strefach, minimum pięć metrów od asfaltu;
3. po imprezie (najpóźniej do wtorkowego wieczora) przesłać mailem pięć najlepszych zdjęć do organizatora, który wytypuje jedno, dwa lub trzy do specjalnego konkursu na najlepsze zdjęcia z poszczególnych imprez;
4. zezwolić na wykorzystywanie przesłanych zdjęć przez Automobilklub Chełmski.
Podczas kolejnych imprez, jeśli macie już wypełnione stosowne oświadczenie tylko zgłaszacie w biurze imprezy swoją obecność. Powyższe zasady dotyczą również kamerzystów, a oczywiście nie dotyczą osób wykonujących zdjęcia na koronie toru.
Zasady te obowiązują od 26 kwietnia 2009 roku.

[ Dodano: 2009-04-20, 14:12 ]
JESZCZE JEDNO!!! Musicie też dołączyć jedno zdjęcie, gdyż wydamy Wam specjalne akredytacje!!
 
 
Marcel 
Uczy sie pisac

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 12
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 16:03   

Panie Prezesie, chyba Pana fantazja poniosła z 3 i 4 punktem. <lol> <lol>
a szczególnie z 4 punktem <rotfl>
Ale co tam, trzeba sobie radzić i wykorzystać młodych fotografów aby mieć zdjęcia za darmo co? Trzeba być kretynem żeby zgodzić się na takie warunki akredytacji.
Pozdrawiam
 
 
zxc6 
Specjalista

Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 18:30   

punkt 1 i 2 popieram jak najbardziej

punkt 3 i 4 to jakaś farsa !!!
 
 
misi3k6 
Specjalista


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 103
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 18:36   

Popieram przedmówców. Chyba klub robi sobie jaja.
Ostatnio zmieniony przez misi3k6 Wto Kwi 21, 2009 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gelek6 
Widać, że się stara


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 34
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:35   

ok dwa punkty nie ma sprawy ale 3 i 4? a jak komuś nie wyjdą wogóle zdjęcia, zapsuje się karta i nie bedzie można z niej nic odczytać, zapomni zdjąć osłony z obiektywu?
dodał bym 5 punkt stanie jeszcze dalej niż te 5 metrów jeśli auta akurat są na zawenętrznej zakrętu lub z niego wychodzą lub wchodzą
 
 
prezes 
drifter


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 465
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 21:49   

Jeśli komuś się warunki nie podobają to ... trudno!!
 
 
pilachgt6 
prawdziwy tuner


Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 672
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 22:45   

prezes napisał/a:
Jeśli komuś się warunki nie podobają to ... trudno!!


Mnie to tam zwisa i powiewa bo ja jeżdżę a nie pstrykam, ale z tego co widzę to nikomu się nei podobają te warunki.
Gdybym ja się zajmował foceniem też by mi nie pasowały.

Moim zdaniem skoro ACH chce mieć jakieś fajne fotki do używania ich to powinien sobie podpisać umowę z jakimś pstrykaczem co mu fotki będzie dawał w zamian za jakieś jego logo na stronie klubowej.

Ale róbta co chceta tylko pod zderzak mi nie właźcie :)
_________________
Nie umiem jeździć, ale lubię

 
 
misi3k6 
Specjalista


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 103
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 22:54   

prezes napisał/a:
Jeśli komuś się warunki nie podobają to ... trudno!!
No prawda, tylko później wystaw się na ocenę uczestników imprez którzy nie będą mieli zdjęć, bo żaden fotograf nie pójdzie na takie warunki. Ciekawe skąd taka chrapka na zdjęcia u Was.
Cytat:
Moim zdaniem skoro ACH chce mieć jakieś fajne fotki do używania ich to powinien sobie podpisać umowę z jakimś pstrykaczem co mu fotki będzie dawał w zamian za jakieś jego logo na stronie klubowej.
Dobrze gadasz.
Ostatnio zmieniony przez misi3k6 Wto Kwi 21, 2009 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wasyl6 
drifter


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 286
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 22:57   

Też byłbym za "negocjacjami" pomiędzy klubem a fotografami.
Ale:
Cytat:
przesłać mailem pięć najlepszych zdjęć do organizatora, który wytypuje jedno, dwa lub trzy do specjalnego konkursu na najlepsze zdjęcia z poszczególnych imprez;

No to chyba woda na młyn? Bo promocja gdy czyjaś fotka wygra na pewno jakaś jest...

Cytat:
zezwolić na wykorzystywanie przesłanych zdjęć przez Automobilklub Chełmski

No ja nie wiem jak byście sobie wyobrażali, żeby doszło do jakiegoś konkursu, czy nawet publikacji w prasie bez Waszej zgody. A to także na pewno byłaby promocja, bo pewnie Prezes zadbałby o podpisanie zdjęcia imieniem i nazwiskiem autora.


