Wysłany: Sro Cze 06, 2007 00:22 Miśki i ich nowe dupowozy
W drugiej połowie roku lubelska policja dostanie sześć nowych samochodów wyposażonych w kamery.
Funkcjonariusze zamienią czternastoletnie volkswageny passaty i vento na nowe vectry, mondeo lub audi A6.
W tej chwili wśród policyjnych aut z kamerami są jeszcze samochody, które weszły do służby w 1993 roku. To passaty i vento. - Mimo że te samochody są serwisowane i sprawują się dobrze, to jednak mają już swoje lata. Nie mogą służyć jako pojazdy pościgowe - mówi Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Dlatego pojawią się nowe auta. Na pewno pojadą do Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego i być może do Krasnegostawu. Tam służą te najstarsze volkswageny.
"Cywilne” radiowozy z wideorejestratorami to doskonała broń w walce z piratami drogowymi. Dowiódł tego m.in. słynny w całej Polsce pościg sierżanta Artura Lisa z wojewódzkiej drogówki za szalonym motocyklistą. Pirat uciekał przed nieoznakowaną vectrą na trasie piaseckej we wrześniu ubiegłego roku. Momentami jechał z prędkością aż
180 km/h. Mimo to nie udało mu się uciec.Zakup jednego samochodu z wideorejestratorem to koszt rzędu ok. 120 tysięcy złotych. - Pieniądze szybko wracają do budżetu, średnio już po półtora miesiąca służby - dodaje Kalita. Miesięcznie załogi tych aut wystawiają około 2000 mandatów za różne drogowe wykroczenia. Statystycznie jeden mandat za główną rolę w nakręconym przez policjantów filmie kosztuje 250 złotych oraz 8 punktów karnych. W ciągu miesiąca dochód z mandatów nałożonych przez załogi samochodów z kamerami wynosi około 430 tysięcy złotych. Dwa z sześciu nowych pojazdów sfinansuje Urząd Marszałkowski, cztery policja otrzyma w ramach centralnego rozdzielnika. - Jeżeli starczy pieniędzy, to być może Komenda Główna kupi nam też motocykl z wideorejestratorem. Taki sam jaki jeździ po Warszawie. Zaczęliśmy się starać o zakup tego sprzętu jeszcze zimą - mówi Kalita. W lubelskiej policji służy w tej chwili dziewięć aut z wideorejestratorami. Najstarsze to vento i passaty B3 (popularnie zwane "babcią”) z 1993 roku. W rękach policjantów są także mondeo z 1998 oraz ople vectra i fordy mondeo z 2004 i 2006 roku.
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 22:48 Re: Miśki i ich nowe dupowozy
Rysiek napisał/a:
- Pieniądze szybko wracają do budżetu, średnio już po półtora miesiąca służby - dodaje Kalita. Miesięcznie załogi tych aut wystawiają około 2000 mandatów za różne drogowe wykroczenia.
O w pizdeczkę. Fajnie, fajnie, ale jak zwykle porozdają to po wsiach.
Auto: sej, gej
Skąd: Wrotków Pomógł: 8 razy Dołączył: 03 Cze 2004 Posty: 2627
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 14:01
Polscy funkcjonariusze nieprędko się przesiądą w nowe samochody. Urząd Zamówień Publicznych nakazał policji unieważnić przetarg na zakup ponad 5 tys. aut. Powód – w opisie kryteriów ocen ofert nadużyto prawa. Zapisy wartego ponad 300 mln zł przetargu oprotestowały biorące udział w konkursie firmy motoryzacyjne , m.in. Fiat, Ford, Peugeot. Zarzuciły one policji Prawa o zamówieniach publicznych i kodeksu cywilnego. Policja może odwołać od decyzji, ale prawdopodobnie procedurę trzeba będzie powtórzyć. Tak czy inaczej, do przyszłego roku za kierownicami nowych aut policjanci nie zasiądą.
Polscy policjanci w radiowozach Kia cee’d wp.pl 2007-11-16 (09:58)
Koreański koncern Kia dołączył do grona dostawców aut dla polskiej policji. Na mocy podpisanego kontraktu jeszcze w tym roku firma Kia Motors Polska dostarczy polskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych 200 cee’dów. Pierwsza partia trafi do Policji jeszcze w listopadzie.
Około 140 cee’dów kombi z silnikami 2,0 CRDI o mocy 140 KM będzie jeździć jako oznakowane wedle nowego wzoru, a więc w kolorze srebrnym z niebieskim pasem, radiowozy a pozostałe hatchbacki wykorzystywane będą obok Fordów, Volkswagenów, Opli, Skód i Toyot jako nieoznakowane radiowozy drogówki. Jako wozy patrolowe policji samochody Kia pełnić będą 24-godzinną służbę przez siedem dni tygodnia, przejeżdżając nawet kilkaset km dziennie. Samochody trafią m.in. do komend wojewódzkich w Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu
Czy kia cee'd sprawdzi się w policyjnej pracy? Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska twierdzi, że zdecydowanie tak. „Tego rodzaju kontrakt flotowy stanowi doskonałe świadectwo trafności założeń konstrukcyjnych oraz wysokiej jakości i trwałości samochodów Kia. Polscy Policjanci otrzymają naprawdę bezpieczne, niezawodne i funkcjonalne auta i to w godziwej cenie.
Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na fakt, że Słowackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych również zaufało cee’dowi i niedawno podpisało kontrakt na mocy którego w najbliższych trzech latach do słowackich policjantów trafi 4000 tych aut z fabryki w Żylinie”.
Radiowozy dla polskiej policji pochodzić będą z pierwszej europejskiej fabryki KIA, zbudowanej w ciągu trzech lat kosztem miliarda euro w mieście Żylina (północno-wschodnia część Słowacji). Zakład Żylina zatrudnia 2400 wysokokwalifikowanych pracowników w systemie dwuzmianowym i obecnie wytwarza cztery modele pojazdów KIA: pięciodrzwiowego cee’da hatchback, cee’da Sporty Wagon, trzydrzwiowego pro_cee’da oraz Sportage (segment SUV).
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach