FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Vectra OPC
Autor Wiadomość
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 10:21   

Kamil napisał/a:
KOSA napisał/a:
moim zdaniem to jakieś nieporozumienie ten opel bo:
duży silnik z przodu - duża masa, kiepskie prowadzenie a na dodatek FWD......., nie lepiej było zrobić jakiś doładowany czterocylindrowiec ?? miał by podobną moc/moment a byłby o wiele lżejszy, tańszy i było by o 30% mniej części do psucia :D
jak dla mnie dupowóz dobry do wyprzedzania tirów na prostej............. ale mogę się mylić :D


Twoim tokiem myślenia można powiedzieć :
Kupie Fiata 126p wsadze silnik od Supry TT zawieszenie od Imprezy :)
Będzie szybki, dobrze się prowadził i na prostej i w zakrętach... itd :mrgreen:


........nie będzie się dobrze prowadził, miałem na myśli że niższym kosztem można zrobić cos bardziej praktycznego, nie widze sensu pakowania V6
 
 
bodek 
Dyrektor


Auto: maty
Skąd: Lublin
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 5018
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 11:48   

KOSA napisał/a:
ie lepiej było zrobić jakiś doładowany czterocylindrowiec ??


jest 2.0T 175KM
_________________
AUTOMATY...
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 11:54   

bodek napisał/a:
KOSA napisał/a:
ie lepiej było zrobić jakiś doładowany czterocylindrowiec ??


jest 2.0T 175KM


wiem że jest taki, to można go by było "wzmocnić", albo rozwiercić do 2,2 i wiecej dmuchnąć
 
 
Piki 
technical monster
inżynier :P


Auto: A4 Allroad
Skąd: Czuby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2004
Posty: 1375
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 12:22   

tak rozwiercanie silnika w 6 miesiecznym aucie.. :spoko:
Niektorzy chyba za bardzo marudzą, ustawcie sie na kresce z tym v6 moze was wyleczy ;)
_________________
CENTRUM.FM
Whose Line Is It Anyway :mrgreen:
 
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 12:30   

bodek napisał/a:
KOSA napisał/a:
ie lepiej było zrobić jakiś doładowany czterocylindrowiec ??


jest 2.0T 175KM


2.0T i TYLKO 175 KM... w dzisiejszych czasach wiecej maja wolnossace 2.0...
 
 
bodek 
Dyrektor


Auto: maty
Skąd: Lublin
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 26 Wrz 2004
Posty: 5018
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 12:33   

Jaqub napisał/a:
w dzisiejszych czasach wiecej maja wolnossace 2.0...


to wymien trzy ktore maja powyzej 175KM
_________________
AUTOMATY...
 
 
MACIOR 
speed demon
aaaapsik!!!


Auto: jeździ :)
Skąd: Okolice Lublina
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 3969
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 15:32   

Biorąc pod uwage moc z litra to pare silników Hondy, Toyota, Audi i nowe V8, BMW i V10 każdy wolnossący i ma ok 100km/1l, a tak prawde mówiąc to mam podobne zdanie.
_________________
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 15:50   

Piki napisał/a:
tak rozwiercanie silnika w 6 miesiecznym aucie.. :spoko:
Niektorzy chyba za bardzo marudzą, ustawcie sie na kresce z tym v6 moze was wyleczy ;)


nie zrozumiałeś, chodziło mi żę konstruktorzy mogli wykorzystać blok silnka 2,0 (albo skonstruować jakiś całkiem nowy czterocylindrowiec), rozwiercić go do 2,2 dołożyć doładowanie i zmienne fazy rozrządu i można by było zbudować auto lżejsze, ekonomiczniejsze, łatwiejsze w prowadzeniu, tańsze i może nawet szybsze....
z chęcią się ustawie z tym V6......... ma go już ktoś z was ??? :D
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 23:11   

KOSA napisał/a:
......... ma go już ktoś z was ??? :D


jest w LBLnie już jedno...podobno pierwsze w Polsce (przynajmniej raz coś w LBNie jest najwcześniej :haha: :haha: )

....












tyle ode mnie w temacie....
Ostatnio zmieniony przez TTomek Wto Cze 27, 2006 18:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 00:11   

Gdybym miał takie pieniążki.. Mógłbym polenizować czy mi się to podoba czy nie...
Przejechałem sie tym autem...
Spodziewałem się, że jaja wejda mi w pupcie.. :v
Niestety.. :D
To jest wściekle wygładzona luksusowa limuzynka z Rasowymi Kubłami Recaro..
Nie czuć kopa w tyłek..
Podróż (nie jazda) to Wrażenie delikatnego łagodnego dziadziusiowego przemieszczanie się...
Ale to tylko wrażenie..
Moje odczucie co do predkości było bardzo zaniżone..
Ostatni raz Myliłem się tak gdy myślałem że Mirian to naprawde baba.. :haha:
Sliczne Lubelskie OpC rwie płynnie do przodu.. gdy myslałem że mamy 100.. mieliśmy 180..
To jest prawdziwa 5 drzw. limuzyna w swojej klasie, złagodzona do jazdy na codzień... Ona nie wyrywa jajec..
Ona je masuję, ssie i robi :sex_algida: jak najbardziej wykwintna luskusowa prostytutka..