Chyba nie do końca przemyślany bunt nastąpił, że ktoś wprowadza jakieś zasady. Może warto to przemyśleć? Namawiam obie strony do dialogu :P
 
 
 
misi3k6 
Specjalista


Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 103
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 23:37   

Wasyl, ja wolę aby moje foty trafiały tam gdzie JA chcę a nie tam gdzie chce automobilklub. Były kiedyś konkursy na foto miesiąca i jakoś nie trzeba było do tego klubu. Moim zdaniem, to nie do końca przemyślany to był post prezesa. No ale ja jestem TYLKO fotografem. Mam się zamknąć i respektować zasady których nie wprowadza się nawet na liczących się imprezach a nie mało znaczących KJSach i sprintach a jak nie to sobie strzelaj fotki z korony. Jestem skłonny do dialogu, nie do udostępniania mojej pracy komuś w celach promocji klubu za free. Ja do niego nie należę. Prezes rozszerz inicjatywę na taras widokowy bo tam przecież mogą wyjść dobre foty, po co "tracić".
 
 
 
Marcel 
Uczy sie pisac

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 12
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 08:33   

pilachgt napisał/a:
prezes napisał/a:
Jeśli komuś się warunki nie podobają to ... trudno!!


Mnie to tam zwisa i powiewa bo ja jeżdżę a nie pstrykam, ale z tego co widzę to nikomu się nei podobają te warunki.
Gdybym ja się zajmował foceniem też by mi nie pasowały.

Moim zdaniem skoro ACH chce mieć jakieś fajne fotki do używania ich to powinien sobie podpisać umowę z jakimś pstrykaczem co mu fotki będzie dawał w zamian za jakieś jego logo na stronie klubowej.

Ale róbta co chceta tylko pod zderzak mi nie właźcie :)


misi3k napisał/a:
Wasyl, ja wolę aby moje foty trafiały tam gdzie JA chcę a nie tam gdzie chce automobilklub. Były kiedyś konkursy na foto miesiąca i jakoś nie trzeba było do tego klubu. Moim zdaniem, to nie do końca przemyślany to był post prezesa. No ale ja jestem TYLKO fotografem. Mam się zamknąć i respektować zasady których nie wprowadza się nawet na liczących się imprezach a nie mało znaczących KJSach i sprintach a jak nie to sobie strzelaj fotki z korony. Jestem skłonny do dialogu, nie do udostępniania mojej pracy komuś w celach promocji klubu za free. Ja do niego nie należę. Prezes rozszerz inicjatywę na taras widokowy bo tam przecież mogą wyjść dobre foty, po co "tracić".


Podpisuje się pod tym! <spoko>
 
 
jimmijump6 
Specjalista


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 147
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 13:40   

Rzeczywiście to chyba jakaś ułańska fantazja z tym 3 i 4 punktem. Jeżeli chodzi o pierwsze dwa punkty to w 100% rozumiem intencje organizatorów - troska o bezpieczeństwo itd... - z tym nie ma żadnego problemu, mógłbym się pod tym podpisać. Jeżeli chodzi natomiast o punkt 4 to jestem w 99% przekonany, że żaden fotograf nie "zrzeknie się wszelkich praw do swoich zdjęć" - bo chyba tak powinien brzmieć ten punkt :P

Wasyl napisał/a:

No ja nie wiem jak byście sobie wyobrażali, żeby doszło do jakiegoś konkursu, czy nawet publikacji w prasie bez Waszej zgody. A to także na pewno byłaby promocja, bo pewnie Prezes zadbałby o podpisanie zdjęcia imieniem i nazwiskiem autora.


Wasyl, pokaż mi w którym miejscu napisane zostało, że zdjęcie będzie choćby podpisane kto je zrobił. Jeżeli tego nie ma, to jak znam życie to podpisu autora nie będzie, i będzie można z nim robić co tylko się zamarzy :/



PS.
prezes napisał/a:
Jeśli komuś się warunki nie podobają to ... trudno!!


Gratuluje podejścia do tematu <lol>
 
 
 
Marcel 
Uczy sie pisac

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 12
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 13:59   

A Ja mam takie pytanie , a gdzie jest Wasz ukochany fotograf MAKLAKUS?
Tak się za Niego wstawialiście, broniliście i co?
Niech On teraz robi Wam zdjęcia za darmo, chociaż myślę ze nawet On nie pójdzie na taki układ. <lol>
Pozdrawiam

prezes napisał/a:
Jeśli komuś się warunki nie podobają to ... trudno!!


brak słów
 
 
prezes 
drifter


Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 465
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 16:55   

Wasyl napisał/a:

Chyba nie do końca przemyślany bunt nastąpił, że ktoś wprowadza jakieś zasady. Może warto to przemyśleć? Namawiam obie strony do dialogu :P


Masz Wasyl rację, trzeba Ci polać!! :)

[ Dodano: 2009-04-22, 16:57 ]
misi3k napisał/a:
Wasyl, ja wolę aby moje foty trafiały tam gdzie JA chcę a nie tam gdzie chce automobilklub. Były kiedyś konkursy na foto miesiąca i jakoś nie trzeba było do tego klubu. Moim zdaniem, to nie do końca przemyślany to był post prezesa. No ale ja jestem TYLKO fotografem. Mam się zamknąć i respektować zasady których nie wprowadza się nawet na liczących się imprezach a nie mało znaczących KJSach i sprintach a jak nie to sobie strzelaj fotki z korony. Jestem skłonny do dialogu, nie do udostępniania mojej pracy komuś w celach promocji klubu za free. Ja do niego nie należę. Prezes rozszerz inicjatywę na taras widokowy bo tam przecież mogą wyjść dobre foty, po co "tracić".


Haha masz rację, Mc Klein już się nie może doczekać tych fotek za które dostaniemy kupę kasy!!!

[ Dodano: 2009-04-22, 17:03 ]
jimmijump napisał/a:
Jeżeli chodzi natomiast o punkt 4 to jestem w 99% przekonany, że żaden fotograf nie "zrzeknie się wszelkich praw do swoich zdjęć" - bo chyba tak powinien brzmieć ten punkt :P

>

Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy zezwoli na wykorzystanie zdjęć a "zrzeknie się wszelkich praw do swoich zdjęć" to gratuluję polotu!!

[ Dodano: 2009-04-22, 17:10 ]
A tak w zasadzie to wcale nie rozumiem Waszego oburzenia.
1. Chcemy zrobić konkurs a najlepszym przekazywać jakieś nagrody. Z pewnością może to uatrakcyjnić przekaz imprez samochodowych i stanowić fajne podsumowanie roku.
2. Jeśli chodzi o punkt "4. zezwolić na wykorzystywanie przesłanych zdjęć przez Automobilklub Chełmski" to chodzi wyłącznie o to, że czasami zdarza się, że któryś z dziennnikarzy do informacji o wynikach imprezy chce dodać zdjęcie. My nie zawsze robimy zdjęcia, więc wtedy chcielibyśmy wykorzystać Wasze - OCZYWIŚCIE Z PODANIEM AUTORA!!! Jeśli więc chcecie, żeby Wasze zdjęcia tylko kisiły się w necie, a nie wychodziły dalej - proszę bardzo, Wasza wola!! Z pewnością damy sobie radę!
 
 
Marcel 
Uczy sie pisac

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 12
Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 17:22   

prezes napisał/a:

1. Chcemy zrobić konkurs a najlepszym przekazywać jakieś nagrody. Z pewnością może to uatrakcyjnić przekaz imprez samochodowych i stanowić fajne podsumowanie roku.
2. Jeśli chodzi o punkt "4. zezwolić na wykorzystywanie przesłanych zdjęć przez Automobilklub Chełmski" to chodzi wyłącznie o to, że czasami zdarza się, że któryś z dziennnikarzy do informacji o wynikach imprezy chce dodać zdjęcie. My nie zawsze robimy zdjęcia, więc wtedy chcielibyśmy wykorzystać Wasze - OCZYWIŚCIE Z PODANIEM AUTORA!!! Jeśli więc chcecie, żeby Wasze zdjęcia tylko kisiły się w necie, a nie wychodziły dalej - proszę bardzo, Wasza wola!! Z pewnością damy sobie radę!


1. Ale dlaczego jest przymus wzięcia w nim udziału? A może ja nie chcę? ... Czemu mam to narzucone odgórnie? Jak za komuny <pupcia>

2. A ja np. nie chcę dawać zdjęć do takich gazet jak Kurier Lubelski. Skoro uważam ze to szmatławiec a nie gazeta to dlaczego mam jeszcze za darmo udostępniać swoje zdjęcia? Dlaczego to AK ma decydować o moich fotkach? Będę chciał to sam przekaże jednej czy drugiej gazecie to naprawdę żaden problem.

Widzę ze i tak bez odzewu pozostają moje posty, szkoda, ale cóż....wole jeździć do Kielc i fotografować we współpracy z AK Kieleckim oraz scyzzor SuperOESy, gdzie są naprawdę super ludzie i atmosfera.
Żenada Panie Gorczyca! Żenada!
Ostatnio zmieniony przez Marcel Sro Kwi 22, 2009 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam