FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Profil » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
pompa paliwaa
Autor Wiadomość
tygrysss 
Specjalista


Auto: BMW E30 316
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 122
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 11:50   pompa paliwaa

panowie moja pompa paliwa jest na wymarciu i chce sobie zrobic reczne jej wlanczanie i teraz takie moje pytanko czy nie zaszkodzi to silnikowii :| bo odpale sobie na benzynce jak zawsze a pozniej na gaz przelacze i wyloncze pompe moze tak byc czy paliwo musi caly czas krazyc dzieki za odpowiedzi pozdro:):D
_________________
BMW jest jak kobieta czasem robi fochy;)i od czasu do czasu musi dostac po piz cenzura:)
 
 
Paweel 
the fastest furious
Zoom-Zoom fan ...


Auto: 120E88 328F30 550E60
Skąd: Woj. Lubelskie
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 2476
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 12:08   Re: pompa paliwaa

tygrysss napisał/a:
panowie moja pompa paliwa jest na wymarciu i chce sobie zrobic reczne jej wlanczanie i teraz takie moje pytanko czy nie zaszkodzi to silnikowii :| bo odpale sobie na benzynce jak zawsze a pozniej na gaz przelacze i wyloncze pompe moze tak byc czy paliwo musi caly czas krazyc dzieki za odpowiedzi pozdro:):D



plus odcinanie wtrysków trzeba ... coby nie klepały na pusto ... i to najlepiej na dwa włączniki oddzielny do wtrysków a oddzielny do pompy :D najpierw włączasz pompe a później wtryski :|
_________________
MAZDA ... i czujesz że korodujesz ...
 
 
 
GELO 
drifter
AVE MOTOR


Auto: audi 100 2.0E
Skąd: Tatary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2004
Posty: 476
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 17:45   

jka miałem tak w golfie jak przelanczałem na gaz to automatycznie pompa paliwa mi sie wylanczala nic sie niepokojacego nie dzialo a pompa na damo nie chodzila :mrgreen:
_________________
http://www.matizek.republika.pl/lcvw.jpg
 
 
 
tygrysss 
Specjalista


Auto: BMW E30 316
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 122
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 19:43   

no to widze ze niema przeciwskazan zeby takie odciecie zrobic sobie dzieki pozdro :D
_________________
BMW jest jak kobieta czasem robi fochy;)i od czasu do czasu musi dostac po piz cenzura:)
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 20:05   

znajomy ma w caro plusie takie rozwiazanie i sprawdza sie super bo pompa tez juz ledwo zyla... ale ma chyba tylko odlaczanie samej pompy bez wtryskow itd... jak ukryjesz przelacznik to bedziesz mial system antykradziezowy :D
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
TTomek 
streetracer


Auto: T.C.T;A5Tred;UnoT;A8 AKG
Skąd: Dominów
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 777
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 10:09   

wtryskiwacze są odcinane w momencie przejścia na gaz w każdej instalacji gazowej i każdy to ma , a odcinkę pompy najlepiej robić automatyczną tzn : jak przechodzisz na gaz to jednocześnie masz wyłaczane wtryski i pompę , wtedy nie trzeba o niczym pamietać :mrgreen: :D :D :D
 
 
 
tygrysss 
Specjalista


Auto: BMW E30 316
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 122
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 16:51   

a ile moze kosztowac takie cos zeby automatycznie sie pompa wylanczala:)ale wsumie lepiej sobie zrobic reczne jak ktos wspomnial i bedzie przed kradzierzaa :D pozdro dzieki
_________________
BMW jest jak kobieta czasem robi fochy;)i od czasu do czasu musi dostac po piz cenzura:)
 
 
Jaqub 
speed demon
8000K power zenon


Auto: BMW & Turbo CABRIO &a
Skąd: Śródmieście
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 10 Sty 2005
Posty: 3256
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 17:01   

to jak chcesz tez antykradziezowo to przelacznik gdzies schowaj np. pod fotelem czy cos tak zeby byl w zasiegu reki ale zeby nie byl widoczny :spoko:
_________________
Gabinet Neurologiczny Lublin:
http://www.zumi.pl/115163...blin,firma.html
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 21:06   

wystarczy nie miec rezerwy w baku i pompa wam nie umrze :D
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
tygrysss 
Specjalista


Auto: BMW E30 316
Skąd: Okolice Lublina
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 122
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 16:22   

no vesti ja mam 35litrow w baku :D ale jak wiesz wszystko kiedys musi sie wypracowac nic nie trwa wiecznie pozdro a ja tylko chce przedluzyc jej zywotnosc :roll:
_________________
BMW jest jak kobieta czasem robi fochy;)i od czasu do czasu musi dostac po piz cenzura:)
 
 
Vesti 
drag czempion
FUCKING GREAT


Auto: F7P
Skąd: Polska
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 1894
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 20:57   

:spoko:
_________________
Lubelski Shadow, Friend KATservis.
 
 
 
GELO 
drifter
AVE MOTOR


Auto: audi 100 2.0E
Skąd: Tatary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2004
Posty: 476
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 22:30   

TTomek napisał/a:
wtryskiwacze są odcinane w momencie przejścia na gaz w każdej instalacji gazowej i każdy to ma , a odcinkę pompy najlepiej robić automatyczną tzn : jak przechodzisz na gaz to jednocześnie masz wyłaczane wtryski i pompę , wtedy nie trzeba o niczym pamietać :mrgreen: :D :D :D

własnie tak mialem zrobione :mrgreen: plus do tego mialem schowany reczny wylacnik pompy :mrgreen:
_________________
http://www.matizek.republika.pl/lcvw.jpg
 
 
 
Kimbek 
Uczy sie pisac


Auto: E30 325IX
Skąd: Świdnik
Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 12
Wysłany: Sro Cze 29, 2005 23:19   

Ciągle krążące paliwo nie jest takie złe, jest czynnikiem chłodzącym wtryski, dzięki czemu można uniknąć ich wypalenia niezapominając że temperatura spalania gazu jest wyższa niż pb i mają one tam całkiem ciepło.
ps. a wtryski przynajmniej umnie się wcale nieodłanczają po przełączeniu na LPG ani po ręcznym odłączeniu pompy, żeby tak było każdy przewód idący do wtrysku by musiał być przerwany i poprowadzony przez centralke LPG, chociarz prawidłowo założona instalacja powinna tak wygłądać, ale gazownikom się niechce bo to dużo roboty a ludzie się nieznają, Wiem to od jednego z nich. :mad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme Sonic created by spleen for stylerbb.net modified by UnholyTeam