I love OpC
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
Dominik 
Widać, że się stara


Auto: :) ------------ :)
Skąd: Woj. Lubelskie
Dołączył: 11 Wrz 2004
Posty: 21
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 14:31   

TTomek napisał/a:
KOSA napisał/a:
......... ma go już ktoś z was ??? :D


jest w LBLnie już jedno...podobno pierwsze w Polsce (przynajmniej raz coś w LBNie jest najwcześniej :haha: :haha: )

Nie wiem czy właściciel ma czas to wszystko czytać (jak czyta to pewnie go to wszystko bawi) ale ja osobiście pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze, otóż:
podobnie jak w tuningu nie wiem czy sens mają dywagacje nt. czy warto było wydać kasę, luib czy to podoba się innym...
podobnie jak było z kilkoma projektami stylistycznymi kilku firm (nie bedę wymieniał , żeby nie było dymu) jednym sie podobało i pochwalali innym się nie podobało i ganili , inni zazdrościli i szydzili...

Osobiście jak zobaczyłem autko po raz pierwszy jeszcze bez tablic to powiedziałem "O KUR%$$...BATMOBIL..."...
jak spojrzałem pod maskę to mnie zatkało , bo zamiast BITURBO siedzi jedna krowa z dość dużą "stroną gorącą" natomiast sama sprężarka jest wielkości TD04h12....
jak spojrzałem do środka---ot zwykły plastic-fantastic jak najzwyklejsza vectra C.

Z pełna odpowiedzialnościa stwierdzam , że za 20-25% ceny tego auta można zbudować autko , które "pochłonie" to OPC na dowolnym dystansie ,
-że Dominika Accord , po założeniu zawiasu odpowiedniego i kilku poprawkach bedzie je objeżdżał,
-że Krystiana CRX już w tym momencie je objeżdża (choć budżet nie jest taki mały)
-że Kfaka Cif po "skuciu" nie miałby co robić z tym autem,
-że być może inny cichociemny crx bedzie miał tyle samo koni z połowe mniejszej pojemności,
-że może inne ztuningowane auta , również z mniejszą pojemnością , szły by równo lub niewiele odstawały za wiele mniejszą kasę...

Gdyby to było takie proste (i szybkie) to receptą na II Vice Mistrza na 1/4 byłoby kupienie OPC i bez nerw i awarii wystartowanie na lotnisku , choć nikt tego nie robi , a sądzę że wielu startujących jest stać na takie auto.

Ale wydaje mi sie , że tu nie o to chodzi...
auto jest nowe ... własciciel ma gwarancję i nie ważne ile ono przestoi w serwisie po ekspresyjnej jeździe jako to Opel to mysle ze postoi),
powstał ten topic...czyli poruszenie jest podobnie jak w przypadku kontrowersyjnych projektów stylistycznych...,
właściciel odczuwa satysfakcję jeżdżąc nawet 30km/h ( bo szybciej sie nie da po lubelskich ulicach) , pomimo , że plomby sie luzują , bo jest jedyny...
i wydaje mi się , że w Lublinie bedzie długo JEDYNY...

I chyba o to chodzi...czy ktoś sie decyduje na tuning auta seryjnego czy od razu na tuning fabryczny zamiar jest ten sam , a że w u nas natychmiast powstają posty w stylu co można wyciągnąć z 2,8 V6T ... na ile przekraczająca 30-tkę pani prowadzi auto na tablicach NO EXIST :wow: :haha: :haha: ...czy sie podoba czy nie ... i czy za tę cenę można sobie sprowadzić 2 EVO VIII czy trzy ... to wszystko sprowadza się do jednego...indywidualności...

i jak dla mnie Opel zawsze pozostanie Oplem, nawet w wersji OPC , to jednak jest w nim to coś za czym obejrzą się wszyscy...nawet "beret" , który wyprowadził swoje auto na weekendową przejażdżkę powodującą zagrożenie dla innych użytkowników drogi...i chyba o to chodziło właścicielowi ... a to jest już poza wszelką dyskusja...


Pozdro dla wytrwałych :D


Ttomek jak na razie accord nie objezdza sprawdzalem !
Ostatnio zmieniony przez BOSEK Wto Cze 27, 2006 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 15:35   

Cytat:
Z pełna odpowiedzialnościa stwierdzam , że za 20-25% ceny tego auta można zbudować autko , które "pochłonie" to OPC na dowolnym dystansie ,
-że Dominika Accord , po założeniu zawiasu odpowiedniego i kilku poprawkach bedzie je objeżdżał,


tyle w temacie ....masz przede wszystkim standard zawieche i koła mielą w miejscu miast jechać....
 
 
 
Taras 
streetracer

Auto: Cali
Skąd: Kalinowszczyzna
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 854
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 16:18   

Mowcie co chcecie mi to OPC sie zajebiscie podoba i wizualnie i silnik tez jest ok a co do tuningu nowego silnika to sie nie wypowiem
_________________
SilnaGrupaTrzymającaWładze
 
 
 
KATE 
Specjalista


Auto: Taksuwka
Skąd: Woj. Lubelskie
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 106
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 10:03   

Ja myslalam, ze tylko kobiety sa tak bardzo zawistne. Przemawia przez was zjadliwa i smierdzaca zazdrosc. Cos co nie jest w zasiegu podlega bezpardonowej krytyce..........
TO NIE JEST FAJNE- TO JEST PRZYKRE!!!
_________________
Zanim odpiszesz Gość na moj post przemysl wszystko 2 razy... :) )
 
 
 
KOSA 
prawdziwy tuner

Auto: s6 i pierdoloty
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 592
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 10:29   

my nie krytykujemy a wypowiadamy swoje zdanie, osobiście takiego samochodu bym nie kupił i myślę że każdy może tak powiedzieć bo po to jest to forum i absolutnie nie przemawia przeze mnie zazdrość tylko moje upodobania, jeżeli komuś takie autko się podoba to spoko.........
mam nadzieje tylko że będę miał okazje zobaczyć jak to jedzie i sie przekonać do V6......
a akurat jest w moim zasięgu.......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam